Sayfa 200/1230 İlkİlk ... 1001501901981992002012022102503007001200 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 1,593 - 1,600 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by steed1987 Yazıyı Oku
    Merhaba
    TUPRS ve AYGAZ yaklaşık aynı sektörde olan firmalar. Üstelik AYGAZ Enerji Yatırımları A.Ş. üzerinden TUPRS'ın bir kısmına sahip %10 diyebiliriz. Bu sebeple bence ikisinden birini seçmek daha uygun olacaktır. Riski bölerken hem farklı araçları (hisse, döviz, altın, BES vb.) hem farklı sektörleri tercih etmek daha uygun olacaktır.
    cevap icin cok tesekkur ederim bilgilendirmeniz uzerine uzun vadeli tupras ve toaso i secmeye karar verdim

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Önümüzdeki bir yıllık süreçte, u-100 ün, geniş bant 85-105 bin, dar bant 90-100 bin aralığında takılmasını bekliyorum. Uzun vadeciler için, temettü yatırımcıları için zor bir dönem olacak...Son aylarda dipten hızlı dönüş olamayacağını, 1-2 yıl zor bir sürecin bizi beklediğini belirtiyorum.

Belki, tamam anladık diyeceksiniz. Ama dikkatli olmak, zor günler için alımda kullanmak üzere fon bulundurmak gerekli. Ara ara hatırlatacağım bu konuyu.
    Bir ay kadar önce böyle bir öngörüde bulunmuştum, iddialı bir öngörü olmuştu..ayda bir bu yazıları alıntılayıp son durumu değerlendiririz.

Beklediğimden daha da sıkışık bir seyir var... fazla hareket etmeden ve alımlarda aceleci olmadan sabırla beklemek gerekiyor... uzun vadeciler için iyi bir test olacak bu dönem.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,086
    https://qr.ae/TUhcVO

Yazinin icindeki grafige dikkat.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

4.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku

Syg,

Evet al, sat yapmadan beklemek lazım ya da düzenli olarak her fiyattan biriktirmek. Ben ikincisini yapmayı planlıyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

5.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku

Syg,
    En kötü günlerden kaçınabiliyor olunsaydı grafik nasıl şekil alırdı merak ettim.

Bir de aynı grafiği Amerika değil de gelişmekte olan bir ülke içiz çizsek ne görürdük acaba?

6. İş Yatırım'ın sitesinden şirketlerin 2019 ve 2020 kar beklentilerine göre hesaplanmış F/K, FD/FAVÖK, PD/DD, ... gibi değerlere ulaşmak mümkün. Bu tabloları kullanabilirsiniz.

Hep soru sormak olmaz, arada ufak da olsa bir katkım olsun. dedim.

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    aylarca thy yi zirvede tuttular, endeks düşerken yeni zirveler yaptı...bugün %6 aşağıda, son bir haftadır deli gibi sayılıyor...20 tl yi görmüştü, şimdi 14,2 tl...zirveden %30 düşüş.

aynı şey ereğli ve krdmd nin de başına gelecek...sadece zaman meselesi.

nasıl yıllarca yatayda sürünüp, 1 yılda 3-4 katına çıkıyor bir hisse...aynı şekilde aylarca endeks düşerken yeni zirve kıran bir hisse, zamanı gelince bu çıkışların acısını çıkarıyor.
    Geleceğe ışık tutmuş. Kardemir beklenen satışı yedi...

8.  Alıntı Originally Posted by Madencii Yazıyı Oku
    Geleceğe ışık tutmuş. Kardemir beklenen satışı yedi...
    Tepeden yarıya inmiş, 3-4 ayda...hem de herkesin cilaladığı bir dönemde....bu satışı yemesi kötü kağıt olduğunu göstermez, sadece şişmiş fiyatların rahatlaması olarak düşünülmeli.

Krdmd artık grafik pahalı değil ayrıca�� ( zirvedeyken de temel olarak ucuzdu, şimdi daha da ucuzlamış durumda temel olarak)

Sayfa 200/1230 İlkİlk ... 1001501901981992002012022102503007001200 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •