Sayfa 1224/1230 İlkİlk ... 22472411241174121412221223122412251226 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 9,785 - 9,792 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Şu an bizimle eğleniyor işte

SM-A205F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Aileniz ve tum sevdiklerinizle nice saglikli mutlu huzurlu yeni yillara arkadaslar

3. İyi seneler arkadaşlar.

4.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Beyaz yakalı dostlara daha fazla matematik çalışmalarını öneriyorum.

‘Tüyo ile değil matematikle kazandım'
    Gübretaş'ın bulduğu 6 milyar dolarlık altın haberleri ile Borsa İstanbul'da milyarder olan Oğuzhan Şahinkaya, Gübretaş yatırımını anlatırken bu hareketin aynı zamanda Borsa İstanbul'da analiz yaparak uzun vadeli yatırım yapmanın önemini de ortaya koydu. Şirketin hissesini henüz 3 lirayken almaya başlayan ve bugün yüzde 8.76'lık payla 2.2 milyar liralık servete sahip olan Oğuzhan Şahinkaya, sadece Habertürk'e konuştu: "Gübretaş'ta matematikle, analizle kazandım. 'Eşim bile Türkiye'de kimse bilmiyor da sen mi görüyorsun' diyordu. Hisseleri satmayacağım."

https://m.haberturk.com/yeni-milyard...920421-ekonomi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Söğüt maden sahasındaki rezervlerin diğer sahalara göre daha fazla olduğu bilinen bir gerçekti. KOZAL ile GUBRF'nin söğüt maden sahası ile ilgili davasında ilk yerel mahkeme kararı 27.12.2018 tarihinde gubrf lehine sonuçlandı, üst mahkeme kararı ise 30.12.2019 tarihinde kesin karar ile bağlanarak sonuçlandı ve bu tarihten itibaren hisse fiyatlanmaya başladı.
    Sanırım bu arkadaşta mahkeme kararlarını takip ederek yatırım yapmaya karar verdi.
    Mahkeme kararı ile Gubrf 3 tl den 80 TL lere dayandı.
    Gayet mantıklı bir yatırım olmuş.
    Peki daha fazla rezervleri olan KOZAL neden değerlenmiyor? Çünkü sahiplik sorunu var ve uzun bir süre devam edecek gibi görünüyor. Mahkeme, eski yönetimin hisselerini müsadere edemiyor. Bu nedenle TMSF şirketi satamıyor. Temettü ya da bedelsiz verilemiyor.
    Gübrenin ise temettü dağıtmaması için önünde yönetim organları ile ilgili herhangi bir engel yok.

5. İyi seneler rkadaşlar.

Twitter da 2020 beklerntilerime ilişkin değerlendirmemi paylaştım...2021 i de 1-2 gün içinde paylaşrım.

https://twitter.com/cautionary53/sta...87273411121153
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

6.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    2020 yıl sonu beklentilerim,

Makro büyüklükler,
    i-)Büyüme: %4
    ii-)Enflasyon: %9
    iii-)Faiz (2 yıl): %10

Finansal Piyasalar,
    i-)Borsa: u-100 125 bin( Ağırlıklı olarak 105-120 arası takılırız.100 bin altına haftalık kapanış beklemiyorum)
    ii-)Dolar/tl:7 tl
    iii-)Ons altın:1900 usd
    Üstadım altın tahmininizi ağustos 2021 için 3000 dolara revize ettiğiniz için onu hariç tutarak finansaL tahminlerinizin büyük oranda isabetli olduğu görülüyor. Özellikle doları bilmeniz çok şık. Bu kadar para basılmasına rağmen doların çok daha yüksek olması gerekirdi bana göre. Borsa ile ilgilenmeme rağmen son 2 aya kadar verdiğiniz aralıkta hareket ettiği açıkça görülüyor. Tebrikler..

Makro tahminler ise açıkça söylemek gerekirse karavana. Gerçek enflasyonu bir kenara bıraksak bile resmi enflasyon bile 20 lere yaklaşıyor. Merkez bankası beyaz bayrak çekerek Londra bankerlerine teslim oldu. Faizi agresif şekilde yükseltti ve swap kanallarını büyük oranda açtı. Arkasından da ağustos 2018 gibi devalüasyon gelirse hiç şaşırmam. Büyüme konusunda ise birçok ekonomist artık 4-5 lere ulaşılamayacağını düşünüyor. İhracaat pazarlarının daralması, turizm gelirlerinin çok düşmesi, yüksek borç ve faiz nedeni ile şirketlerin karlarının önemli kısmının finansman giderlerine gitmesi vs.. Bence makro thminlerinizde biraz daha mütevazi olmalısınız.

7. Bu yıl global pandemi gibi çok extrem bir olay yaşadık, o yüzden sene başında yapılan herhangi bir tahminin birebir tutması ancak şansa olursa olurdu zaten...

Ha, bizim memlekette pandemi olmasa darbe girişimi, o olmasa deprem meprem başka bir felaket, bilemedin bir hükümet krizi filan zaten eksik olmaz. Hadi bunlar yerel krizlerdir öngörü yapacak adam bunları zaten hesaba katmalı denebilir ama bu yüzyılda bir olacak global bir sıkıntıydı.

Bence 2021 tahminleri ve bunların tutup tutmaması daha kritik; en azından riskler -extra bir şey çıkmazsa elbet- daha ortada ama neyin ne kadar pozitif/negatif etkileyeceğini göreceğiz tabi...
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

8. valla benim çok alengirli teknik analiz yöntemlerim var. gübre, eger yanılmıyor isem, 100 tl yi destek yapıp dinlenecek. dinlenmesini tamamladıktan sonra da 300-350 tl ye kadar gidebilir. bende yok. bu fiyatlardan alıp da birilerini de zengin etmeye hiç niyetim yok

Sayfa 1224/1230 İlkİlk ... 22472411241174121412221223122412251226 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •