Sayfa 1068/1230 İlkİlk ... 685689681018105810661067106810691070107811181168 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 8,537 - 8,544 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    kimseyi küçümsemiyorum ama profesyonel piyasalarda işlem yapacaksanız ve bilginiz yoksa profesyonel destek alınması lazım. Bu konuda bir sürü hisse senedi fonu ve portföy yönetim şirketi var.
    Bak şimdi o topiğe biri daha yazmış bu tür mesajların kimseye faydası yok diye. Hisse umarım düşmez ama biraz düşer veya buralarda yataya sararsa o topiğin en çok yazan kişiliklerine bu sefer sert eleştiriler gelir.
    İlginç bir yorum, kuraklık olacağı ve bu nedenle hektaşın öneminin artacağı yönünde olmuş. Yani kuraklık olacak, tarım alanları ekilemeyecek ama hektaş bu ortamı yüksek gelir ve kara çevirecekmiş. Akıl tutulması cidden. Gidip gerçekleri yazmak lazım ama inanın hektaş kitlesini artık kendi haline bıraktım. İstediğiniz yazın çizin buyrun meydan sizin...
    Paramı portföy yönetim şirketlerine emanet etmemeyi öğrenecek kadar kazık yedim bu piyasada...
    Bence de kuraklık meselesi garip olmuş ama yanlış ifade veya yanlış anlama ihtimaline karşı ve nezaket gereği akıl tutulması ifadesini doğru bulmuyorum...
    Eleştiri ile suçlayıcı paylaşım arasında fark var...
    Forum kimsenin babasının malı değil, yargısız infaz yapmadığınız sürece yorumlarınızı severek okurum...
    Mal da mülk de yalan ama oyalanıyoruz işte...

Alıntı Originally Posted by mensuk Yazıyı Oku
    Paramı portföy yönetim şirketlerine emanet etmemeyi öğrenecek kadar kazık yedim bu piyasada...
    Bence de kuraklık meselesi garip olmuş ama yanlış ifade veya yanlış anlama ihtimaline karşı ve nezaket gereği akıl tutulması ifadesini doğru bulmuyorum...
    Eleştiri ile suçlayıcı paylaşım arasında fark var...
    Forum kimsenin babasının malı değil, yargısız infaz yapmadığınız sürece yorumlarınızı severek okurum...
    Siz beni engelleyin lütfen bende sizi engelleyeceğim ki bi daha yazılarımızı görmeyelim. Sürekli mesajlarımın içinden anlam çıkarıp mesaj yazma gayretinde olan birine ayıracak zamanım yok.
    bol kazançlar
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

3.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Siz beni engelleyin lütfen bende sizi engelleyeceğim ki bi daha yazılarımızı görmeyelim. Sürekli mesajlarımın içinden anlam çıkarıp mesaj yazma gayretinde olan birine ayıracak zamanım yok.
    bol kazançlar
    Siz dilediğinizi yapın ben de dilediğimi yapayım... Size neye zaman ayırmanız gerekeceğini ben söylemeyeceğim gibi siz de bana forumu nasıl takip edeceğimi söylemeyin. Herkes haddini bilirse sorun kalmaz...

4. ne oluyor gene yahu kamikaze mi var topiğe.
    bu boş beleş tartışmalara girmesek?

gereksiz bir tartışmayla topiği meşgul ettiğim için başta topiğin sahibinden ve hepinizden özür diliyorum...
    herkese bol kazançlar
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

6. Ben de özür diliyorum... açmamak üzere konuyu kapatıyorum...
    Topic sahibi herhangi bir ceza keserse boynumuz kıldan incedir...

7.  Alıntı Originally Posted by mensuk Yazıyı Oku
    Ben de özür diliyorum... açmamak üzere konuyu kapatıyorum...
    Topic sahibi herhangi bir ceza keserse boynumuz kıldan incedir...
    Estağfurullah...topik sahibi müdavimler zaten.

Gördüğüm kadarıyla herkes haklı zaten. Sadece üslup farkları var. Yapacak bir şey yok, herkesin doğruları var, saygı duyup kendi yolumuzda yürümek lazım. Sadece, kendi doğrularımızı savunurken aşırıya kaçıp kırıcı olmamak lazım görüşendeyim ben.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

8.  Alıntı Originally Posted by asuGaGuGa Yazıyı Oku
    bir diger method excelde tarih bazinda cebinizden cikan ve cebinize giren tutarlari her bir satira girin. Cebinizden cikanlari - seklinde, cebinize girenleri + seklinde. En alta da XIRR formuli ile yillik getirinizi hesaplattirabilirsiniz.

XIRR formulunu incelerseniz, hemen ogrenirsiniz.
    İyi exel bildiğimi düşünüyordum ama bir şey daha öğrendim. Bu formül ile BES hesabındaki yıllık getiriyi çok rahat bir şekilde ve doğru olarak hesaplayabildim.
    Son 5 yıl için yaptığım hesapta yıllık verim %27.7 çıkıyor. Bu şekilde devam ederse güzel bir birikim yakalayabilirim.

Sayfa 1068/1230 İlkİlk ... 685689681018105810661067106810691070107811181168 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •