Sayfa 1051/1230 İlkİlk ... 515519511001104110491050105110521053106111011151 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 8,401 - 8,408 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    Zaten vergiyi karsi taraf oduyordu, daha fazla bir sey demedim bugun satisi gerceklestirdik, haklisiniz her sey para degil verilen sozu tutmak lazim, nasip kismet dediginiz gibi..

Bu arada; Ali bey son analizlerinizle gercekten piyasada adinizdan soz ettirdiniz. Benim gordugum bir aydir temkinliydiniz, gordugunuz isaretleri cok iyi yorumluyorsunuz. Tebrik ederim ve paylasimlarinizin devam etmesini isteriz. Twitterde profilim gizli oldugu icin sizi retweet edemiyorum ama emin olun yazdiklariniz dikkatle takip ediliyor.
    Hayırlı olsun. Mükemmel zamanlama zor. Ev fiyatları peak yaparken evi satmak başarı, döviz ve altın hareket etmese daha güzel olurdu ama..dediğim gibi mükemmel zamanlama kolay değil.

Twitter’da geçmişe dönük yazılar derli toplu olduğu için, daha kullanışlı oluyor. Açıkçası orada daha detaylı yazabiliyorum. Geçmiş yazılar daha kolay takip edilebiliyor. Başarı ya da başarısızlık daha net gözükebiliyor orada.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

2. Schiff: People Don't Understand The Significance Of $2,000 Gold
    http://twitter.com/zerohedge/status/1291806926272180226

3. Cautionary Hocam

Piyasa zamanlaması yapmak zor mesele ve bu işin üstünden başarı ile geliyorsunuz.

Tebrik ederim

Batuhan
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

4. BIST’ten önemli ‘Endeks Bazlı Devre Kesici’ kararı

Borsa İstanbul, Pay Piyasası’nda halihazırda pay bazında uygulanmakta olan devre kesici sistemine ilave olarak Endekse Bağlı Devre Kesici Sistemi (EBDKS) oluşturulmasına karar verildiğini açıkladı.

Uygulamada ilk eşik olarak yüzde 5, ikinci eşik olarak yüzde 7 düşüş olduğunda endeks bazında devre kesici uygulaması devreye girecek. Önceki günkü kapanışın bu oranda altına gelindiğinde 20 dakika süreyle pay piyasası ve VİOP'ta işlemler durdurulacak.

Uygulamanın devreye girmesiyle Pay Piyasasında 20 dakikalık durdurmanın ardından; sürekli işlem yöntemiyle işlem gören sıralarından 5 dakika boyunca tek fiyat emir toplama uygulanacak ve sonraki 5 dakika içinde eşleştirme yapılarak işlem fiyatları belirlenecek ve duyurulacak.

Tek fiyat işlem yöntemiyle işlem gören paylar tek fiyat emir toplama ile açılacak asgari 10 dakika sürecek emir toplama seansı sonrasında seans akışı kaldığı yerden devam edecek. EBDKS devreye girdiği anda Borçlanma Araçları Piyasası Pay Repo Pazarı’ndaki işlemler de otomatik olarak durdurulacak. Pay Piyasasının açılması ile birlikte yeniden başlatılacak.

Uygulama, 10 Ağustos’tan itibaren devreye alınacak. İHA
    Tüm yazdıklarım şahsi fikrimdir. Yatırım tavsiyesi kapsamında değerlendirilmemelidir.

Alıntı Originally Posted by Amateur Yazıyı Oku
    Borsa İstanbul, Pay Piyasası’nda halihazırda pay bazında uygulanmakta olan devre kesici sistemine ilave olarak Endekse Bağlı Devre Kesici Sistemi (EBDKS) oluşturulmasına karar verildiğini açıkladı.

Uygulamada ilk eşik olarak yüzde 5, ikinci eşik olarak yüzde 7 düşüş olduğunda endeks bazında devre kesici uygulaması devreye girecek. Önceki günkü kapanışın bu oranda altına gelindiğinde 20 dakika süreyle pay piyasası ve VİOP'ta işlemler durdurulacak.

Uygulamanın devreye girmesiyle Pay Piyasasında 20 dakikalık durdurmanın ardından; sürekli işlem yöntemiyle işlem gören sıralarından 5 dakika boyunca tek fiyat emir toplama uygulanacak ve sonraki 5 dakika içinde eşleştirme yapılarak işlem fiyatları belirlenecek ve duyurulacak.

Tek fiyat işlem yöntemiyle işlem gören paylar tek fiyat emir toplama ile açılacak asgari 10 dakika sürecek emir toplama seansı sonrasında seans akışı kaldığı yerden devam edecek. EBDKS devreye girdiği anda Borçlanma Araçları Piyasası Pay Repo Pazarı’ndaki işlemler de otomatik olarak durdurulacak. Pay Piyasasının açılması ile birlikte yeniden başlatılacak.

İnşaallah büyük düşüşlerin habercisi değildir!

6.  Alıntı Originally Posted by Amateur Yazıyı Oku

Kessinler, devrelerin tümünü kessinler. Belki borsa çöküşü engellenebilir. Yeterli olmazsa şarterlerin hepsini indirsinler. Yönetimin aldığı kararların hepsini destekliyorum . İşe yaramazsa borsayı tamamen kapatsınlar. Kumar oynamak isteyen Kıbrısa gitsin

7. https://youtu.be/c9rmj5QWTYA
    Guzel video olmuş ben cok begendim , herkese faydali olması dileğiyle

SM-G960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Tahvildeki karın ağrısı devam ediyor. Cuma günü itibariyle 13’ü gördü.
    Sene sonu için 15 tahminim vardı maalesef yukarı yönlü revize etmem gerekecek gibi.
    Mutlaka bir gözünüz de tahvilde olsun.
    Tahvildeki her artış borsanın (fk bazlı) pahalılaşması anlamına geliyor.

Aşağıdaki grafik borsa- tahvil ilişkisine güzel bir örnek

Şimdi 8,9 fk olan vesbe’yi tahviller 24-25 civarında iken 3 fk’ya alabilme sebebimizdi bu durum.
    Tahvilde sular durulmadan borsadan yukarı yönlü umut beklemek zor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İyi ki bilmiyor kalabalıklar,/ Yağmura bakmayı cam arkasından/
    İnsandan insana şükür ki fark var; / -Birine cennet birine zindan- /İyi ki bilmiyor kalabalıklar

Sayfa 1051/1230 İlkİlk ... 515519511001104110491050105110521053106111011151 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •