Sayfa 941/1230 İlkİlk ... 4418418919319399409419429439519911041 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 7,521 - 7,528 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by umbamba Yazıyı Oku
    Abi gerek yurt dışı borsalarına (o komisyonlarla satın alan varsa, helal olsun) gerek kripto paralara ilgini bildiğim için, senden hiç beklemezdim.

Bence limon üzeri getiri BIST'te sadece bir hayal.
    Bu arada gayrimenkul ile ilgili videoyu nasıl yorumluyorsun?
    --
    bende profesörden hiç beklemezdim. Ama burası Türkiye. Borsaya çamur at izi kalsın mantığı yaygın. Borsa konusunda, endeksle kıyaslama tamamen yanlış oldu. Gelişmekte olan ülkelerde Şirket bazlı kıyaslamak en doğrusudur. Getiriler döngüseldir.
    Verdiği örnek zaten hali hazırda işlem görüyor. MSCI Turkey fonu. Dolar bazında yerlerde sürünse de yabancı döngüsel çok güzel karlar ediyor orda.
    https://www.ishares.com/us/products/...sci-turkey-etf
    https://dividendexpert.blogspot.com/...l-portfoy.html
    --
    Gayrimenkul konusu yerine göre farklıdır, çoklu değişkenler var.
    Son düzenleme : Trade Shark; 15-06-2020 saat: 23:24.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

2. bu tip adamlar dalga nedir nasıl çıkar anlamıyor.
    bizde dalgayı yakaladın yakaladın bu iş budur.
    dalganin ustunde kalabilirsen alirsin corbani.
    hayal kurdurabilecek spekulasyon. lazim olan budur bana gore.
    ayrıca bunları dinliyorum şok oluyorum. virus sonrasına dönük senin benim konuştuğumuzdan hariç 1 gr öngörü yok.
    o yanlış bu yatırım yanlış onu ben de görüyorum napim ben bunu.
    bu cvlerden cok farkli isler beklerdim.
    büyük de konuşamıyorlar.

3. Özgür hoca sonuna kadar haklı.
    Paramız pul olmuş.
    500 liraya sepetini anca dolduruyorsun.
    15 sene önce 10bin liralık limon alsaydım şimdi şu kadara satardım değil konu.
    Videonun teması zaten ekonomiyi yönetenlerin beceriksizliği.
    Saygılar.

4.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Özgür hoca sonuna kadar haklı.
    Paramız pul olmuş.
    500 liraya sepetini anca dolduruyorsun.
    15 sene önce 10bin liralık limon alsaydım şimdi şu kadara satardım değil konu.
    Videonun teması zaten ekonomiyi yönetenlerin beceriksizliği.
    Saygılar.
    Borsamızın uzun vade reel getirisini anlatmak için sarımsak ya sa limon örneğine gerek yoktu...ben beklerdim ki TÜFE bazlı endeks rakamına baksın,,,ama o zaman video bu kadar basit ve bu kadar düz vatandaşa hitap eder olmazdı...o zaman bir başkası da gelir don lastiği bazında endekse bakar.

Neyse, konuyu uzatmak istemem ama...faydalanan, devam etsin takip etmeye diyeyim...ama ben az biraz finansal okur yazarlığı olan birine pek bir şey kalmayacağı görüşümde ısrarcıyım.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

5. Ne prof ne başkası tek çare Eğitim kendimizi geliştirebilecek Eğitim videoları paylaşanları takip ediyorum. Herkesin yatırım taktiği farklı herkes benim yatırımım seninkinden iyi kazandırdı yarışında. Burada önemli gördüğüm risk ve kazanç arasındaki ilişki, ikinci önemsediğim konu kendi şirketimde olduğu gibi yatırım yaptığım şirketlerin durumları. Bana göre önce kendini geliştir para ve kazanç zaten oluşuyor.

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. biz burada Özgür Demirtaş'ı tartışalım hükümet beyaz yaka başta olmak üzere işini düzgün yapan ve kanunlara uyan kesime yeni kazığı hazırlamakla meşgul.

kazığımızın ismi Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi.

7. Tamamlayıcı emeklilik sistemin avantajı dezavantajı var

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Telia Sonera, Turkcell’de kalan son hisselerini de devredip tr den tamamen çıkmak istiyormuş..alıcı devlet, yani varlık fonu..devletleştirme tam gaz devam...ülkemin geleceği adına üzücü bir durum...ama piyasalar çoşkulu, bunu da kutlama eğilimindeler...sözde kuşa vade sahiplik sorunu çözülüyor...peki orta uzun vadede ne oluyor? Orta vade kimin umrunda değil mi?
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Sayfa 941/1230 İlkİlk ... 4418418919319399409419429439519911041 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •