Sayfa 1122/1230 İlkİlk ... 12262210221072111211201121112211231124113211721222 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 8,969 - 8,976 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Tborg burda sormuştum kendim çok anlamadigimdan ( biradan anlarim yanlış anlaşılmasın temel analizden çok anlamam). Ben sorduğumda 8 9 TL civariydi. Ev biracisi gozunden bakınca Efes e karşı her geçen gün pazar payını arttiriyor, ürün gamını cesitlendiriyor. Kendim aldım mi tabi ki almadım ben de takıp ediyorum ama 10 fk da gözüme su ortamda biraz yüksek geliyor malesef.

2. Ben efes in güzel geri döndüğünü düşünüyorum +1 ler çok iyi ve tuborg tadı bozdu bence. Kendi ampirik gözlemim üzerine gittim efes bilanço çalıştım, faaliyet raporu okudum, sonra tekniğe baktım 3 haziran hacimli barı da görünce aldım kısmen (%20) trade ediyorum ama kalanı en azından korona sonrası bilancolara kadar tutuyorum teknikte ciddi sıkıntı görmediğim sürece. Aefes, efes biradan cok daha fazlası cok buyuk bir şirket ccola ve Rusya operasyonu kendi içinde dev, yaş meyve sebze isinde de amadolu etap aynı şekilde. Temel + teknik + gözlem neticesinde kağıdı almış oldum.

Bunu buraya yazdım çünkü maliyetim 15.5 ve buralardan kimseye herhangi bir işlem kesinlikle tavsiye etmem alıp zarar eden olursa da kesinlikle sorumluluk almam, başlıkta hisse yazmıyorum ama örnek olarak karar sürecimi anlatması amacıyla ve konu geçtiği için bunu paylaştım kimse gidip bana güvenip efes filan almasın lütfen

Bilancoda baktığım kalemler kısa uzun vade borç, Satışlar, karlılık, tek seferlik olup olmadığı, geçmiş yıllar ( son 12 çeyrek) bunların arasindaki ivme ilişkisi ( trendler ) ve özellikle mesela sıkıntılı dönemde proaktif olarak faaliyet raporunda neler yazıldığı / yapıldığı. Tüm bunlari tamamen kendi düşüncelerimle değerlendirmeye calisiyorum. Bu sayede zarar da etsem kendimi iyi hissediyorum.

Ne yaptığını bilmeden tavana gidene atlayanlardam olmayın, çok çalışın cok okuyun çok düşünün öyle işlem yapın derim. Ona rağmen zarar ederseniz de kendo zararınız olsun...
     Alıntı Originally Posted by Carrah Yazıyı Oku
    Tborg burda sormuştum kendim çok anlamadigimdan ( biradan anlarim yanlış anlaşılmasın temel analizden çok anlamam). Ben sorduğumda 8 9 TL civariydi. Ev biracisi gozunden bakınca Efes e karşı her geçen gün pazar payını arttiriyor, ürün gamını cesitlendiriyor. Kendim aldım mi tabi ki almadım ben de takıp ediyorum ama 10 fk da gözüme su ortamda biraz yüksek geliyor malesef.
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Aefes in Etap kısmı henüz değerlere yansımamış bir cevher bence ancak özellikle pandemi de toplu tüketim tarafı ciddi darbe yedi, o taraf da toparlarsa çok daha iyi olur.
    Uzun yıllar portföyümde olmuş ve iyi temettü aldığım bir firmadır.
    Arge tarafı sürekli çalışır ve başarılı işler yapar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

4.  Alıntı Originally Posted by Carrah Yazıyı Oku
    Tborg burda sormuştum kendim çok anlamadigimdan ( biradan anlarim yanlış anlaşılmasın temel analizden çok anlamam). Ben sorduğumda 8 9 TL civariydi. Ev biracisi gozunden bakınca Efes e karşı her geçen gün pazar payını arttiriyor, ürün gamını cesitlendiriyor. Kendim aldım mi tabi ki almadım ben de takıp ediyorum ama 10 fk da gözüme su ortamda biraz yüksek geliyor malesef.
     Alıntı Originally Posted by kirk7 Yazıyı Oku
    merhaba

inanilmaz vergilere ragmen sigara, alkol ve akaryakittan vazgecmeyen musterilere guveip, "alirim guvenli sektor sirketi olarak temettumu yerim" diyerek aldim ben. hisse porfoyumde tborg 4% oranda var. mevsimselligi olan ancak donguselligi olmayan bir sektor oldugu icin fiyat carpanlari da sektorune gore ucuz buldugum bir donemde almistim. halka acikligi ve likiditesi dusuk, yuksek miktarda alim durumunda satis ihtiyaci cikarsa zarar ettirebilir. bu yil cok yuksek temettu verip net pozisyonu eksiye gecmis olsa da finsansal durumunu iyi buluyorum. kacirilmayacak mi emin degilim ama 8-9 gibi firma degeri/faiz oncesi kar degerinden islem goruyor. ben sektorune gore makul ucuzlukta diyorum.

Geçen sene sorduğunuzda da yazışmışız evet..
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

Dolar 7.54

6. dün holger abinin yazdığını bugün de Taylor Durden yazdı twitterda.

7. Moody's, Türkiye'nin kredi notunu düşürmesinin ardından ANADOLU EFES,Coca Cola İçecek, Erdemir, Koç Holding, OYAK, Turkcell, TÜPRAŞ ve Şişe Cam'ın kredi notlarını da aynı şekilde 'Negatif' görünüm ile 'B1'den 'B2'ye çekti.

Alıntı Originally Posted by Esomar Yazıyı Oku
    Reis ben merak ediyorum memnun olurum

Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Kusura bakmayın, bir takım sebeplerden dolayı söz verdiğim aralıkta fon getirilerini paylaşamadım.

Farklı tarihlerde aldığım fonların, son 1 aylık getirilerini işaretlediğim bir tablo yaptım.Umarım ilgilenenler için yararlı olur.

https://hizliresim.com/wUfyth

Sayfa 1122/1230 İlkİlk ... 12262210221072111211201121112211231124113211721222 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •