Sayfa 444/1230 İlkİlk ... 344394434442443444445446454494544944 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 3,545 - 3,552 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by HATAKE Yazıyı Oku
    acaba, istifa ettikten sonra bağkur primi ödemeye devam etmeli miyim yoksa o prime vereceğim parayı kendim mi değerlendirmeliyim bunun artısı eksisi nasıl olur
    Selam,
    Primi tavandan yatırmadığınız sürece çok faydası olmuyor. Aynı ikilemi eşim için yaşıyoruz. Öyle böyle değil tavan primi. İlaveten gün eksiğiniz yoksa prim yatırmanın da manası yok bence.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

2. [QUOTE=callandor;3685758]Selam,
    Primi tavandan yatırmadığınız sürece çok faydası olmuyor. Aynı ikilemi eşim için yaşıyoruz. Öyle böyle değil tavan primi. İlaveten gün eksiğiniz yoksa prim yatırmanın da manası yok bence.

Ayrıca son 3,5 yıl hangi kurumdan prim yatırdıysanız o kurumdan emekli olursunuz.İsteğe bağlı olarak 3,5 yıl prim öderseniz sistem siszi otamatik olarak BAĞKUR'lu yapar.Prim yataıracaksanız 3,5 yılı geçmeyin,malum Bağkur emekli maaşları daha düşük.

3. Arkadaşlar
    Endekslerin kesişiminde bulunan hisse senetlerini pratik bir şekilde bulmanın yolunu bilen var mı? Örneğin bist100, xtm25 ve sınai endeksinin kesişim hisselerini nasıl bulabiliriz? Ben şu anda bunu manuel olarak yapıyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,925
     Alıntı Originally Posted by callandor Yazıyı Oku
    Selam,

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    Ben de son yillarda ayni ikilemde kalmistim..
    Muhasebecim en yuksekten yatiralim maasin yuksek olsun dedi, ben de bu dovlet bana sadece bir kac sene yuksek maas verir sonra populist eylemlerle dusuk maaslilara daha yuksek zam yaparak aradaki farki kapatir dedim ve en dusukten odemeye devam ettim.
    Pisman da degilim acikcasi.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

5. En büyük üzüntüm şu başlıkta benden başka kimsede Pegasus olmamasıdır(belki 1-2 arkadaşta vardır).

Mum dibine ışık veremedi sanırım. Ya da yaptıgım temel - konjonktür analizi yeterince tatmin edici değildi.

Araştırmacı bir arkadaş bir yıl kadar önce Pegasus icin yaptıgım analizleri buraya alintilayabilir. Fiyat 25 lerdeyken ortaya koyduğum argümanlar fiyat 70 e yaklaşınca bazı kurum “ analistleri “ tarafından ortaya konuyor... ben fiyat çok uygun derken 20 tl hedef Beren’ler şimdi 120 tl hedef veriyor utanmadan.

6.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    En büyük üzüntüm şu başlıkta benden başka kimsede Pegasus olmamasıdır(belki 1-2 arkadaşta vardır).

Mum dibine ışık veremedi sanırım. Ya da yaptıgım temel - konjonktür analizi yeterince tatmin edici değildi.

Araştırmacı bir arkadaş bir yıl kadar önce Pegasus icin yaptıgım analizleri buraya alintilayabilir. Fiyat 25 lerdeyken ortaya koyduğum argümanlar fiyat 70 e yaklaşınca bazı kurum “ analistleri “ tarafından ortaya konuyor... ben fiyat çok uygun derken 20 tl hedef Beren’ler şimdi 120 tl hedef veriyor utanmadan.
    Cautionary Hocam ne desen haklısın.. Ben pegasusu incelemedim dahi.. Benim gibi bir çok kişi vardır eminim.. Sanırım onunda bir sabancı olmasından, koçlara yeterince nakit ayıramadığımdan dolayı mesafeli durdum diye düşünüyorum. Başka bir cevap bulamıyorum.

Pegaususta atı alan üsküdarı geçmiş artık, bize de arkasından el sallamak kaldı.

Siz kazandıysanız sorun yok, kendim kazanmış gibi sevinirim.

120'leri de görürsünüz inşallah..

Batuhan
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    En büyük üzüntüm şu başlıkta benden başka kimsede Pegasus olmamasıdır(belki 1-2 arkadaşta vardır).

Her Pegasus duyduğumda aklıma siz geliyorsunuz

8.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Her Pegasus duyduğumda aklıma siz geliyorsunuz
    Gerçekten çok öfkeliyim.. aracı kurumların hepsi Pegasus konusunda sınıfta kaldı.. aylarca Pegasus değil thy öneriyoruz dediler... yabancılar ve yerli büyük fonlar da ısrarla thy satıp Pegasus aldı.

İş yatırımdan Serhat gürleyen, ayda bir bloomberg e çıkar...her çıktığında Pegasus da değer bulamıyoruz, THY öneriyoruz dedi..bugün de hala thy deyiz, Pegasus a sadece bakıyoruz dedi.. biraz utanmış bir hali vardı.

TEB yatırımdan analist de bloomberg deydi bugün..Twitter dan sorduğum soruyu ilettiler.,, bilerek fiyatı nerden nereye revize ettiler diye sordum..â€analist†denen adam, 20 den 120 ye revize ettik dedi...tek bir bilanço ile..utanma denen bir duygu da yok..normal bir durum gibi anlattı revizyonu.

Sayfa 444/1230 İlkİlk ... 344394434442443444445446454494544944 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •