Sayfa 937/1230 İlkİlk ... 4378378879279359369379389399479871037 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 7,489 - 7,496 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    İşte teknik analizi bunun için kullanıyoruz. Kısa vade için kısa vadeli a-sat sinyalini, orta vade için orta vade sinyali kullanıyoruz. Bu sinyalleri isterseniz trade için, isterseniz hedge pozisyonu aç-kapa için kullanabilirsiniz.

Herkes kendi yatırım stiline göre, kendi hareket tarzını belirleyebilir (Mesela baştan beri, riski az, daha az takip gerektiren, her ay düzenli alım yapma yöntemi de pek çok arkadaşın tercih ettiği bir yöntem).
    Teşekkür ederim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by Caylak00 Yazıyı Oku
    İyi akşamlar,

Sizce ideal stop-loss yüzdesi ne kadar?

Herkesin kendi alacağı riske göre belirlediğinin farkındayım, asıl merak ettiğim dalgalanmalardan etkilenmemek için en az kaç olmalı? (Örn: %5 belirledim, hisse 5 indi 6 çıktı durumunu yaşamamak için)

Düşük-orta-yüksek risk almak isteyenler için fikirlerinizi merak ediyorum

İdeal stoploss için bir yüzde belirleyemezsiniz.

İdeal stoploss, Teknik veya Temel analiz sonucu bulunmuş (belirlenmiş) destek seviyelerinin aşağı kırılması üzerine kurgulanmalıdır.

Örneğin, desteği 10.00 olan bir hisseyi 10,05 den alanla 10'40'dan alan kişilerin stoploss oranları (yüzdeleri) farklı, ama değerleri (10.00) aynı olacaktır. ( bu iki kişiyi de teknik ve temele hakim kişiler olarak varsayıyoruz.)

Syg, svg.

Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    İdeal stoploss için bir yüzde belirleyemezsiniz.

İdeal stoploss, Teknik veya Temel analiz sonucu bulunmuş (belirlenmiş) destek seviyelerinin aşağı kırılması üzerine kurgulanmalıdır.

Örneğin, desteği 10.00 olan bir hisseyi 10,05 den alanla 10'40'dan alan kişilerin stoploss oranları (yüzdeleri) farklı, ama değerleri (10.00) aynı olacaktır. ( bu iki kişiyi de teknik ve temele hakim kişiler olarak varsayıyoruz.)

Syg, svg.
    Teşekkür ederim

4.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Twitter da da çok yazdım son zamanlarda...İnanılmaz bir kafa karışıklığı var. Bunun en temel sebebi de arsızca basılan paralar, ve mb başkanlarının söylediği ne gerekiyorsa yapacağız söylemi (whatever it takes). FED den tutun, ECB ye, oradan BOJ a..hepsi aynı kafada.

Böyle olunca oratda büyük bir serseri para oluyor...önce borsaları şişiriyor, sonra petrole giriyor...altın alıyor..satınca da sürü hareketiyle fiyatlar tepetaklak oluyor.

Şu ortamda, en güvendiğim yatırım aracı altın olmaya devam ediyor...diğer enstrümanlarda son dönemlerde yaşadığımız tüksen çıkış ve düşüşler devam edecek bence.

Unutmayalım...sene başında 2020 makro beklentilerimi paylaşmıştım, salgın sonrası da büyüme borsa beklentilerimi güncellemiştim..şu ana dek, bu projeksiyonlar çerçevesi içinde hareket ettik (yani şahsen kafam net, sadece abartı hareketler yine de biraz şaşırtıyor beni..bu kadar da olmaz diyorum bazen).
    Sn Cautionary, son zamanlarda herkesin bildigi icin dile getirmeyecegim ic ve dis sebeplerden dolayi cok biz bize kaldik

Altin harici, bu ortamda ezberleri bozmak gerekirmi diye dusunmuyor degilim. Yoksa sakince beyaz yaka yatirim bilincimizle yola devam mi?

Sizinde dediginiz gibi bu ortamda arsizca basilan ve guya reel ekonomi canlamdirmak icin kullanilmasi planlanan cok serseri para var.Ama en azindan kisa vadede bu paranin cogunu kimlerin ne amacla kullandigi ortada. Bazen kendimi ilk defa rulet masasina oturmus birisi gibi hissediyorum. Eminim benim gibi piyasalari ve teknikleri az cok bilen ve nispeten tecrubeli sayilabilecek benzer dusuncede arkadaslarda vardir. Simdiden tesekkur ederim

5. İndir kaldir akşamüzeri ver ele

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Dün uyuz eşek aksa bile tavan oldu. Petkim’le birlikte orta vade portföyüme giren, performansı en düşük şirketlerden...bir haber, bilanço vs yok...orta boy paralı bir spek girmiştir..ptesi %5 düşebilir...serseri hareketler aksa ya kadar geldiyse düşünün durumu. Ki bu kağıt kolay hareket etmez, 3-4 senedir yakın takibimde, ilk kez tavan olduğunu görüyorum.

Şunu demeye çalışıyorum..başı boş hareketler artık iyice canımı sıkıyor...bu işin sonu iyi bitmeyecek bence.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Dün uyuz eşek aksa bile tavan oldu. Petkim’le birlikte orta vade portföyüme giren, performansı en düşük şirketlerden...bir haber, bilanço vs yok...orta boy paralı bir spek girmiştir..ptesi %5 düşebilir...serseri hareketler aksa ya kadar geldiyse düşünün durumu. Ki bu kağıt kolay hareket etmez, 3-4 senedir yakın takibimde, ilk kez tavan olduğunu görüyorum.

Şunu demeye çalışıyorum..başı boş hareketler artık iyice canımı sıkıyor...bu işin sonu iyi bitmeyecek bence.
    AKSAyi ucuz buluyordum (hala iskonosu var) ve portfouymdeki oranini ikiye katlamayi dusunuyordum. hem kendi ataletinden hem de piyasanin genel pahaliligi nedeniyle alim icin elimi agirdan aliyordum. dunku hareketi cok canimi sikti.
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Dün uyuz eşek aksa bile tavan oldu. Petkim’le birlikte orta vade portföyüme giren, performansı en düşük şirketlerden...bir haber, bilanço vs yok...orta boy paralı bir spek girmiştir..ptesi %5 düşebilir...serseri hareketler aksa ya kadar geldiyse düşünün durumu. Ki bu kağıt kolay hareket etmez, 3-4 senedir yakın takibimde, ilk kez tavan olduğunu görüyorum.

birkaç haftaya satış gelir.

Sayfa 937/1230 İlkİlk ... 4378378879279359369379389399479871037 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •