Sayfa 727/1230 ÝlkÝlk ... 2276276777177257267277287297377778271227 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 5,809 - 5,816 arasý.

Konu: ...::: Beyaz Yaka Ýçin Tasarruf ve Yatýrým Koçluðu-2 :::...

Bizim bazý büyük þirketlerin yönetimine siyasi atamalar oldu oluyor. Bence ilerisi için en önemli tehlike bu.
    Bu þirketlerin yönetimlerini deðiþtirmek, siyaseten ele geçirmek kolaymýþ demekki.
    Uzun vade kaliteli olmayan, siyasilere boyun eðen yöneticiler ile bu U30 þirketleri ne kadar verimli olur bilemedim.

2. merhabalar.

Sizce ihtiyaç kredileri için kýsýtlamalar getirilecek günler yakýn mýdýr?

bu konuda 2008 ve benzeri krizleri tecrübe etmiþ kiþilerden tavsiyeler alabilir miyiz?

Mesela vakit varken ihtiyaç kredisi çekip, dolarda beklemek sigorta vazifesi görebilir mi olasý bir daha kara tabloda?

veya kredi çekip baþka hangi yol daha güvenli olur.

( bu sorunun özel sektörde deðil de devlet memuru olup, iþten çýkarýlma riski daha az olan bireyler tarafýndan sorulduðunu varsayýnýz lütfen. ) teþekkürler.
    Son düzenleme : keremidas; 16-03-2020 saat: 16:07. Sebep: ekleme

3. Hisse tarafýyla uðraþýrlen ben altýndan golu yedim... portföyün %60ý altýndý.

hayýrlýsý bakalým.. panik nerede bitecek. Borsadaki paniðin 100 de 1i milanoda yaþayan 2 arkadaþýmda yok.

YTD
     Alýntý Originally Posted by Cautionary Yazýyý Oku
    Bu dönemlerde konuþmak zor..iyi olacak dersin, daha kötü olur...kötü olacak dersin, buradan toparlar. En iyisi fazla konuþmamak.

6 ay önce yeni küçük yatýrýmcýlarý çoðu batýk þirketlere topladýlar...at izinin it izine karýþtýðý böyle günlerde, hemen her hisse tepeden yarý fiyatýna indi sayýlýr....batýklar da üçte birine inmiþtir. Bu durumda bahane hazýr, ÝMKB 30 daki firmalar nereden nereye geldi, bizim hisse napsýn.

Kredi çekip, hatta evini arabasýný satýp, kýsa sürede voleyi vurma hayalinde olanlar, býrakýn kazanmayý, elindekini de kaybediyor..yazýk, daha uzun sürede ayný son yaþanacaktý, kýsa sürdü...belki böylesi daha hayýrlý olmuþtur.

Ben böyle yazýnca, bazý geri zekalýkar, senin pozisyon hedge deðil mi, neden üzülüyorsun, ya da düþüþe sevinmen kazým diyorlar..BEN DE DÞYORUM KÝ, KÖY YANARKEN TARANAN ****** dur...bizim Allah a þükür duruþumuz net...iki lokmamýz varsa, birini ihtiyacý olanla paylaþma derdindeyim...ülke yandýktan sonra, kendi gemimi kurtarsam ne olacak.

4.  Alýntý Originally Posted by oguzvortex19 Yazýyý Oku
    Hisse tarafýyla uðraþýrlen ben altýndan golu yedim... portföyün %60ý altýndý.

hayýrlýsý bakalým.. panik nerede bitecek. Borsadaki paniðin 100 de 1i milanoda yaþayan 2 arkadaþýmda yok.

YTD
    Borsacýlarýn kader.dir bu...yeri gelir abd için abd liden, italya için Ýtalyan’dan çok endiþelenirsin.

Sen otomotivdeydin galiba, nedir son durum, kapýya kilit vurur mu firmalar? En azýndan bir ay üretime ara verebilir yerliler sanki...zaten Avrupa da pek çok ülkede üretim durdu bildiðim kadarýyla
    Önemli dönüm noktalarýný, beðendiðim analizleri Twitter dan da paylaþýyorum...@cautionary53

5. https://www.bloomberg.com/news/artic...rnd=markets-vp

selling whatever they can hocam .

onstaki kaybý diðer kayiplarini telafi etmek isteyenler ve nakit ihtiyacýna baðlamýþ.

platin 2002den beri en düþük.
    gümüþ 2009 dan beri en düþük seviyesi.

redditte vs garip gorusler okudum.
    evden calisip evde okuyan tamamen agin parcasi olmus insan denemesi diyen var..

6. Bugün hatrý sayýlýr bir karda olduðum hissemi sattým. Kardan zarar var tabiki. Ancak zararda olan diðer hisselerimi kademeli olarak alýp maliyet düþürmeyi hedefliyorum. Sattýðým hissemi de takip edip uygun zamanda kademeli almaya devam edeceðim. ytd.

7. Þimdilik iþe gidip gelmeye devam ama genel olarak sanayide duran ve homeofis devam edenlerin sayýsý da az bir rakam deðil.

YTD

Alýntý Originally Posted by Cautionary Yazýyý Oku
    Borsacýlarýn kader.dir bu...yeri gelir abd için abd liden, italya için Ýtalyanâ��dan çok endiþelenirsin.

Sen otomotivdeydin galiba, nedir son durum, kapýya kilit vurur mu firmalar? En azýndan bir ay üretime ara verebilir yerliler sanki...zaten Avrupa da pek çok ülkede üretim durdu bildiðim kadarýyla

8.  Alýntý Originally Posted by Cautionary Yazýyý Oku
    Borsacýlarýn kader.dir bu...yeri gelir abd için abd liden, italya için Ýtalyan’dan çok endiþelenirsin.

Soru bana deðil fakat %90 ihracat (Avrupa’ya) yapan OEM’de çalýþýyorum ama dediðiniz gibi avrupadaki fabrikalara hemen hepsi kapalýyken neden hala çalýþýyoruz anlamýþ deðilim. Þirketteki bir çok kiþi anlamlandýramýyor zaten. Haftasonuna doðru kapatýrýz diye düþünüyorum ama.

Sayfa 727/1230 ÝlkÝlk ... 2276276777177257267277287297377778271227 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •