Sayfa 700/1230 İlkİlk ... 2006006506906986997007017027107508001200 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 5,593 - 5,600 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Şöyle bir günde deva ve Ulusoy un tavan oldu..konfurt gıda almaya başlamıştın birkaç gün önce...o da %14 yukarıda.

Borsa işi böyle, bazen nasip, ya da şans, ne derseniz artık...çok önemli...güzel bir laf vardır, nasipsiz dayak bile yenmez...aynen, o hesap.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

2.  Alıntı Originally Posted by CahilCuhela Yazıyı Oku
    Temeli güçlü olanlar haricinde yapılanlar spekülatif ataklar olabilir..
    Panik ortamı geçtiği zaman oralarda da havaları alınabilir, dikkatli olmak gerek.
    Temel deyince...aklıma temel içgüdü geldi...basic instict...filmi de güzeldi bu arada

Neyse, saçma sa olsa, insanlar refleks olarak sürüye uyuyorlar..millet makarna stokluyor, ya da ketüyf3 keder harcamaları kısıp temel gıda malzemelerine saldırıyor..ne kadar mantıklı tartışılır...bazı şeyler mantıkla değil, iç güdüyle oluyor sonuçta.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

3. Böyle zamanlarda portföyü çeşitlendirmesin önemi çıkıyor ortaya. Ben uzun vade yatırım için en az 5-10 hisse olmalı derken, bazı arkadaşlar itiraz ediyordu, 2-3 kağıt yeter diyordu.

5 ay önce, gayet iyi durumda olan ve uzun vade için Akdağ’ın Tüpraş ve Pegasus u düşünün...iki kağıt aldın, şu an ne durumda olurdun.

Momentum trade ediyorsan, gideni alır, düşeni satarsın...1-2 kağıt yeter...ama ben hisse biriktiriyorum, kolay kolay hisse satmam diyorsan...portföyü iyi çeşitlendirmiş olman gerekiyor. Acı bir tecrübe olmuştur son yaşadığımız durum.

4. 5 Adet hissem var. Tüpraş, Kordsa, Ereğli, Hektaş ve Ford Otosan. Ağustos 2019dan bu yana biriktiriyorum bir kısım ile blok girdim sonra kademeli olarak almaya devam ettim, ediyorum. Hiç hisse satmadım. Portföyüm %25 kar gördüğü oldu. %20lerde 2-3 ay durdu. Şu anda başa baş noktasına geldi. Satmak istemiyorum. ama almak da istemiyorum en azından normal alım yaptığım aylık tarihe kadar.

Bu noktada sakin olup almaya devam mı etmek lazım? Veya portfolyoda karda olan hisseleri satıp zararda olanlardan mı almak lazım?

Sayın Cauti, fikirlerinizi duymak isterim.

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Temel deyince...aklıma temel içgüdü geldi...basic instict...filmi de güzeldi bu arada

Neyse, saçma sa olsa, insanlar refleks olarak sürüye uyuyorlar..millet makarna stokluyor, ya da ketüyf3 keder harcamaları kısıp temel gıda malzemelerine saldırıyor..ne kadar mantıklı tartışılır...bazı şeyler mantıkla değil, iç güdüyle oluyor sonuçta.
    Ben Sakarya'dayım sadece 2-3 kişi gördüm maskeli Pek panik yok burada
    İstanbul'da işler farklı sanırım
    Filmi indiriyorum izleyeceğim

6.  Alıntı Originally Posted by burak13 Yazıyı Oku
    5 Adet hissem var. Tüpraş, Kordsa, Ereğli, Hektaş ve Ford Otosan. Ağustos 2019dan bu yana biriktiriyorum bir kısım ile blok girdim sonra kademeli olarak almaya devam ettim, ediyorum. Hiç hisse satmadım. Portföyüm %25 kar gördüğü oldu. %20lerde 2-3 ay durdu. Şu anda başa baş noktasına geldi. Satmak istemiyorum. ama almak da istemiyorum en azından normal alım yaptığım aylık tarihe kadar.

Bu noktada sakin olup almaya devam mı etmek lazım? Veya portfolyoda karda olan hisseleri satıp zararda olanlardan mı almak lazım?

Sayın Cauti, fikirlerinizi duymak isterim.
    Kesinlikle düzenli alıma devam...alımların arasında zaman ve fiyat farkı olması önemli...yani en son aldığında 10 tl ise a hissesi, 1 ay sonra yine 10 civarıysa, bşr sonraki ay ondan almayabilirsin.

7. kum torbasına donduk yahu.
    bu nasil bir veristir .

36 lira pegasus 1200 günlük ema
    Gelirse kamikaze atacam

Sayfa 700/1230 İlkİlk ... 2006006506906986997007017027107508001200 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz