Sayfa 1230/1230 İlkİlk ... 230730113011801220122812291230
Arama sonucu : 9840 madde; 9,833 - 9,840 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    Sn Cauti, enflasyon için düşük, ons altın için yüksek bir tahmin değil mi sizce?
    Adı üstünde beklenti, yani herkesin aynı şeyi beklemesi zaten mümkün değil. Kendi analizlerim (temel, eko-politik vs), bu sonuca varmamı sağlıyor.

Öte yandan, bunlara göre zaten pozisyon almıyoruz zaten..Mesela ons 2500 usd leri gördü, ortlalamaların altına geldi, abd de yavaş yavaş faiz artışları konuşulmaya başlandı vs...bu durumda illa 3000 görülecek demem, buraya kadarmış der, pozisyonlarımı kaparım.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

2.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Faiz %17 iken borsaya neden yabancı yatırım yapsın. Bugün iş yatırımın alfa listesine baktım %20 üstü pek fazla seçenek göremedim. 1500 desek sizde 1600 bekliyorsunuz. Faiz hassasiyeti yoksa bu sene hisse yatırımı mantıklı mı ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Mevzu zaten %10-15 lik endeks artışı değil. %30-40 yapacak hisseleri bulabilmek. mesela yılın ilk yarısı %30 artacak hissede pozisyon alıp, düşüş trendi başlarsa, oradan likit fona vs geçmek güzel bir strateji olabilir.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

3. Teşekkür ederim üstad
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Adı üstünde beklenti, yani herkesin aynı şeyi beklemesi zaten mümkün değil. Kendi analizlerim (temel, eko-politik vs), bu sonuca varmamı sağlıyor.

Öte yandan, bunlara göre zaten pozisyon almıyoruz zaten..Mesela ons 2500 usd leri gördü, ortlalamaların altına geldi, abd de yavaş yavaş faiz artışları konuşulmaya başlandı vs...bu durumda illa 3000 görülecek demem, buraya kadarmış der, pozisyonlarımı kaparım.

Mevzu zaten %10-15 lik endeks artışı değil. %30-40 yapacak hisseleri bulabilmek. mesela yılın ilk yarısı %30 artacak hissede pozisyon alıp, düşüş trendi başlarsa, oradan likit fona vs geçmek güzel bir strateji olabilir.
    Bütün katma değer zaten orada, ancak yan hisseler çok uçmadı mı. Bu sene samanlıkta iğne aramak gibi olacak.

O egeli ben değilim

5.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Bütün katma değer zaten orada, ancak yan hisseler çok uçmadı mı. Bu sene samanlıkta iğne aramak gibi olacak.

Yan hisse şimdiye kadar almadım, bundan sonra da almam..artık kimseye de önermem..deva gibi ucuz kalmış, yan hisse sayılmayacak bist100 hisseleri var...bunlar olabilir.

ayrıca nispeten geride kalmış, biraz daha düşerlerse alabileceğim pegasus, tav, tekfen gibi hisseler var...yani, az da olsa, yeni fırsatlar hep olacaktır.

Yan hisse şimdiye kadar almadım, bundan sonra da almam..artık kimseye de önermem..deva gibi ucuz kalmış, yan hisse sayılmayacak bist100 hisseleri var...bunlar olabilir.

ayrıca nispeten geride kalmış, biraz daha düşerlerse alabileceğim pegasus, tav, tekfen gibi hisseler var...yani, az da olsa, yeni fırsatlar hep olacaktır.
    Bir soru daha sormak isterim. Deva’ya pandemi döneminde sadece sağlık hissesi diye yatırım yapan bir kitle oldu. Pandeminin finansal piyasalara olan etkisi azaldıkça bu kitle adım adım devayı terk edecektir. Bu hissede bir durgunluğa neden olmaz mı ?

O egeli ben değilim

7.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Bir soru daha sormak isterim. Deva’ya pandemi döneminde sadece sağlık hissesi diye yatırım yapan bir kitle oldu. Pandeminin finansal piyasalara olan etkisi azaldıkça bu kitle adım adım devayı terk edecektir. Bu hissede bir durgunluğa neden olmaz mı ?

Hisse 6 aydır yerinde saydı bu yüzden, pandemi için gelenler zaten gitmiştir. Bu hissenin pozitif ya da negatif pandemiyle bir alakası da yok zaten.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Sayfa 1230/1230 İlkİlk ... 230730113011801220122812291230

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •