Sayfa 532/1230 İlkİlk ... 324324825225305315325335345425826321032 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 4,249 - 4,256 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by asuGaGuGa Yazıyı Oku
    Sayin Cautionary,

sarisin at dediniz sormak istedim. XAUUSD'de 1450 altlarini gorur muyuz?
    Bana kalsa ben 1480 altını da beklemiyordum...dolayısıyla bu seviyeleri alım fırsatı olarak görüyorum....kısa vadeli işlem yapmadığım ve önermediğim İçin net seviyeler vermek istemem..şuranın altını görmez, üstünü görmez diyecek kadar haddini bilmez biri değilim.

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Tebrikler, bu tür başarı hikayeleri okuyunca çok mutlu oluyorum...hiç mi tasarruf ve yatırım işinden sıkılan, keşke biriktirme ve hisse alma işiyle uğraşacağına parayı yeseydim diyen yok
    Selam,
    Var var olmaz mi
    Esimin arabasinin kirasi seneye Ekim'de bitiyor. Lexus LC'yi cok feci kesiyorum. Ama oyle boyle degil. Hanim "he" dese 3.olarak cekicem evin onune Kizim da Lamborghini istiyor

Saka bir yana ben 2 senedir falan sadece temettuleri kendi kaynaklarina yonlendiriyorum bi de bu temettu alimlarindan sonra kagitlarin sayisindaki kusuratlari tam sayilara tamamlamak icin hisse aliyorum. Aktif hisse alimini soguttum.

Onun yerine doviz tutarak yatirim kalemleri oranlarinin birbirine yaklasmasini bekliyorum. Bi de buranin emeklilik fonundan bu yil icin anlik getiri %20 gozukuyor (banka faizi %2) mutluyum.

Ilaveten seneye yesil kartim gelecek; henuz ev vs konularina dalmadim. O yuzden likitte kalmayi dusunuyorum birkac sene. Turkiye'de nitelikli borcum kalmadigi icin para transferini de sogutacagim.

3. Selamlar Cautionary;

Bilançolar açıklandıktan sonra kendimce yeni dönemin flaş hisselerini bulmaya çalışıyorum.Gözüme çarpan ilk hisse BLCYT oldu.Fiyat bilanço doğrultusunda artmış durumda aslında.Siz bu bilançoya ve fiyata bakarak şu anki fiyat konusunda ne dersiniz_?Sizce pahalı mı?

4. Sn cautionary hem makro piyasa hem de hisse bazında analizler ve gerçekleşmeler süper. Yıllardır böyleydi ama bu sıra daha bi fenaa Tebrik ederim.

Ben bir bank yada da yatırımkuruluşunda sözügeçen yetkili bi olsam sizi bir tane değişken fonun başına getirmek isterdim.
    Belki teklif eden olmuştur.

YTD

5.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Sn cautionary hem makro piyasa hem de hisse bazında analizler ve gerçekleşmeler süper. Yıllardır böyleydi ama bu sıra daha bi fenaa Tebrik ederim.

Ben bir bank yada da yatırımkuruluşunda sözügeçen yetkili bi olsam sizi bir tane değişken fonun başına getirmek isterdim.
    Belki teklif eden olmuştur.

YTD
    Allah maaşlı iş nasip etmesin. 2 sene önce şartlarım gayet iyiyken bıraktım o hayatı.

Son iki yıldaki performans sürerse portföy yönetim şirketi kurabilirim ama, insan bir noktadan sonra tatmin sorunu yaşayıp daha büyük başarılar elde etmeye çalışabiliyor. Şu anki görüşüm, kendi portföyümü ve kıramayacağım bir arkadaşın portföyünü yönetmek. Profesyonel deneyim açısından da faydalı oluyor bu yönetim. Performans kıyaslaması yapmak mümkün oluyor( kendi portföyünde ister istemez daha duygusal hareket ediyorsun).

6.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Allah maaşlı iş nasip etmesin. 2 sene önce şartlarım gayet iyiyken bıraktım o hayatı.

Son iki yıldaki performans sürerse portföy yönetim şirketi kurabilirim ama, insan bir noktadan sonra tatmin sorunu yaşayıp daha büyük başarılar elde etmeye çalışabiliyor. Şu anki görüşüm, kendi portföyümü ve kıramayacağım bir arkadaşın portföyünü yönetmek. Profesyonel deneyim açısından da faydalı oluyor bu yönetim. Performans kıyaslaması yapmak mümkün oluyor( kendi portföyünde ister istemez daha duygusal hareket ediyorsun).
    Dogru arkadaş seçimi çok önemli

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    Dogru arkadaş seçimi çok önemli

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    İltifat için teşekkürler bu yazılarımın bazı gelecek planlarına hizmet ettiğini düşünenle olabilir..açıkça yazayım,

i-) sosyal medyada çok yazarsam, bir sürü şirinlik yaparak takipçi sayımı arttırmaya çakılıyorsam
    ii-) bu “engin†birikim benimle mezara gitmesin diyerek, ücretli eğitim vs olayına girersem
    iv-) özelden gelen soru ve öneri taleplerine uzun uzun cevaplar yazıyor ve bunu aşırı yardım sever olduğum İçin yaptığımı da belirtiyorsam,,,,

Anlayın ki borsada işler ters gitmeye başlamıştır hatta cepten yiyorumdur uzak durun

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    İltifat için teşekkürler bu yazılarımın bazı gelecek planlarına hizmet ettiğini düşünenle olabilir..açıkça yazayım,

i-) sosyal medyada çok yazarsam, bir sürü şirinlik yaparak takipçi sayımı arttırmaya çakılıyorsam
    ii-) bu “engin†birikim benimle mezara gitmesin diyerek, ücretli eğitim vs olayına girersem
    iv-) özelden gelen soru ve öneri taleplerine uzun uzun cevaplar yazıyor ve bunu aşırı yardım sever olduğum İçin yaptığımı da belirtiyorsam,,,,

Anlayın ki borsada işler ters gitmeye başlamıştır hatta cepten yiyorumdur uzak durun

BIST'te yükseliş sınırlı mı kalacak sizce gidecek mi? Rüzgar yavaşladı gibi sanki hafif bir meltem esti ve ardından uzun süre gelgitler olacak gibi ne dersiniz?
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

Sayfa 532/1230 İlkİlk ... 324324825225305315325335345425826321032 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •