Sayfa 341/1230 İlkİlk ... 241291331339340341342343351391441841 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 2,721 - 2,728 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Alıntı Originally Posted by syılmaz Yazıyı Oku
    Bu arada kim bu adam, şöyle yapın diye tavsiye veriyor ama kendi yapıyor mu sanki diye düşünmeniz gayet normal diye kendimi özet geçeyim.

2010'dan beri borsa ile ilgilenirim, 2013 Haziran (gezi olayları sonrası) itibari ile bütün parası ile borsaya girmiş, halen bütün parası ile borsada olan, iki gayrimenkulünü satıp borsaya koymuş, 14 yıllık çalışma hayatı boyunca biriktirdiği herşeyi borsada olan biri olarak yazıyorum.

Beni örnek alın demiyorum, benimki fazla riskli bir davranış ama Sn. Cautionary gibi aşırı defansifte olmayın.
    hoca kusura bakma sen ve senin gibiler yanlış düşünüyor işinize geldiği gibi düşünüyorsunuz senin düşüncene göre türkiyede 2001-2013 arası kimse para da kazanmadı anca parasını korudu çünkü dolar yatay gitti. para kazanmak için 0.5 olması falan mı lazım. kuveyt mi burası dolardan değerli parası olsun

tüpraş 06/04/2010 da 626m tl temettü dağıtmış dolar kuru 1.5. 417m dolar yapar
    28/03/2019da 3.7 milyar tl temettü dağıtmış kur 5,33. 694m dolar yapar.
    buyur kazandım sana dolar bazında para. aldığın temettüyle hiç pay almasan dahi aldığın miktar doalr bazında artmış

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,116
    TL bir iluzyondur..
    Varliklari korumaz.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,116
    Enflasyon en buyuk hirsizliktir.
    Adam gibi bir devlet bastigi parasinin arkasinda durur.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

4.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Syg,
    inflation is taxation without legislation.*
    Milton friedman

ytd.

5.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Syg,
    İnsanlar bunu idrak edebilse Türkiye bambaşka bir yer olacak ama nerde bizde o bilinç.

6.  Alıntı Originally Posted by bobbygeneric Yazıyı Oku
    hoca kusura bakma sen ve senin gibiler yanlış düşünüyor işinize geldiği gibi düşünüyorsunuz senin düşüncene göre türkiyede 2001-2013 arası kimse para da kazanmadı anca parasını korudu çünkü dolar yatay gitti. para kazanmak için 0.5 olması falan mı lazım. kuveyt mi burası dolardan değerli parası olsun

tüpraş 06/04/2010 da 626m tl temettü dağıtmış dolar kuru 1.5. 417m dolar yapar
    28/03/2019da 3.7 milyar tl temettü dağıtmış kur 5,33. 694m dolar yapar.
    buyur kazandım sana dolar bazında para. aldığın temettüyle hiç pay almasan dahi aldığın miktar doalr bazında artmış
    Doların yatay seyrettiği uzun yıllar boyunca insanlar reel para kazandı. Paranı hiçbir şey yapmayıp mevduatta bile tutsan, aldığın mevduatın tamamı dolar bazında kazançtı ama o dönem bitti.

Yazdıklarımı anlamadığınızı düşünüyorum.

Alıntı Originally Posted by syılmaz Yazıyı Oku
    Doların yatay seyrettiği uzun yıllar boyunca insanlar reel para kazandı. Paranı hiçbir şey yapmayıp mevduatta bile tutsan, aldığın mevduatın tamamı dolar bazında kazançtı ama o dönem bitti.

Yazdıklarımı anlamadığınızı düşünüyorum.
    İstisnalar kaideyi bozmaz dediniz ki bende katılıyorum. Kimi firmalar dolar yatayken yatırımını tamamladı diğerleri sona kaldı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

8.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Benim analizime göre nötr..zaten şu konjonktürde yapabilecegi buydu ttrak ın.
    Maalesef piyasa herhangi birimizin analizine bakmıyor. Biraz acımasız olacak ama bilanço iyidir yada kötüdür. Sizin tabirinizle Nötr olması için en azından geçen sene veya geçen çeyreğe paralel kar marjları gelmeliydi. Bunların hiçbirisi yok. Nötr derken, konjonktür gereği bu rakamları beklediğinizi söylemeye çalışmıştınız sanırım.

Sayfa 341/1230 İlkİlk ... 241291331339340341342343351391441841 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •