Sayfa 291/1230 İlkİlk ... 191241281289290291292293301341391791 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 2,321 - 2,328 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by batu34 Yazıyı Oku
    Senetteki en önemli nokta maliyet. Sağolsun hektaş bana çok güzel ögretti. Şu anda zarardayım.Önemli mi bence şirketine güveniyorsan önemli değil. Kısa vadede zararda edebilirsin.2 yada 3 yıla kadar hedefini koyduysan, oyun planın belli ise, işte o zaman fiyatın önemi kalmıyor.

Hatta hektaşın fiyatının 7,5 lara düşmesini isterim dahada zarara gireyim önemli değil... Oralara gelsin ki daha çok alalım.
    Yada çıkmasın biraz sürünsün. Hisse fiyatı artınca moralim bozuluyorda.. Bana maliyeti artıyor üzülüyorum
    Nasıl olsa su akar yolunu bulur..

Ayrıca, Nakitte kalmakta borsaya göre bir pozisyondur, bunu da unutmamak lazım

Batuhan
    Senet düşsün daha fazla alayım dilekleri küçük yatırımcı iken inşallah perişan yatırımcı yapmaz bizi. Şahsen düşen kağıttan maliyetlenmektense yükselen kâğıtta maliyetlenmeyi tercih ederim.
    Saygılarımla

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bu arada üçüncü havalimanın artısı doğrudan olmayacak...dolaylı olarak Sabiha gökçen ana üssü olduğu için olumlu etkilenecek.

Neyse, 6 ay önce yabancılar sat derken ben Pegasus analizi yapmıştım bu başlıkta... merak eden bulur okur.

Bu arada merill 12 tl olan fiyat hedefini 38 yapmış
    18.40 TL' den halka arz edilmiş.
    Hisse topiğinde pegasus ile ilgili aşağıdaki gibi bir paylaşımım oldu..Teknik, temel, konjonktür vs, hissenin patronu dışında olumsuz bir görüşünüz var mıdır? Portföyümdeki 8 hisseden 2. çeyrek itibariyle en umutlu olduğum pegasus.

Pegasus thy den farklı oılarak ağırlıklı iç pazara çalışıyor (gelir olarak)...önümüzde iç pazarı hareketlendirecek gelişmeler,

i-) seçim hareketliliği,
    ii-) ramazan bayramı
    iii-)kurban bayramı,
    iv-) iç turizm

Ben bile bu yaz 1000 km lik 6-8 seyahat planladım (biri seçim, biri bayram, biri düğün vs)

özellikle kurban bayramının 10 gün daha öne gelmesinin turizm etkisi pozitif olacaktır.

sonuçta, pegasus tan çok iyi bir 2. çeyrek bekliyorum...petrol fiyatları bu çeyrek ilk çeyreğe göre çok artmadı, ilk çeyrek ilave olumsuz bir etkisi olmadıysa, 2. çeyrekte de olmayacaktır diye düşünüyorum.

özetle, daha önce de yazdığım gibi, olumsuz iç ve dış borsalara rağmen..pegasus un pozitif ayrışıp u-100 de en iyi 2. çeyrek getirisi sunan kağıtlardan biri olacağını düşünüyorum.

ayrıca teknik olarak yukarıda vurgulandığı gibi görüntü güzel...temeli zaten iyiydi, 1. çeyrek sonuçları itibariyle.
    ......................

Pegasus: Daha önce görüşlerimi yazmıştım, sert hareketler yapıyor...ama bu yılın flaş kağıdı olabilecek potansiyele sahip.
    ........................
    Portföyümün Ulusoy elektrik ten sonra ikinci yüz akı Pegasus...dipten %30 tepki verdi..yabancı bugün agresif alıyor..bu kağıda çok güveniyorum, beklentim de yüksek...patrona güven duyulsa daha iyi yerlerde olurdu.

3. Bugün de toaso %6 yaptı..hani otomotiv krizdeydi ya..satışlar berbattı...dalga gelince temeli sağlam adam gibi hisselerin hepis faydalanıyor işte az çok.

4.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bugün de toaso %6 yaptı..hani otomotiv krizdeydi ya..satışlar berbattı...dalga gelince temeli sağlam adam gibi hisselerin hepis faydalanıyor işte az çok.
    Sn Cautionary,

Arçelil ve Tofaş'tan gördüğüm kadarıyla dibine yaklaşmış hisseleri yakalamakta başarılısınız. Dip oluşumu nedir, artık sonlara yaklaştığımız nasıl anlaşılır ... gibi sorulara cevap vermek ister misiniz?

bist 100 grafiğini dolar bazlı inceleyince bir husus dikkatimi çekti;
    düşüşlerden sonra en dip ile en yüksek arasındaki boyun yarısı kadar yükseliş olmuş...
    örn: nisan 2013 te 48bin seviyesindeyken ocak 2014te 28 bin seviyesine gerileme olmuş sonrasında tepki ile kasım 2014 te 38 bin seviyesine yükseliş olmuş
    2. olarak kasım 2014te 38bin seviyesindeyken kasım 2016da 21bin seviyesine düşüş olmuş sonrasında ocak 2018 de 31bin seviyesine çıkılmış
    şimdi ise ocak 2018de 31bin seviyesinden ağustos 2018de 13bin seviyesine düşüş yaşanmış
    tahminime göre 22bin seviyesi gelebilir sonrasında düzeltme için dikkatli olmak gerek ... dolar 5,3 iken 22bin sebiyesi 115bin civarına denk geliyor...
    en başta belirttiğim gibi tamamen kendi tahminim olup hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi vermiyorum sadece yükselişin nereye kadar sürebileceğine ilişkin tahminimi paylaşıyorum
    iyi geceler dilerim
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

6.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Sn Cautionary,

Arçelil ve Tofaş'tan gördüğüm kadarıyla dibine yaklaşmış hisseleri yakalamakta başarılısınız. Dip oluşumu nedir, artık sonlara yaklaştığımız nasıl anlaşılır ... gibi sorulara cevap vermek ister misiniz?
    Böyle bir iddiam yok...biraz da şans diyelim...uzun vade hisse yatırımcısı olarak, zaten 10 eşit parça işlem ile ilgili hissede alımı tamamlıyorum...böyle bir şeye de ihtiyacımız yok yani.

2-3 sene sonra geriye bakınca Arçelik ortalama maliyeti 12 olsa ne olur, 14 olsa ne olur...sadece kişisel tatmin ve pozisyonda güçlü oturabilmek adına faydası oluyor.

Mesela Petkim ve Pegasus ta dibin %10 kadar üzerinde....aksa da ise dibin %20 üzerinde oluştu ortalama maliyetim.

Yani tutanlar kadar tutmayanlar da var.

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Böyle bir iddiam yok...biraz da şans diyelim...uzun vade hisse yatırımcısı olarak, zaten 10 eşit parça işlem ile ilgili hissede alımı tamamlıyorum...böyle bir şeye de ihtiyacımız yok yani.

2-3 sene sonra geriye bakınca Arçelik ortalama maliyeti 12 olsa ne olur, 14 olsa ne olur...sadece kişisel tatmin ve pozisyonda güçlü oturabilmek adına faydası oluyor.

Mesela Petkim ve Pegasus ta dibin %10 kadar üzerinde....aksa da ise dibin %20 üzerinde oluştu ortalama maliyetim.

Yani tutanlar kadar tutmayanlar da var.
    Peki bu 10 parça da alımı nasıl yapıyorsunuz? Kriter var mı?

SM-N750 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by mehmetim123 Yazıyı Oku
    Peki bu 10 parça da alımı nasıl yapıyorsunuz? Kriter var mı?

SM-N750 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Zamanında stratejilerimizi uzun uzun anlatmıştık...özelikle arşivdeki ilk konu başlığında bu konular uzun uzun tartışıldı...oraya bakabilirsin.

Sayfa 291/1230 İlkİlk ... 191241281289290291292293301341391791 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •