Sayfa 726/1230 İlkİlk ... 2266266767167247257267277287367768261226 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 5,801 - 5,808 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Cauti abi fed abartmadı mı ?
    Trump faizler aşağı istiyordu istediğini almış oldu sanırım.
    Bu adımlar tutuşmaya başladıklarının göstergesi mi ?

30 bin değeri Dow Jones için balonmuş onu ogrenmis olduk. Hem 30 binden hızlı düştü hemde tepki veremedi bu gece.
    Zaten benim aklım almıyordu adamların bir şirketi nasıl BIST in 5-6 kati degerli oluyor diye.
    BIST ucuz ama arkasında duracak bir halk yok halkımız borsadan korkuyor alışmış yastık altına.

Bloomberg HT’ye konusan TAV Havalimanları CEO’su Sani Şener, Mart’ın ilk 2 haftasında yolcu sayısının %21 düşüş gösterdiğini belirtti

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

4. Daha da iflah olmayız artık.

5. Bu dönemlerde konuşmak zor..iyi olacak dersin, daha kötü olur...kötü olacak dersin, buradan toparlar. En iyisi fazla konuşmamak.

6 ay önce yeni küçük yatırımcıları çoğu batık şirketlere topladılar...at izinin it izine karıştığı böyle günlerde, hemen her hisse tepeden yarı fiyatına indi sayılır....batıklar da üçte birine inmiştir. Bu durumda bahane hazır, İMKB 30 daki firmalar nereden nereye geldi, bizim hisse napsın.

Kredi çekip, hatta evini arabasını satıp, kısa sürede voleyi vurma hayalinde olanlar, bırakın kazanmayı, elindekini de kaybediyor..yazık, daha uzun sürede aynı son yaşanacaktı, kısa sürdü...belki böylesi daha hayırlı olmuştur.

Ben böyle yazınca, bazı geri zekalıkar, senin pozisyon hedge değil mi, neden üzülüyorsun, ya da düşüşe sevinmen kazım diyorlar..BEN DE DŞYORUM Kİ, KÖY YANARKEN TARANAN ****** dur...bizim Allah a şükür duruşumuz net...iki lokmamız varsa, birini ihtiyacı olanla paylaşma derdindeyim...ülke yandıktan sonra, kendi gemimi kurtarsam ne olacak.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

6. Cinsiyetçi biri olmadığımı sizler biliyorsunuz...ama bu konularda hassas olduğum İçin yine de yazayım...****** tabirinin cinsiyetle alakası yok...duruşla alakası var.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

7.  Alıntı Originally Posted by 10lukhisse Yazıyı Oku
    30 bin değeri Dow Jones için balonmuş onu ogrenmis olduk. Hem 30 binden hızlı düştü hemde tepki veremedi bu gece.
    Zaten benim aklım almıyordu adamların bir şirketi nasıl BIST in 5-6 kati degerli oluyor diye.
    BIST ucuz ama arkasında duracak bir halk yok halkımız borsadan korkuyor alışmış yastık altına.
    çöp şirketlere neden yatırım yapsın halk. arkasında duracakmışım bana ne. dolar bazında açın bakın beğendiğiniz şirketlere. bu hallerinde bile kimse gelip almıyor. halk her zaman doğru yapar. yastık altında mis gibi altınını biriktirir. burada benim diyen borsacının iki katı yıllık getiri sağladı evde oturan teyzeler bile.

8.  Alıntı Originally Posted by roterio2 Yazıyı Oku
    çöp şirketlere neden yatırım yapsın halk. arkasında duracakmışım bana ne. dolar bazında açın bakın beğendiğiniz şirketlere. bu hallerinde bile kimse gelip almıyor. halk her zaman doğru yapar. yastık altında mis gibi altınını biriktirir. burada benim diyen borsacının iki katı yıllık getiri sağladı evde oturan teyzeler bile.
    Aynen katiliyorum ya, zamanimiza mi yanayım aldigimiz riske mi yanayim.

Halkb mesela, ya da ekgyo dolar bazinda tarihi dibinde diyorlar, bunun hic ni hic bir onemi yok..

Bu sirketler dolar bazinda karini arttiramamis ki, arttirsa zaten yatirimci hak ettigi fiyata getirir, ettikleri kar da fiktif oldugundan temettu de veremiyorlar, ya da cok az verebiliyorlar.

Gecmis olsun, saglik olsun, kaldiracli islem yapmadiktan sonra o altinci teyzeleri yakalayamayiz artik ama biraz olsun telefi ederiz umarim.

Sayfa 726/1230 İlkİlk ... 2266266767167247257267277287367768261226 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •