Sayfa 606/1230 İlkİlk ... 1065065565966046056066076086166567061106 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 4,841 - 4,848 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Konudan bağımsız olarak thy/pegasus karşılaştırılmasında dikkat cekmek istedigim hususlardan birisi de kamunun sirletler uzerindeki etkisinin cok hayirli sonuclar dogurmadığı... duyuyoruz su kadar yönetim kurulu üyesi falan filan... bu tarz sirketlerden cok kar beklemiyorum ... ornegin bazı sirketler var ulkede herkes akıllı telefona gecti musterisi sattigi urun yillarca katlandi ancak beklenen kadar artmadi...
    .. sahsen cok begenmeme ragmen sırf tmsd kontrolunde oldugu icin kozal dan uzak duruyorum.... hicbir sekilde ulkemizin gozbebegi olan sirketlerimizi kotulemeye veya yatirim tavsiyesi vermeye calısmiyorum nacizane görüşlerim bu sekildedir
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,989
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Benim Pegasus aşkı kolay, çabucak vazgeçebilirim.

Asıl Tüpraş aşkı olanlar, vaz geçebilecek mi, mesela fiyat ya da temel analiz olarak ne olursa uzun vade yatırım olarak Tüpraş tan vazgeçerler...başta dudu abimiz olmak üzere, uzun vadeli olarak portföyde Tüpraş tutanlardan yorum duymak isterim.

Derdim de şu: 10-15 yıl mükemmel bir uzun vade kağıdı olan bir hisse...günü geldiğinde vedalaşmak gerekebilir...kolay değil.,yilların bağlılığı var..uzun yıllar kahrını çekmiş eşinden, yaşlandı diye ayrılmak gibi...teşbihte hata olmasın..,kolay değil, o açıdan abartılı bşr örnek verdim.
    Duygusal adamim.
    TUPRS'dan vazgecemem...
    Bir temettu daha ve maliyetim eksiye gecer, ondan sonra da 100 olmus 200 olmus umurumda olmaz.
    Benim amacim yuksek temetuyu alip onunla baska bir hisseyi (Hekts) finanse etmekti, bu amacima ulastim cok sukur.
    Alamadigim ve portfoyume cok yakisacak bir tek hisse kaldi o da EREGL, kismet degilmis deyip bir sonraki donguyu beklerim...
    Esasinda almistim 2 TL den 2010 da ama 3.5 sene bekledim cikmadi 2.15 den 2013 Temmuz'da 42 TL fiyatli TUPRS icin vermistim.
    Bu arada HEKTS da olgunlasir yuksek temettuler oder ve EREGL operasyonum daha kolay olur.
    Her sey nasip kismet.
    Fazla da kafa yormaya gerek yok.
    Ozellikle bu yasdan sonra.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3. Holdingler değerini şişiyor muş pehhh işte buna çok gülerim .

Aynı gayrimenkul bir halka açık şirkette 1.2 milyar

Ama halka açık başka bir holdingte 800 milyon üstelik bunun 50 katlı plazası da var .

Bu Gyo eksperi mi yalancı holdingin eksperi mi yalancı bu nasıl oluyor .

Şirkete sorduğumda expertiz firmalarının farklı değerlendirmeleri olabiliyor diyor .

Uçuk açıklayan uçuyor sonra öbürü yıllarca sürünmeye devam ediyor

Temel analiz mi hadi canım sende

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    87 dogumluyum ortaokul 2 de matematik hocama is bankasi hissesi aldirmistim eskiden beri seviyoeum hisseleri;)

İkinci universite dusunuyorum arazileri de paraya ceviricem ekonomi duzelince ve nakit akisi saglayan bir sepette hem gezip hem de okul okucam asil isimi de zevkine yapip ulkeme daha faydali olacagim diye hayalim var;)
    Kucuk Rahmi Koc gibi takilsam yeter bana Allah sagkik versin;)
    Arkadaş yeni nick almış gelmiş .

140 Tüpraş endeks 100 bin 200 -250 havada uçuşurken .

120 Tüpraş 120 bin endeks olmuş .

Hayaller Paris Gerçekler Çemizgezek

Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    Allah vergisi yetenek mi? 13-15 yaş! hadi kolay gelsin.

5. Düşen hisseden vazgeçmem ama bi yılda yüzde %300 yapan hisseden vazgeçeceksin vazgeçmezsen sonuç kaçınılmaz. Örnekleri çok bunun.

6.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku

140 Tüpraş endeks 100 bin 200 -250 havada uçuşurken .

120 Tüpraş 120 bin endeks olmuş .

Hayaller Paris Gerçekler Çemizgezek
    1-2 aylık negatif ayrışmanın çok da önemi yok. Hiç bir hisse sürekli endeksi yenemez, bazen ileri gider, bazen geride kalır...endeks tepe taklak olurken de Tüpraş zirve tazeliyordu. Sonuçta bu harekette Tüpraş ın geride kalması gayet doğal.

Temettu yu de dahil ederek baktığınızda, 10-5-3 yıl için Tüpraş endeksi açık ara geçmiştir. Son 1 yılda geçilmiştir sadece. Tam 1 uzun vade kağıdı oan Tüpraş 1 yıl geride kaldı diye satılmaz...endeks dinlenme moduna geçtiğinde belki de yine pozitif ayrışacaktır.

Benim merak ettiğim şu. Tüpraş negatif ayrışmaya 1 yıl daha devam ederse hadi diyelim dişini sıktın. Mesela sonraki yılda negatif ayrışsa... mesela endeks bu yıl %20 çıktı Tüpraş 120....bir sonraki sene endeks %10 düştü, Tüpraş %15 düştü .. yine tutmaya devam mı etmeliyiz. Temettu veriminin de %5 ile sabit kaldığını farzedelim.

7. Beni ilgilendirmez negatif ayrışma ben sonuca bakarım sadece .

1 Tüpraş 70 KARDEMİR ediyordu

Şimdi 40 KARDEMİR 1 Tüpraş ediyor durumda .

Temettü emekliliği ancak hayallerde olur Türkiye’de gerçekler acıdır

En iyi temettü emekliliği için seçenek Eurobond dur maalesef bizim ülkemizde acı ama gerçek bu .

Temettü emekliliği ego mastürbasyonundan başka bir şey değildir

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Benim Pegasus aşkı kolay, çabucak vazgeçebilirim.

Asıl Tüpraş aşkı olanlar, vaz geçebilecek mi, mesela fiyat ya da temel analiz olarak ne olursa uzun vade yatırım olarak Tüpraş tan vazgeçerler...başta dudu abimiz olmak üzere, uzun vadeli olarak portföyde Tüpraş tutanlardan yorum duymak isterim.

Derdim de şu: 10-15 yıl mükemmel bir uzun vade kağıdı olan bir hisse...günü geldiğinde vedalaşmak gerekebilir...kolay değil.,yilların bağlılığı var..uzun yıllar kahrını çekmiş eşinden, yaşlandı diye ayrılmak gibi...teşbihte hata olmasın..,kolay değil, o açıdan abartılı bşr örnek verdim.
    Uzun vadeli portfoyumde Tuprs var; maliyetim de 115 civarinda.

Son iki senede 13 TL ve 15 TL temettu dagitmis, kabaca 2,5 dolar diyeyim. Eger 2-2,5 dolar civarinda temettu surdurulebilir olmaktan cikarsa ben portfoyde tutmam.

Bu sene iyi bir sene gecirmedi hem bakim nedeniyle hem de petrol piyasasi sebebiyle, 2020 nasil gececek gorecegiz..

Ote yandan betasi dusuk bir hisse(ve betasi dusuk hisseyi ekstra severim) ve bu nedenle performansini endeks uzerinden okumayi tercih etmiyorum.

Sayfa 606/1230 İlkİlk ... 1065065565966046056066076086166567061106 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •