Sayfa 310/1230 İlkİlk ... 210260300308309310311312320360410810 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 2,473 - 2,480 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Çimsa da doas gibi olur mu sn.cautionary hocam,

Dolar bazında 2000 senesine yaklaşmış durumda, sektör kötü ama şirketin güçlü satış ağı var,

Temel teknik nedir düşünceleriniz?

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by ugur596 Yazıyı Oku
    Çimsa da doas gibi olur mu sn.cautionary hocam,

Dolar bazında 2000 senesine yaklaşmış durumda, sektör kötü ama şirketin güçlü satış ağı var,

Temel teknik nedir düşünceleriniz?

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Olu olur, bal gibi olur

Zamanlama önemli ama...doas gibi potansiyeli yüksek ama şu an sürünen iki hisse daha var portföyümde...çimsa ve ttrak...hatta ttrak için başlığında biraz önce bir şeyler yazdım.

http://www.hisse.net/topluluk/showth...t=301&page=232

Bu tü diplerde gezinen, beklentisi yüksek ama cari durumda kötü bir dönem geçiren hisselerde az az alım yapmak...hareket başladığında ise miktarı arttırmak lazım...doas da öyleydi, 4,5 dan da aldım, 4,3 den de...ama esas alımlarım hareket başladıktan sonra oldu.

Çimsa ve ttrak maliyetime yakın yerlerde, son yükselişe pek tepki veremediler...miktar az olduğu için canımı da sıkmıyor...ama 6 ay sonra çok farklı yerlerde olacaklar bence.

Ne demiştik...millet Alman arabasından vazgeçmez...aynı şekilde bizim gibi gelişmekte olan bir ülke beton ve tarımdan vazgeçmez, vazgeçemez... dolar stabil kaldıkça, enflasyon ve faizler düşme trendine girdikçe bu sektörler de hareketlenecektir.

Seçimden hemen önce mevcut teşviklerin uzamasını, özellikle tarıma yönelik yeni teşviklerin gelmesini bekliyorum( traktör, gübre, mazot vs)...piyasalar bozulmasın diye bu karalar seçim sonrasına bırakılabilir, ama anketlerde İstanbul un bile zora girdiği görülürse bu teşvikler seçime 1 hafta filan kalınca açıklanacaktır.

3. Bu hafta global piyasalara göre güçlü duruşumuzun sebebi, bence vade sonu olması...büyük oyuncular longta ve bugün tahsilat günü..bugün yarın endeksi yukarıda tutarlar...haftaya düşüş trendi başlar bence.

4. Büyük oyuncuların longda olduğunu nasıl öğrenebiliriz? Ben temettü portföyümü düşüşlerden korumak için short kontrat taşıyorum ama bilsem ki büyük para longda bekliyor farklı hamle yapardım.

Venus E2 Plus Dual cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Mal da mülk de yalan ama oyalanıyoruz işte...

5.  Alıntı Originally Posted by mensuk Yazıyı Oku
    Büyük oyuncuların longda olduğunu nasıl öğrenebiliriz? Ben temettü portföyümü düşüşlerden korumak için short kontrat taşıyorum ama bilsem ki büyük para longda bekliyor farklı hamle yapardım.

Venus E2 Plus Dual cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Long kontratların hemen hepsi 3-4 kurumda...short kontratlar dağınık...ilk5 kurum dışındaki alıcı satıcı durumu yani.

Sonuçta bir ayda %15 kadar yükselmiş bir borsa var ve seçim belirsizliği önümüzde...yurtdışı her an satış trendine dönebilir... bu bedenle yaptığın doğru, buralarda portföyü koruma amaçlı short olman gayet mantıklı...ama ben net dönüş görülmediği için %50 koruma öneririm...düşüş trendi netleşirse %100 koruma alırım.

Vade sonu olduğu için pozisyonu Yen'i vadeye taşımak lazım...eğer 107 bin üzeri günlük kapanış gelirse koruma pozisyonlarını da kaparım şahsen.

6. Ayrıca büyükler long diye borsa düşemez diye bir kural yok...şartlar uygunsa, yurtdışı vs izin verirse, vade sonu hatrına vadelideyim pozisyon icabı biraz yukarıya sürmeye çalışıyor...yıllardır var olan bir senaryo.

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Burada çok güzel örnekler yaşandı..zamanlamayı da Real time paylaştık.

Hatta, arkadaşın sorusu üzerine doğuş otomotiv de beklenti, strateji, zamanlama filan konuştuk...hisse başlığında sıkça karşılaştım karamsar yorumlarla...sektör bitik, can çekişiyor, 5-6 ay daha kendine gelemez vsvs...uzun vadeli dip çalışması yaptı, tepkiler yaptı dipten, üç defa dibi test etti ve sonunda dipten %25 yükseldi...uzun vadeli düşüş trendi bitti gibi.

Fiyat üçte birine inmiş..tl bazında...enflasyonun %20 olduğu ortamda...dolar bazında 2004 deki arz fiyatında....zaten firma batmış muamelesi görüyor şu an...bundan daha iyi fırsat mı olur.

Borsada %10 civarı bir realizasyon bekliyorum 1-2 ay içinde...bu sırada doas gibi dipten dönüş hareketine başlamış hisselerde tekrar alım fırsatları gelebilir... değerlendirmek için nakit stoklamak lazım...nakit yoksa son 1,5 ayda %20-30 arası artış yapmış bazı portföy kağıtlarında ufak kar al yapılabilir...kısa sürede çok hızlı giden hisseler oldu, ileride oluşabilecek fırsatlar için iyi gitmiş hisselerde biraz ağırlık azaltmak faydalı olabilir.

Yazacak çok şey var da...reklam yapıyor pozisyona girmeyelim.
    Ben malı paket ettim çıktım yurt dışı geziyorum abi o derece. Bir şey anlatmana gerek yok malesef insanımız sadece gördüğüne göre yorum yapabiliyor bir adım sonra ne olur kavramı pek yok. Başarılı olana da n.k atmak tabi gelenek. Seni yazdım kenara Cauti abey sen de bizdensin

8.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Ben malı paket ettim çıktım yurt dışı geziyorum abi o derece. Bir şey anlatmana gerek yok malesef insanımız sadece gördüğüne göre yorum yapabiliyor bir adım sonra ne olur kavramı pek yok. Başarılı olana da n.k atmak tabi gelenek. Seni yazdım kenara Cauti abey sen de bizdensin
    Yaz yaz...yalnız sen gezerken biz çalışıyoruz...1 sene içinde maliyetinin iki katına gelirse pahalı olmayan ama güzel bir hediye isterim, sen yüklü girdiysen en az bir 100 lük almışsındır

Gerçi sen doas ı sorarken biraz beni test ettin gibi geldi, zira senin hisse seçimlerinde gayet iyidir.

Adam var, şirketi patron Ferit ten daha iyi tanıyor...ama zamanlama kötü...düşükken alamıyor, tam alınır diyor...alana kadar kağıt dipten ikiye katlamış oluoyor... sonra arkasından bakıyor çıktıkça... bir de düşerken arkasından bakan var tabi,

Borsa aksiyon Arena'sı, titrek olmayacaksın, zamanlama en önemli konu...korkaklar zaten borsadan para kazanamaz.

Sayfa 310/1230 İlkİlk ... 210260300308309310311312320360410810 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •