Sayfa 770/1230 İlkİlk ... 270670720760768769770771772780820870 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 6,153 - 6,160 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Sayın trendtakipcisi,
    Sizin şu anda yaptığınız 600 sayfalık bir kitabın 1 sayfasını okuyup, kitap hakkında eleştiri yapmak gibi oldu ...
    Bu başlıktan önce bir başlık daha vardı
    650 sayfalık önceki başlıkta Sadece ilk 40-50 sayfalık kısmından benim aldığım notlar ekte

https://drive.google.com/file/d/1GRB...ew?usp=sharing

Cauti abinin fan boyluğunu yapmıyorum ve sizin borsada olduğunuz zamanlarda ben daha doğmamıştım bile saygısızlık etmek istemem. Yanlış anlamayın lütfen

Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sn trendtakipçisi,

Hisse bazında oranları yakalamak için backtest yapıyorsunuz diye düşünüyorum. Bunun için ne kadarlık gözlem süresi ve hangi sıklığa bakıyorsunuz?

Yani 2520 günlük işleme bakıp 4 saatlik değişimlere bakmak gibi düşünebiliriz. Aslında her hisse için anlamlı bir teknik sinyal vardır gibime geliyor ama onu bulmak için çaba sarf etmek gerekiyor.
    Benim sistemlerinde period, Günlük/TL dir...ancak bazı ekstrem durumlarda saat/tl de bakar makinaya kodladığım sistemler....pay piyasasında ve overall sebebiyle derinliği olan senetlerde işlem yaparım...backtestlerim walk forward ve monte carlo...ideali tüm senetlere veya diğer enstrümanlara uygulanabilecek tek bir sistem bulabilmektir...ancak yıllarımı verdiğim bu işte öyle bir sistem ben bulamadım... bunun için 3 farklı sistem kullanıyorum....tavsiyem bol bol grafik incelemeniz, göstergelerden ziyade fiyata odaklanmanız, kısa vadeli dk.saat vb işlemlerden uzak durmanız ve indicatorlerin ne işe yaradığını öğrenerek basit bir sistem tasarlamanız...bu konuda işin felsefesini anlamanız için ilk aşamada Ali PERŞEMBE hoca ve Fuat AKMAN (bORFİN) yararlanın ...zor gibi görünebilir ancak her iş zordur tabi borsa daha zordur... ama emek ve istek şart...kolay gelsin..

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Aslında hiç bir iyilik cezasız kalmıyor...ama sabrımın da bir sınırı var tabii ki.
    Senin gibi bir gün sistem kullandım çok iyi..ertesi gün işler kötü gidince ortalama yaptım değer analizcisi oldum diyenlere benim lafım yok...asıl kabahat senin gibileri dinleyen ve medet uman arkadaşlarda..

4.  Alıntı Originally Posted by trendtakipcisi Yazıyı Oku
    Senin gibi bir gün sistem kullandım çok iyi..ertesi gün işler kötü gidince ortalama yaptım değer analizcisi oldum diyenlere benim lafım yok...asıl kabahat senin gibileri dinleyen ve medet uman arkadaşlarda..
    Sn.trendtakipcisi,

Bu tavrınız ve yazdıklarınız bence hoş değil. Dinliyoruz ve öğrenmeye çalışıyoruz. Ben bu topiği baştan sona okudum. Sn.Cautionary'nin sistemi olsun, Sn.Dudu'nun tavsiyeleri olsun hepsi çok faydalı bilgiler. Bunları nasıl kullanacağı kişinin kendisine kalmış, bunun için sistemini anlatanları eleştirmek anlamsız. Siz de borsada tecrübesiz beyaz yaka çalışanlar için tasarruf, yatırım, portföy yönetimi konusunda tecrübeleriniz paylaşırsanız, onları da okuruz, anlamaya çalışırız, belki de kullanırız.

Sistemin bir gün iyi bir gün kötü olduğu konusundaki eleştirinizde haksız oldugunuzu düşünüyorum. Çok fazla detayı olan ve hepsini birden uygulayabilirseniz (yukarıdaki sözünüzde haklısınız duygularından arınmış olması lazım sistem kullanıcısının) başarıya ulaşan bir yöntem olduğunu görüyorum. Belki mekanik bir şekilde uygulayabildiğiniz her sistem sizi başarıya götürür ama özellikle tecrübesiz beyaz yaka arkadaşlar için (ben dahil), Sn.Cautionary'nin paylaştığı bilgiler ve yöntemler çok değerli ve uygulanabilirliği var.
    Syg.

Sayın trendtakipcisi,
    bu topikte kimse kimseden medet ummuyor.
    Kimse kimsenin portföyünü yönetmiyor.
    Herkes, kendi portföyü için kendisi karar alıyor.
    Kimse kimseye al-sat tavsiyesi vermiyor.
    Keşke topiğin başından beri okusaydınız.
    Keşke bu topik 10 yıl önce açılmış olsaydı.
    Sayın Cautionary başta olmak üzere topikte emeği geçenlere teşekkür ederim.

6. Arkadaslar her bireyin kendi dogrusu yanlisi vardir. Bu her konuda gecerlidir

Hic kimse genel anlamda hakli ve ya haksiz degildir. Herkes kendi kararlarini verir ve sonuclarina katlanir

Bu gibi forumlar bilgimizi ve ufkumuzu genisletmek ve gozu kaa saplantilarimizdan kurtulabilmek icin cok faydali isik tutan yerlerdir

Benim kisisel olarak finansal piyasalar hakkinda ise 3 ana kriterim vardir. Bir cogunuza gore hatali olabilirim, saygi duyarim. Finansal piuasalarda firsatlar asla bitmez( hicbirseye asik olmamak lazim) trendler ( hayat dongusu gibi trendlerede guvenirim) insan psikoloji(suru psikolojisinden siyrilmak lazim)

Once saglik arkadaslar

7.  Alıntı Originally Posted by trendtakipcisi Yazıyı Oku
    Bi topic de sen aç da takip edelim...
    Adını da buldum... Trend is my best friend...
    Son düzenleme : mensuk; 27-03-2020 saat: 12:52.
    Mal da mülk de yalan ama oyalanıyoruz işte...

Böyle güzel bir başlıktaki yazıların bence tekrar tekrar okunması gereklidir. bilgi hazinesi burası

Sayfa 770/1230 İlkİlk ... 270670720760768769770771772780820870 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •