Sayfa 210/1230 İlkİlk ... 1101602002082092102112122202603107101210 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 1,673 - 1,680 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Kar ve satış rakamlarını değerlendirirken yıllık yükselmeye devam eden fakat çeyrek bazda düşmeye başlayan hisseler oluyor.

Ben bu değerlendirmeyi yaparken yıllık bazda yükselmeye devam eden fakat 2 çeyrek üstüste düşmeye başlarsa bilanço bozulmaya başlıyor yorumu yapıyorum.Tek çeyrektte düşmeyi mevsimsel etkiler diyerek önemsemiyorum.

SM-J500FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,112
     Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Uzun vadeci temettücülerin sevdiği konulardan..

Tskler.. o gunleri tekrar yasamis gibi oldum.

En buyuk zevkim benim de guzel bir makas ile saatlerce bu kuponlari kesip lastiklemek idi.
    Sonra da gider tahsilat yapmak icin kuyruklarda beklerdim.
    Bir keresinde hangi sirket idi hatirlamiyorum simdi, biraz fazla geldi kuponlar sanirim, adam hangi araci kurum? dedi, ben bireysel yatirimciyim deyince sizinle ugrasamam randevu alin gelin diyerek beni gondermisti..
    Kuponlari alip seri numaralarina gore kontrol ediyorlardi...
    Bu isler biraz zahmetli islerdi ama kabul edilmeli ki cok da zevkli idi..
    Tezgahdan hisse aldigimi da cok cok iyi hatirlarim, cok sukur bana sahte veya eksik kuponlu senet rastlamadi.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3.  Alıntı Originally Posted by cahilordinaryus Yazıyı Oku
    ben daha 1. bölümün 30. sayfasındayım geliyorum hocam. çok da iyi tasarruf yapıyorum bunu artık bir yaşam felsefesi haline getirdim

öğlen yemeğimi evden götürüp aylık (500 tl)
    kitabı kütüphaneden alıp (aylık 200- 250 tl)
    1.25 tl lik ekmeği belediye halk ekmekten 0.90 a alıp ayda 35 tl kar yazıyorum

birileri bana cimri pinti diyor belki ama ayda BES e devlet katkısıyla birlikte 800 tl pasif yatırımıma 1500-2000 tl ye yakın para koyuyorum

insanların hayalleri seregeti marka güneş gözlüğüne 2.000 tl verecek kadar küçük olabiliyor bunun için kimseye aldırış etmiyorum.
    Kendine cimri, senden daha zor durumda olana cömert olursan, kim ne derse desin...insanlar bugün ailesiyle birlikte yediği bir yemeğe rahatlıkla 200 tl civarı para öderken...ihtiyaç sahibi bir üniversite öğrencisine ayda 200 tl burs vermeye gelince eli titriyor.

tasarruf ettiğin miktardan mutlaka başkalarına da vermelisin ki, paranın bereketi olsun... paylaşılmayan hiç bir şey yeterince değerlendirilmemiştir bence... bilgi, tecrübe vs de böyle bir şey... bu motivasyonla yazıp çiziyoruz zaten.

4. Bu benim belki de tek batıl inancım olabilir ama ben de hayırlı birşey için para harcadigim zaman ornegin bi ihtiyaç sahibine destek olmak gibi bu paranın hızla borsadan geri geleceğine inaniyorum. Bir iki kere basima geldi. Özellikle kendi ailemizi akrabamızı gözetmek kollamak onemli.

5. bilgili buyuklerim cevaplarsa sevinirim her ay duzenli alim seklinde 1lot TUPRAS 2 lot FROTO 2 lot ASELSAN 1 lot AYGAZ seklinde emekli olana kadar bu hisselerden bu lotlarla duzenli sekilde alim yapmayi planliyorum sizce uzun vade icin uygun mudur hisse secimim?Biliyorum cok cok az bir meblağ aylik 300 tl imkanlarim bu kadar maalesef

6.  Alıntı Originally Posted by borsacahili Yazıyı Oku
    bilgili buyuklerim cevaplarsa sevinirim her ay duzenli alim seklinde 1lot TUPRAS 2 lot FROTO 2 lot ASELSAN 1 lot AYGAZ seklinde emekli olana kadar bu hisselerden bu lotlarla duzenli sekilde alim yapmayi planliyorum sizce uzun vade icin uygun mudur hisse secimim?Biliyorum cok cok az bir meblağ aylik 300 tl imkanlarim bu kadar maalesef
    Tüpraş varken Aygaz a gerek yok bence, onun yerine 2 lot aselsan olabilir...bu arada aselsan ı grafik pahalı bulsam da, aylık 1-2 lot alım risk oluşturmaz.

Bu arada miktar az çok konusunu kafamızdan çıkaralım...yapabildiğimiz max tasarrufu ve bu tasarruf ile max yatırımı yapalım...hiç yoktan iyidir..değil 300 tl, ayda 50 tl bile olsa düzenli yatırım çok kıymetlidir.

İyi bir portföy yönetimi ile aylık 300 tl düzenli yatırım, 20 sene sonra orta halli bir ev almanızı sağlayabilir...hiç de fena değil böyle bir yatırım.

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Tüpraş varken Aygaz a gerek yok bence, onun yerine 2 lot aselsan olabilir...bu arada aselsan ı grafik pahalı bulsam da, aylık 1-2 lot alım risk oluşturmaz.

Bu arada miktar az çok konusunu kafamızdan çıkaralım...yapabildiğimiz max tasarrufu ve bu tasarruf ile max yatırımı yapalım...hiç yoktan iyidir..değil 300 tl, ayda 50 tl bile olsa düzenli yatırım çok kıymetlidir.

İyi bir portföy yönetimi ile aylık 300 tl düzenli yatırım, 20 sene sonra orta halli bir ev almanızı sağlayabilir...hiç de fena değil böyle bir yatırım.
    ustad cautionary cevap icin tesekkur ederim sizin gibi ustalarin yol gostermesi onemli bilgilendirmeniz neticesinde aygaz yerine aselsani 1 lot arttirip,son olarak 1lot tupras 2 lot froto ve 3 lot aselsan seklinde guncelledim hisseleri

8.  Alıntı Originally Posted by borsacahili Yazıyı Oku
    bilgili buyuklerim cevaplarsa sevinirim her ay duzenli alim seklinde 1lot TUPRAS 2 lot FROTO 2 lot ASELSAN 1 lot AYGAZ seklinde emekli olana kadar bu hisselerden bu lotlarla duzenli sekilde alim yapmayi planliyorum sizce uzun vade icin uygun mudur hisse secimim?Biliyorum cok cok az bir meblağ aylik 300 tl imkanlarim bu kadar maalesef
    Aygaz yerine iki lot Petkim ya da 4 lot trakya cam,anacam veyahut 10 lot adnac ta olabilir bence.

General Mobile 4G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

Sayfa 210/1230 İlkİlk ... 1101602002082092102112122202603107101210 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •