Special Days Image
Sayfa 918/1230 İlkİlk ... 4188188689089169179189199209289681018 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 7,337 - 7,344 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Resmi yazıdaki maddelere dikkatli bakınca ilk postumdaki düzenleme olmamışta olabilir.

Çok karışık ay sonu anlayacağız heralde...

https://www.resmigazete.gov.tr/eskil...0200527-10.htm

Madde 27de gelir vergisi tarifesi var
    Madde 28 /3 de şöyle bir cümle var

(3) 2019 yılı ücret gelirlerine, bu yıla ilişkin 2020 yılında verilecek gelir vergisi beyannameleri*dahil, bu Kanunla yapılan değişiklik öncesi mevcut tarife uygulanacaktır.*1/1/2020*tarihinden itibaren elde edilen ücret gelirlerine ise yeni tarifenin 213 sayılı Kanun hükümlerine göre 2019 yılı için belirlenen yeniden değerleme oranında artırılmış hali uygulanacaktır.
     Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Gelir vergisi dilimlerini aşağı çekmişler bugünde

18K %15
    18K - 40K %20
    40K - 98K %27
    98K - 500K %35
    500K+ %40 olmuş

Mevcut durumda
    22K %15
    22K-49K %20
    49K-120K %27
    120K-600K %35
    600K üstü %40 dı.

Kısacası 2019 seviyelerine çekmişler buna ne denir bilemiyorum...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul/L.A
    Gönderi
    723
     Alıntı Originally Posted by turkuaz Yazıyı Oku
    Cikis yolu olarak direk beyaz yaka calisanin cebine uzanmislar.Turkiye'de orta sinifa bir darbe daha.Normalde bu yuksek enflasyon duzeninde her bir vergi dilimine denk gelen kazanc miktarlari arttirilmasi gerekiyorken tam tersi azaltarak calisanlara ciddi bir darbe olmus.Bu ulkede maasindan vergisi muntazam kesilen orta sinif beyaz yaka olmamak gerekiyor.Ne desem bos.
    Komunizme doğru emin adımlarla gidiyoruz... Devlet millet için değil, millet devlet için var olacak yakında...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
     Alıntı Originally Posted by lawyerbroker Yazıyı Oku
    Siz deyince ben de iki farklı bankadan teyit ettim sadece alırken görünüyor bende, sanırım sizin bankanızın yeni yasal düzenlemeyi kendi sistemine entegrasyonunda bir sıkıntı var.
    İlgili yasal metni de inceledim (dileyenler 24 mayıs tarihli r.g den inceleyebilir) kambiyo satışlarında yüzde bir vergi getirildiği yazıyor. Kambiyodan anlaşılması gerekenler kapsamına ,önceki günlerde başka bir düzenleme ile altın da dahil edlmişti. Kişinin elindeki gr altını dövizi bozdurması bankanın kambiyo satışı olarak nitelendirilemeyeceğinden müşterinin satımında uygulanan yüzde bir in yasal bir dayanağı bulunmamaktadır. Nitekim düzenlemenin getirilmesindeki maksadın tl de kalınmasının sağlanması olduğu dikkate alındığında yine aynı husus netlik kazanmaktadır.
    Hayır yanlışlık yok. Yasalar malesef ucu açık yazılmış...
    Dolar ile yapılan altın ve gümüş işlemlerinde çifte vergilendirme (Alım-satımda) zaten alınıyordu. Altını satarken de dolar alış sayıldığı için otomatikman artık %1 vergilendiriliyor. Bu işlemi bankalararası spotta yapan kuyumcu bi arkadaşım da kara kara düşünüyor şu an...
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

4. Bugun bankadan bir miktar dolar nakit aldim. Nerdeyse %90i eski banknot. Garip geldi. Yoksa bu virusle beraber tam komplo teoricisimi oldum nedir

5. Eğer bu düzenleme doğruysa, beyaz yaka olarak her türlü hakkınızı arayın, isyan edin, sosyal medyayı ayağa kaldırın.

Bu kadar da olamaz... bu ülkenin zencisi beyaz yaka oldu... en sahipsiz kesim,yazık, gunah.

Ülkede resmî olarak 5000 brüt ve üzeri alan kesim %90 beyaz yakalıdır... aslında ezilen ücretli kesim ama, pratikte ülkemizde bu kesim büyük ölçüde beyaz yakalı kesim olmuş oluyor.

Bu adamlar yüzünden maaşlı işi bıraktım, kendimle beraber bu ülkenin asalak kesimleri için de çalışmak canımı sıkıyordu...şimdi bile bu kadar sinirleniyorum, kümeste olsam kızgınlıktan başıma bir iş açardım herhalde.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Eğer bu düzenleme doğruysa, beyaz yaka olarak her türlü hakkınızı arayın, isyan edin, sosyal medyayı ayağa kaldırın.

Bu kadar da olamaz... bu ülkenin zencisi beyaz yaka oldu... en sahipsiz kesim,yazık, gunah.

Ülkede resmî olarak 5000 brüt ve üzeri alan kesim %90 beyaz yakalıdır... aslında ezilen ücretli kesim ama, pratikte ülkemizde bu kesim büyük ölçüde beyaz yakalı kesim olmuş oluyor.

Bu adamlar yüzünden maaşlı işi bıraktım, kendimle beraber bu ülkenin asalak kesimleri için de çalışmak canımı sıkıyordu...şimdi bile bu kadar sinirleniyorum, kümeste olsam kızgınlıktan başıma bir iş açardım herhalde.
    Kemik yaşım 20'de ruhum 60 oldu gibi abi
    Vallahi nasipse, bu hayatın devamında bir de beyaz yaka olmak var.
    Garibanın yüzü gülür mü

https://www.youtube.com/watch?v=VS5KZ3a7s-M
    Link küfür içerir.

7. https://twitter.com/ozanbingoll/stat...132671489?s=19

Ozan beye göre Şimdilik teğet geçmiş gibi

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Eğer bu düzenleme doğruysa, beyaz yaka olarak her türlü hakkınızı arayın, isyan edin, sosyal medyayı ayağa kaldırın.

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Vergi ve olumden kacis yoktur..

Syg,
    Kayıt dışı olup yakalanmadığın müddetçe kaçış vardır.
    Ölüme daha çare bulunmadı ama genetik bunu da çözecektir efendim
    Saygılar

SM-A705FN cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 918/1230 İlkİlk ... 4188188689089169179189199209289681018 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •