Sayfa 401/1230 İlkİlk ... 301351391399400401402403411451501901 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 3,201 - 3,208 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,925
    Ben de beyaz yakali ve gelecegi konusunda umutsuzum.
    Buyuk fedakarliklarla cocuklarimi gonderdim ve geri gelmeyeceklerini umuyorum..
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2. Yaşım 25 . Bende gelecek için yatırım yapıyım diyorum fakat bir kac birsey okuyorum goruyorum hevesim kaciyor

3.  Alıntı Originally Posted by Kahraman19 Yazıyı Oku
    Yaşım 25 . Bende gelecek için yatırım yapıyım diyorum fakat bir kac birsey okuyorum goruyorum hevesim kaciyor
    en büyük yatırım insanın kendisine yaptığı yatırımdır, İngilizceni geliştir sertifika almaya çalış, 2 yıldan fazla çalışma sürekli iş değiştir vs. diye gider.

borsa hisse tasarruf falan bunları yapma demiyorum ama ana odağın olmasın.

hisse.net te vakit geçireceğine Udemy de geçir.

örneğin ben şu an aylık 30 dolara online koçluk hizmeti alıyorum.

o paraya geçen sene hisse alıyordum, koçluk hizmetine bana faydası hisse alımından kısa vadede bile fazla oldu.

yurtdışı İngilizce kursuna vereceğin parayı borsaya yatırma veya bu kurs için BES inin bozmakta tereddüt etme.

bakma sen hisse.net bağımlılık yine de azaltamıyoz ama bir noktadan sonra vakit kaybından başka bir şey değil.

4.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    en büyük yatırım insanın kendisine yaptığı yatırımdır, İngilizceni geliştir sertifika almaya çalış, 2 yıldan fazla çalışma sürekli iş değiştir vs. diye gider.

borsa hisse tasarruf falan bunları yapma demiyorum ama ana odağın olmasın.

hisse.net te vakit geçireceğine Udemy de geçir.

örneğin ben şu an aylık 30 dolara online koçluk hizmeti alıyorum.

o paraya geçen sene hisse alıyordum, koçluk hizmetine bana faydası hisse alımından kısa vadede bile fazla oldu.

yurtdışı İngilizce kursuna vereceğin parayı borsaya yatırma veya bu kurs için BES inin bozmakta tereddüt etme.

bakma sen hisse.net bağımlılık yine de azaltamıyoz ama bir noktadan sonra vakit kaybından başka bir şey değil.
    Dostum bir yerde 2 seneden fazla çalışmazsan asla yükselemezsin. Tam tersi sebat et bir işe sımsıkı sarıl ne iş olursa olsun kendini ispat et al götür.

Bir zaman sonra kendini geliştirdikçe zaten hem teklifler gelmeye başlar hem de firman iyiyse imkan varsa sana pozisyon açar.

Kendini geliştirme kısmına %100 katılıyorum özellikle yaptığın meslekle ilgili yurt ici yurt dışı konferans seminer vs gerekirse izin al kendi cebinden git.

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Dostum bir yerde 2 seneden fazla çalışmazsan asla yükselemezsin. Tam tersi sebat et bir işe sımsıkı sarıl ne iş olursa olsun kendini ispat et al götür.

Bir zaman sonra kendini geliştirdikçe zaten hem teklifler gelmeye başlar hem de firman iyiyse imkan varsa sana pozisyon açar.

Kendini geliştirme kısmına %100 katılıyorum özellikle yaptığın meslekle ilgili yurt ici yurt dışı konferans seminer vs gerekirse izin al kendi cebinden git.
    şirket patronları bu tip adamı sever, tavsiye eder. lakin 50 sinden sonra kapı önüne konduğunda, tek taraflı geliştiğinden iş bulman çok zor olur. zamanımızda bana göre ev kedisi gibi değil, sokak kedisi gibi olmak gerekir. her şarta uyum sağlama yeteneğini geliştirmek daha önemli.

6.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku

2 değil 3 olsun kesinlikle şirket içi/dışı bölüm değiştirilmeli

Bir alman şirketinde çalışıyorum 5 sene öncesine kadar kesinlikle dışarıdan yönetici alınmazken bugün üst kademe için 90% dışardan adam alınıyor.

dışarıda koskocaman bir dünya var ve sürekli gelişiyor değişiyor, başka şirket görmemiş adamı yönetici yapmak eskisi kadar cazip değil.

işleri yürütecek değil geliştirecek/değiştirecek adama ihtiyaç var

7.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    2 değil 3 olsun kesinlikle şirket içi/dışı bölüm değiştirilmeli

Bir alman şirketinde çalışıyorum 5 sene öncesine kadar kesinlikle dışarıdan yönetici alınmazken bugün üst kademe için 90% dışardan adam alınıyor.

dışarıda koskocaman bir dünya var ve sürekli gelişiyor değişiyor, başka şirket görmemiş adamı yönetici yapmak eskisi kadar cazip değil.

işleri yürütecek değil geliştirecek/değiştirecek adama ihtiyaç var
    Saygı duyuyorum. Benim tecrübem her ikisini de deneyimlemis birisi olarak kariyer hedefinde yöneticilik olan kişi kalıcı olmak istiyorsa şirketi çok iyi tanımalı en az 6 8 sene kendini ispat edip yöneticilik yapıp bazı sonuçlar elde edip o sonucları kaldıraç olarak kullanarak en az 2 üst pozisyon hedefleyerek iş görüşmesi yapmalı. Değilse yerinde sayma ihtimalin çok yüksek.

8. İş değiştirmek bence önemli insana yaptığı iş yaparken gördüğü tecrübe farklı bakış açıları kazandırıyor ama
    İKcı arkadaşlardan aldığım bilgilere göre cılkını çıkarmamak gerekiyor, sık iş değiştirmek uyumsuz,tatminsiz algısı yaratıyormuş.

4.işyerim, tecrübeme göre TR de her yerde aşağı yukarı aynı, yapılan işlerin katmadeğeri ve aranan nitelik belli bir seviyede fazla değil..

Büyüzden kendine yatırımı da yurtdışı odaklı yapmak lazım yada kendi işini kurma odaklı.

Zamanında Reis halleder diyen sn.Dudu bile yurtdışı diyorsa 2.yabancı dil vb. kasmak lazım galiba

Zaten mühendis olanlar çevresinde görüyorlardır herkes birer birer gidiyor...

Ytd

Sayfa 401/1230 İlkİlk ... 301351391399400401402403411451501901 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •