Sayfa 416/1230 İlkİlk ... 316366406414415416417418426466516916 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 3,321 - 3,328 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    14.37 islem olursa 14.30 gitmis olmasi gerekir..
    Belki emir marj disi kalmistir..
    Syg,
    Valla bende anlayamadım 14.30 TL üzerine anlık çıksa anlarım ama bu fiyat üzerinde bile işlem yapılmış. Vardır bir hayır diyelim.

2.  Alıntı Originally Posted by steed1987 Yazıyı Oku
    Valla bende anlayamadım 14.30 TL üzerine anlık çıksa anlarım ama bu fiyat üzerinde bile işlem yapılmış. Vardır bir hayır diyelim.
    Çalıştığınız kurumdaki yatırım danışmanınıza sorun isterseniz. Geçtiğimiz günlerde fon alım talimatı vermiştim çalıştığım kuruma işlem gerçekleşmedi. Neden gerçekleşmediğini sorduğumda kendilerinden kaynaklı bir problem olduğunu emri tekrar girmemi ve gerçeklemeyen alış işleminden dolayı oluşan farkı önemli değil dememe rağmen hesabıma yatırmışlardı.

3.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Çalıştığınız kurumdaki yatırım danışmanınıza sorun isterseniz. Geçtiğimiz günlerde fon alım talimatı vermiştim çalıştığım kuruma işlem gerçekleşmedi. Neden gerçekleşmediğini sorduğumda kendilerinden kaynaklı bir problem olduğunu emri tekrar girmemi ve gerçeklemeyen alış işleminden dolayı oluşan farkı önemli değil dememe rağmen hesabıma yatırmışlardı.
    Sorumu mazur görün. Yatırım danışmanımız ile nasıl iletişime geçiyoruz? (Vakıfbank)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by BuyukPatron Yazıyı Oku
    Sorumu mazur görün. Yatırım danışmanımız ile nasıl iletişime geçiyoruz? (Vakıfbank)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Banka ise Müşteri temsilcinize iletmek durumdasınız. Oda ilgili birimden kontrol etmelidir diye düşünüyorum.

Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    tavsiye etmem. uzun vadeli bir yatırımda ma ları kestirip kazanç sağlamak çok zor. onun yerine portföyünde olan 2 hisseyi oranlayıp, belli marjlar içinde birinden diğerine geçmeni tavsiye ederim.
     Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    bazı hisseler arasında korelasyon vardır. aygaz-tüpraş gibi, ya da froto- tofas gibi bu tip hisse ikililerini birbirleri ile karşılaştırıp, dönemsel olarak ucuz olanı alıp pahalı olanı satarsınız. sonra fiyat oranları normale döner veya terse döner bu durumda da tekrar aynı şeyi yaparak pay miktarını artırırsınız.
    Çelik gibi sinirler ve evliya sabrı lazım
    değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim
    aslında bu stratejilerin ortak yönleri var bence her ikisinde de artık nispeten fazla değerlenmiş ve bir düşüş trendine girmiş hisselerin elden çıkartılması söz konusu ... ben bunu hareketli ortalamalar üzeriden yapmayı düşünüyorum bu stratejide de anladığım kadarıyla aralarında kolerasyon olan şirketlerden diğerine göre pahalı hale gelmiş olandan ucuz olana geçiliyor böylece lot arttırılıyor...
    benim bir hisseyi elden çıkardıktan sonra likit fonu düşünmemin nedeni bir düşüş trendinden kaçarken başka bir hisseden yakalanmamaktı...o yüzden her ne kadar başka bir hissenin hareketli ortalamaya göre yükseliş trendine girdiğini tespit etsem de elim almaya gitmiyor...
    bugün portföyümdeki bir hisseyi bahsettiğim tekniğe uygun olarak sattım... sattıktan sonra çok çok az da olsa biraz daha düştü... kendi dükkanımı batırmaya çalışıyormuş gibi, ortaklarıma ayıp etmişim gibi hissetmedim desem yalan olur...
    belirttiğiniz gibi bu noktada sabır ve aynı zamanda şans gerekiyor... farkındayım.... eğer sattığım hisse bir tepki alır ve haftalık ortalamanın aylık ortalamayı aşağı yönlü kesebilmesi için zaten bir kaç gündür başlamamış olan düşüş trendini ben hisseleri elimden çıkardıktan sonra tepki alarak bozarsa, bu marjlarda kararsız hareket ederse, diğer bir deyişle uzun bir trend ortaya çıkmazsa benim gösterge olarak aldığım hareketli ortalamaya göre al sinyali vermesi çok yüksek bir ihtimalle sattığım noktadan yukarda olacak...
    işte bu noktada sadece sabırlı olmak değil aynı zamanda şanslı olmak devreye giriyor.. tıpkı sizin pahalı hale geldiğini düşündüğünüz hissenin siz sattıktan sonra artmaya devam etmesi geçtiğiniz diğer hissenin ise düşmesi ihtimali gibi ...
    tekrar görüşlerinizi tecrübelerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim... benim şu an çok cüzi bir portföyüm var ve borsada ilk yılım yeni biteceği için biraz deneme yapmak istiyorum... belki ilerde ben de hisseler arasında, farklı kurallara göre geçiş yapmayı denerim...
    asıl önemli olanın portföyü aktif yönetmek, düşüşlerden kaçınmaya çalışmak ve belli bir strateji kurup belli kurallar koyup ona göre davranmak olduğunu düşünüyorum...
    başarıya giden yollarımızın düşüncelerimizi paylaşarak artması dileklerimle... değerli görüşleriniz için tekrar çok teşekkür ederim... hayırlı bol kazançlar dilerim iyi tatiller
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

6.  Alıntı Originally Posted by steed1987 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar
    HEKTS için bankadan 40 günlük 14.30 TL den SAT emri vermiştim.Bugün hisse 14.37 TL ye kadar çıkmasına rağmen satış gerçekleşmedi.Bunun nedeni hakkında bilgi verebilecek olan var mı? Bu işin mekaniği nasıl?
    Bist'te şu anda ileri tarihli emir girilemiyor.Bankanız bu konuda özel bir sistemi(alert) varsa onu bilemiyorum.

7. Dövizin düşmesi sebebiyle
    Sıralama YPP/PD yaptım
    Döviz açığı olan,
    Şirketlerin olumlu etkilenmesi beklenir
    https://t.co/krGN7a0E4v
    Sıralamanın en altında olanlar ise, döviz fazlası olanlar var.
    Yükselişlerde bunlar olumlu etkilenir

8. Hisse senetlerinde uzun vade yatırım yapıp tl enflasyonu ve usd enflasyonu yendim diyen bir yatırımcı var mı?

Sayfa 416/1230 İlkİlk ... 316366406414415416417418426466516916 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •