Sayfa 510/1230 İlkİlk ... 104104605005085095105115125205606101010 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 4,073 - 4,080 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Sn Dudu,selamlar. Temettü emekliliği kapsamında 25 yaşında ayda yaklaśık 2000 tllik hisse alıyorum. Portfoyumde 13 tane hisse var. Bu hisselerin ortalama temettü verimi yüzde 12. Sorum şu. Portföyde emeklilik kapsamında kaç hisse bulunmalı. Tavsiyeniz nedir ? Diger arkadaslarda goruslerini paylasabilir mi. Temettu emekliliginde portfoy kac hisseden olusmali ?

Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by Kahraman19 Yazıyı Oku
    Sn Dudu,selamlar. Temettü emekliliği kapsamında 25 yaşında ayda yaklaÅ›ık 2000 tllik hisse alıyorum. Portfoyumde 13 tane hisse var. Bu hisselerin ortalama temettü verimi yüzde 12. Sorum şu. Portföyde emeklilik kapsamında kaç hisse bulunmalı. Tavsiyeniz nedir ? Diger arkadaslarda goruslerini paylasabilir mi. Temettu emekliliginde portfoy kac hisseden olusmali ?

Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Öncelikle bu yaşta yatırıma başladığınız için tebrik ederim. Aylık 2000 TL birikim için çok iyi rakam. Yatırımın ilk yıllarında temettü veriminin yüksekliği yerine portföy büyüklüğünü arttırmaya odaklanmak daha iyi sonuçlar verecektir. 13 adet hisseli sabit bir portföy yerine 3-4 hisseli arada yumuşak geçişlerin yapıldığı bir portföy daha iyi takip edilebilir. Ben de yaklaşık beş yıldır hisse senedi yatırımı yapıyorum. Bir ara 10 adete kadar farklı hisse taşıyordum ancak şu anda elimde sadece TOASO tutuyorum. Bu aralar KORDS takibikimde.
    Başarılar dilerim.
    Son düzenleme : mrhzr; 17-10-2019 saat: 10:40.

3.  Alıntı Originally Posted by mrhzr Yazıyı Oku
    Öncelikle bu yaşta yatırıma başladığınız için tebrik ederim. Aylık 2000 TL birikim için çok iyi rakam. Yatırımın ilk yıllarında temettü veriminin yüksekliği yerine portföy büyüklüğünü arttırmaya odaklanmak daha iyi sonuçlar verecektir. 13 adet hisseli sabit bir portföy yerine 3-4 hisseli arada yumuşak geçişlerin yapıldığı bir portföy daha iyi takip edilebilir. Ben de yaklaşık beş yıldır hisse senedi yatırımı yapıyorum. Bir ara 10 adete kadar farklı hisse taşıyordum ancak şu anda elimde sadece TOASO tutuyorum. Bu aralar KORDS takibikimde.
    Başarılar dilerim.
    KORDS yi daha evvel de duymuştum. Sizin yazınızdan sonra bende araştırmaya başladım. Acaba şirket hakkındaki fikirlerinizi bizimle paylaşır mısınız ? Ne kadar çok bilgi okadar iyidir bizim için. Şimdiden teşekkürler

4. Ben de Kahraman19 gibi biriktiriyorum. Önce bir kısım blok alım yaptım. Bir kısım nakiti de hem döviz hem TL tutuyorum ve kademeli alım yapıyorum. Tuprs, Kords, Hekts ve Eregl mevcut. syg

Arkadaslar merhaba, evimi sarisa cikardim ve bedelinin altinda bir fiyata yarin imzalari atiyorum. Elimde sas-dmsas ve psdtc var.
    Siz ilsaniz hangi hisse veya hissleri alirdiniz? Tesekkurler.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,062
     Alıntı Originally Posted by burak13 Yazıyı Oku
    Ben de Kahraman19 gibi biriktiriyorum. Önce bir kısım blok alım yaptım. Bir kısım nakiti de hem döviz hem TL tutuyorum ve kademeli alım yapıyorum. Tuprs, Kords, Hekts ve Eregl mevcut. syg
    Kralsin

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

iyi akşamlar ... ben bir ara elimdeki parayı çok dağıttıktan sonra aldığım hisselerin veya araçların değerinin az olması sebebiyle biraz sadeleşmeye gittim ... bir dönem teknoloji şirketleri hisse senedi fonlarına bakıyordum artık daha çok gram altın-sabit getiriye yakın likit fon veya değişken fon ve hisse senedi olarak üçe bölüyorum... hisselerimi de 5e sınırladım... ancak anladığım kadarıyla 10-15 hisseli bir havuz oluşturup bu hisselerin trenlerine göre hareket etmek piyasanın ucuz bıraktıklarını toplamak konjonktüre göre hareket etmek en azından hisse senedi portföyünün bir kısmıyla bunu yapmak yararlı olabiliyor... vadeli işlemlerde küçük meblağlarla koruma mekanizmaları da önemli bence... saygılar iyi akşamlar
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

8. Daha önce konuşulduğunu hatırlamıyorum, mutlaka @Cautionary ve @dudu ve diğer tecrübeli arkadaşların bahsedeceğim konuda formülleri vardır.

Özellikle otomobil ve ev almanın doğru zamanda ve bütçeyle yapilmasi cok mühim. Otomobil ve ev alırken yıllık gelire göre konsensüs olan bir formül var mi?
    Mesela, alınacak otomobil bütçesi <= 1 senelik toplam gelir veya alınacak ev bütçesi <= 5 senelik toplam gelir gibi.

SM-A310F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 510/1230 İlkİlk ... 104104605005085095105115125205606101010 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •