Sayfa 680/1230 İlkİlk ... 1805806306706786796806816826907307801180 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 5,433 - 5,440 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Öncelikle şehitlerimize allahtan rahmet diliyorum.....

Viopu yeni öğrenmeye basladim şuan açığa satış yasaklanmış peki önceden işlem yapanların kontratları devam mi ediyor yasaklanmasi demek yeniden emir mi verilmiyor demek sayin cauti bey yardımcı olursanız sevinirim

Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Moralim çok bozuk. 95,050 den bile Tüpraş almak nasip oldu...ama herşey para değil.ülkede her gün dram, her gün sorun...şehitler de hep gariban çocuğu zaten...gel de isyan etme.

Bir süre yazmayacağım arkadaşlar..bana müsaade.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

3.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Moralim çok bozuk. 95,050 den bile Tüpraş almak nasip oldu...ama herşey para değil.ülkede her gün dram, her gün sorun...şehitler de hep gariban çocuğu zaten...gel de isyan etme.

Bir süre yazmayacağım arkadaşlar..bana müsaade.
    inanın bizler de farklı değiliz,
    alışkanlık olduğundan borsaya bakıyoruz aksi takdirde insan detayları düşündükçe hüzünleniyor

4.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    öncelikle sunumları incelemenizi öneririm.
    https://www.borsaistanbul.com/docs/d...u.pdf?sfvrsn=6
    https://www.borsaistanbul.com/data/k...kkinda-SSS.pdf
    Teminat ve kaldıraç oranları için:
    https://www.alanyatirim.com.tr/tr-TR...ranlari/627904

-forexe göre daha az riskli. Çalışma şekli daha farklı.
    -Teminata gecelik faiz var (hem long/short kazancı + hem faiz kazancı)
    -Gider 0. Kazançtan %10 vergi var (Endeks ve pay vadelilerde yok)

Sn.Cauti'nin viop için yeni başlayanlara tavsiyeleri vardı geçmiş konularda..
    Merhabalar,
    Spk nın short u yasakladığı ile ilgili bir haber okudum (açığa satış olarak geçiyor haberde)
    Bu konu üzerine tartışmak istiyorum, öncelikle bu spk nın hareketi mantıklı bir dayanağı var mı sizce? Ya da bunun mantıklı bir dayanağı olabilir mi?

Benim ilk aklıma şu an gelen, nasıl bir şirket kendi hissesini ucuz bulduğunda geri alıyorsa, borsa da kendisini pahalı bulduğunda açığa satışı yasaklıyor.?

Daha önce, sene sonuna kadar short kontrat saklanabileceğini yazmıştınız. Karar öncesi short pozisyonu olanlar bu karar sonrası ne oldu? O pozisyonlar hala açık mı yoksa otomatik kapandı mı?

Ayrıca short işlemlerin yasaklanması yatırımcıların hisse senetlerini satmasını doğurmuyor mu?

Şu an biri borsanın düşeceğini ön görüyorsa para kazanamıyor. Yükseleceğini ön görüyorsa kazanabiliyor. Adil mi?

Spk bist in düşeceğini ön görüyor ve short işlemi yasaklayabiliyor mu? E, o zaman bist in değeri şu an 0dır. Çünkü spk düşeceğini deklare etmişse kimse elinde hisse senedi bulundurmaz... Yarın öbür gün hisse senedi satmak da yasaklanması mümkün olabilir mi? Krizlerde borsaların kapalı kaldığını okumuştum, bu aslında hisse senedi satışının yasak olduğu anlamına mı geliyor?

Teşekkürlerimle.

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2008de yapılmayan yasaklar kısıtlar şimdi yapılıyor çünkü spk yönetimi borsadan anlamıyor

6. neler oluyor anlayabilen var mi?
    sagda solda okuduklarimdan hic tatmin olmadim

7.  Alıntı Originally Posted by Calibra Yazıyı Oku
    neler oluyor anlayabilen var mi?
    sagda solda okuduklarimdan hic tatmin olmadim
    Hangi konuda neler oluyor?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

8. Al benden de o kadar.Altin artmis borsa cokmus vb. hic umurumda degil Idlib'deki olaydan sonra.Hic keyif kalmadi

Sayfa 680/1230 İlkİlk ... 1805806306706786796806816826907307801180 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •