Sayfa 598/1230 İlkİlk ... 984985485885965975985996006086486981098 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 4,777 - 4,784 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Yuri Gagarin Yazıyı Oku
    sırf psiko-sosyal gözlem yapmak amacıyla çokça pazarlanan, uçacak kaçacak denilen hisselerin topiklerinde geziniyorum zaman zaman. borsada yatırım yapmaya karar vereli iki yılı geçti ve bu tür hisselerin sayfalarından çok şey öğrendim. coşkunun yerini kısa sürede hezimete bıraktığı yerler ibretlik. kendimi terbiye ettim diyebilirim bu tür sayfalarda. belki "ne yapmalı" dışında biraz da "ne yapmamalı" diye düşünmek de faydalı olabilir yeni başlayanlar için.

Aynısını ben de yaptım, ve çok güzel tespitler çıkardım. Genelde tarikatlara benzeyen bir oluşum oluyor, sadece hisseyi yüceltebilirsin, zayıf tarafını söyleyince ya spekin adamı oluyorsun ya da milleti sattırmaya çalışan algı kasan bir uyanık.

https://transportgeography.org/wp-co...ges_bubble.png

2.  Alıntı Originally Posted by batu34 Yazıyı Oku
    Hangi sayfalar onlar yuri kardeş..
    Tabii siz yukarıdan bakınca daha iyi görüyorsunuz
    Sizden bir bilgilendirme alsak..

Batuhan
    burada o tür hisseleri zikrederek yönlendirmeye sebep olmak istemem. sosyal medyada, whatsapp gruplarında dolanıp duran şeyler. ben daha çok işyeri servisinden arkadaşlardan duyuyorum. soyuz kapsülü biraz dar olduğu için mecburen kulak misafiri oluyorum.

Adını vermeyeceğim, 2-3 ay öncesine kadar batar gözü ile baktığım, halka açıklık oranı neredeyse %100'e ulaşmış kağıtlar bile %300 kazandırmış. BIST'te balonlar oluşmaya başladı gibi. Olan bazı KY'lere olacak sanki.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

4. Küçük kağıtların ralli yapıp büyük kağıtların izlemesi ilginç, biri yorum yapabilir mi bu konuda?

2 ihtimal geliyor aklıma

1. Manipulasyon var, yaşanan fiyatlamalar suni, büyük kağıtlarda maniplasyon daha zor o yüzden küçük kağıtlarda dönüyor oyun.
    2. Fİyatlama doğru, büyük kağıtları götürecek kadar sermayesi olan kurumsal yatırımcılar artık BIST'e ilgi göstermiyor ülkedeki son 2-3 yılda yaşanan gelişmelerden ötürü. Hava normale dönünce büyük kağıtlarda ralli yapacaktır.

Benim aklıma gelen nedenler bunlar, siz ne diyorsunuz?

Alıntı Originally Posted by Halukcan Yazıyı Oku
    Küçük kağıtların ralli yapıp büyük kağıtların izlemesi ilginç, biri yorum yapabilir mi bu konuda?

2 ihtimal geliyor aklıma

1. Manipulasyon var, yaşanan fiyatlamalar suni, büyük kağıtlarda maniplasyon daha zor o yüzden küçük kağıtlarda dönüyor oyun.
    2. Fİyatlama doğru, büyük kağıtları götürecek kadar sermayesi olan kurumsal yatırımcılar artık BIST'e ilgi göstermiyor ülkedeki son 2-3 yılda yaşanan gelişmelerden ötürü. Hava normale dönünce büyük kağıtlarda ralli yapacaktır.

garan 4 günde 10 küsürden 12 küsüre gelmiş daha ne yapsın uzaya mı çıksın ? "küçükler gitti büyükler yerinde sayıyo" aralık ayı boyunca geçirli idi. yeni yılla birlikte büyüklerde ralli var onların rallisi %30

6. Evet bist 30 mevcut faiz ortamında oldukça ucuz kağıtlar barındırıyor. Kucuklerden parsayı toplayıp büyüklere geçen bir vatandaş olarak nacizane karlar bozmadığı, tahvil faizi artmadığı ve dolar düşmediği sürece maldayım. 5.5 dolarda, 13.5 kısa tahvilde, düşük karlar getiren bilançolarda stop olurum karda zararda mıyım bakmam.

Neden önce küçükler gitti? Bunun sebebi de yabancı nin ülkemize bakışı ile alakalı. Halk bank 250 tane fona konferans yapıyordu şu an 50 kişi zor geliyor. Ilgi yok adam uce bese bakmadan sattı gitti. Öyle büyük paralar olmadan da büyük paralarda kolay kolay hareket olmuyor. Belki iran gerginliği bize yaradı bilemiyoruz ama ben ucuz mali alırım kim almış kim almamış bakmam şunu düşünün atıyorum SODA yarın 2 lira temettü verecek konuma gelse 3 sene sonra banane yabancı alışından. Ha bunu temettu istemeyen büyüme isteyen bir yatırımcı olarak yazıyorum olay kar rakamları sadece bence.
    Küçük kağıtların ralli yapıp büyük kağıtların izlemesi ilginç, biri yorum yapabilir mi bu konuda?

2 ihtimal geliyor aklıma

7. Aselsan böyle mesela. 30 larda 40 larda başlığına 1 adet mesaj yazınca ne vatan hainligi ne manipülatif ligin kalırdı. Gördük kim manipülatif. Şimdi 2 sene düşüşün sonunda 19.15 aldım geri devam mis gibi 2 3 yıl ayrı kalmayı bilmek gerek temel değerlere göre pahalı ise bırak başkası kazansın bir bildiği vardır ben bilanço biliyorum ona göre alıp satıyorum.
    Aynısını ben de yaptım, ve çok güzel tespitler çıkardım. Genelde tarikatlara benzeyen bir oluşum oluyor, sadece hisseyi yüceltebilirsin, zayıf tarafını söyleyince ya spekin adamı oluyorsun ya da milleti sattırmaya çalışan algı kasan bir uyanık.

https://transportgeography.org/wp-co...ges_bubble.png

8.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Evet bist 30 mevcut faiz ortamında oldukça ucuz kağıtlar barındırıyor. Kucuklerden parsayı toplayıp büyüklere geçen bir vatandaş olarak nacizane karlar bozmadığı, tahvil faizi artmadığı ve dolar düşmediği sürece maldayım. 5.5 dolarda, 13.5 kısa tahvilde, düşük karlar getiren bilançolarda stop olurum karda zararda mıyım bakmam.

Neden önce küçükler gitti? Bunun sebebi de yabancı nin ülkemize bakışı ile alakalı. Halk bank 250 tane fona konferans yapıyordu şu an 50 kişi zor geliyor. Ilgi yok adam uce bese bakmadan sattı gitti. Öyle büyük paralar olmadan da büyük paralarda kolay kolay hareket olmuyor. Belki iran gerginliği bize yaradı bilemiyoruz ama ben ucuz mali alırım kim almış kim almamış bakmam şunu düşünün atıyorum SODA yarın 2 lira temettü verecek konuma gelse 3 sene sonra banane yabancı alışından. Ha bunu temettu istemeyen büyüme isteyen bir yatırımcı olarak yazıyorum olay kar rakamları sadece bence.

Halkbank ibretlik bir durumda, dolar bazında %90 değer kaybı.
    Devletin enflasyon indirme aracı olarak kullandığı halka açık bir banka, hangi akıllı gelir konferansa? Adama ne diceksin? Kardaş senin yatırdığın parayla piyasanın altında konut kredisi veriyorum, işte hissedarların çıkarlarını düşünen örnek yönetimmi? :D

Aynısı brezilyadada oldu, petrobras denilen şirket dilma roussefın oyuncağı oldu, populist politikalarla yönetildi. 70 doları gören şirket, olayların zirveisnde 3.5 dolara düştü, şu an 15 dolar.

Halkbankada aynısı olacak elbet bir gün, dibi kestirebilene çok güzel ekmek yedircek.

Sayfa 598/1230 İlkİlk ... 984985485885965975985996006086486981098 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •