Sayfa 755/1230 İlkİlk ... 255655705745753754755756757765805855 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 6,033 - 6,040 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by kirk7 Yazıyı Oku
    sn. cautionary

yurtici araci kurumlar vasitasiyla, (tecihen TL para birimiyle) amerikan endeksini hedgelemek icin bir yontem var mi? BISTte sadece saraybosna endeksinin viop kontratlari var. onerebileceginiz sentetik bir yontem vb var midir?
    Varant dışında bir seçenek yok sanırım. Baştan söylemek isterim hiç varant işlemi yapmadım işinizi görürmü bilmen. Deutsche Bank'ın ABD endeks varantları işinize yarar belki.
    https://www.xmarkets.db.com/TR/Mobile/Anasayfa

Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Varant dışında bir seçenek yok sanırım. Baştan söylemek isterim hiç varant işlemi yapmadım işinizi görürmü bilmen. Deutsche Bank'ın ABD endeks varantları işinize yarar belki.
    https://www.xmarkets.db.com/TR/Mobile/Anasayfa
    Uyarayım. Varantlarda kotasyon makasları çok açık. Üstelik zaman bağlı kayıpta mevcut bu nedenle dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

3. Çok doğru. Oldum fiyatına alıyorlar satmaya kalkınca. Opsiyonlar gibi, derinlik sorunu var.
     Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Uyarayım. Varantlarda kotasyon makasları çok açık. Üstelik zaman bağlı kayıpta mevcut bu nedenle dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Saygılarımla
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

4. Bu olayının bir çok ülkeyi temerrüde düşüreceğini düşünüyorum, bu kadar sektörün aynanda durması, bıçak kesilmiş gibi.En büyük ekonomik krizde bile olmaz. Bono krizi olabilir.

5.  Alıntı Originally Posted by kirk7 Yazıyı Oku
    sn. cautionary

yurtici araci kurumlar vasitasiyla, (tecihen TL para birimiyle) amerikan endeksini hedgelemek icin bir yontem var mi? BISTte sadece saraybosna endeksinin viop kontratlari var. onerebileceginiz sentetik bir yontem vb var midir?
    CME'de (ABD vadeli borsası) endeks kontratları var. Herhangi bir aracı kurumda yurtdışı türev hesabı açılabilir.
    --Kişisel görüşlerim olup, yatırım danışmanlığı tavsiyesi değildir

Çin’in piyasalardaki hareketi ile ilgili Komplo Teorisi
    Belki Kompo teorisi ama piyasalara sürülen devasa hemen hemen bedava paraları düşününce çok ta uçuk bir olasılık değil.Bunu Çin için değil de Batı tombul parmakları için düşünebiliriz.
    Tabii önce kendi anormal düşmüş borsalarında para kazanıp oradaki ky’ların morallerini yükseltmeleri gerekiyor, yoksa derin devletler oyar bu tombul parmakları.
    “Son günlerde Çin birçok rekor kırdı ve kesinlikle her şeyi kazandı,
    İlk haberlerde 20 milyar dolar ve Çin'de Batı'ya ait şirketlerin hisselerinin yaklaşık% 30'unu satın aldı.
    Başkan Xi Jinping, Avrupalıları ve akıllı Amerikan Demokratlarını geçti.
    Tüm dünyanın gözlerinin önünde harika bir oyun oynadı.
    Wuhan'daki durum nedeniyle, Çin para birimi düşmeye başladı, ancak Çin Merkez Bankası bu çöküşü durdurmak için hiçbir eylemde bulunmadı.
    Çin'in Corona Virüsü ile savaşmak için yeterli maskeye bile sahip olmadığı konusunda birçok söylenti vardı.
    Bu söylentiler ve Xi Jinping'in, Wuhan sakinlerini sınırları engelleyerek korumaya hazır olduğu yönündeki açıklaması, Çin teknolojisi ve kimya endüstrisinde hisse fiyatlarında (% 44) keskin bir düşüşe yol açtı.
    Finansal köpekbalıkları tüm Çin hisselerini satmaya başladı, ancak kimse bunları satın almak istemedi ve tamamen devalüe edildi.
    Xi Jinping şu anda büyük bir hamle yaptı, bir hafta bekledi ve basın konferanslarında özel bir şey olmamış gibi gülümsedi.
    Ve fiyatlar izin verilen sınırın altına düştüğünde,
    Avrupalıların ve Amerikalıların hisselerini aynı anda satın almasını emretti!
    Sonra, "mali köpekbalıkları" aldatılmış ve iflas etmiş olduğunu fark etti.
    Ama çok geç oldu, çünkü tüm hisseler Çin'e geçti, bu sırada sadece kazanılan değil
    2000 Milyar $,ama simülasyon sayesinde,
    bir kez daha Avrupalılar ve Amerikalılar tarafından kurulan şirketlerin çoğunluk hissedarı oldu.
    Hisse senetleri artık şirketlerine ait ve AB, Amerika ve tüm dünyanın bağlı olduğu ağır sanayinin sahibi oldu.
    Bundan sonra, Çin fiyatını belirleyecek ve şirketlerinin geliri Çin sınırlarını terk etmeyecek, ancak evde kalacak ve tüm Çin altın rezervlerini koruyacak.
    Bu nedenle, Amerikan ve Avrupa "mali köpekbalıkları" aptal olduğunu kanıtladı ve birkaç dakika içinde Çin hisselerinin çoğunu topladı ve şimdi milyarlarca dolar kar elde etti! “
    Alıntı
    Borsa tarihinde böylesine parlak bir hareketi geçmişte Türkiye gibi ülkelerde kriz dönemlerinde anormal yükselen döviz kurlarından piyasalara girip özellikle bazı bankaları bedava fiyatına almışlardı.

Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    varant dışında bir seçenek yok sanırım. Baştan söylemek isterim hiç varant işlemi yapmadım işinizi görürmü bilmen. Deutsche bank'ın abd endeks varantları işinize yarar belki.
    https://www.xmarkets.db.com/tr/mobile/anasayfa
    kirk7 sakın varant tarzı işlemlere girmeyin bu tür işlemler profesyonellerin dahi çoğunlukla zarar ettiği işlemlerdir hele tecrübeniz yoksa ve bu ortamda batmanın garantili yöntemidir. Siz dönüş senaryosuna göre pozisyon alın kademeli ...taban oluşumu vb.

8.  Alıntı Originally Posted by trendtakipcisi Yazıyı Oku
    kirk7 sakın varant tarzı işlemlere girmeyin bu tür işlemler profesyonellerin dahi çoğunlukla zarar ettiği işlemlerdir hele tecrübeniz yoksa ve bu ortamda batmanın garantili yöntemidir. Siz dönüş senaryosuna göre pozisyon alın kademeli ...taban oluşumu vb.
    cok tesekkurler sayin trandtakipcisi. varant islemi yaptim, spot tupras alimi sonrasi satim varanti alarak ancak vadesine yakin satim islemini piyasa yapiciya yaptigim icin potansiyel kardan daha az kar ettim. opsiyon ve varantlar malesef yeterli hacim ve derinlige sahip olmadigi icin likidite sorunu yaratabiliyor. durumun farkindayim. vadeli kontrat ile zamanlamaya dikkat etmek daha uygulanabilir geldi bana da bu nedenle.

iyi niyetli uyariniz icin tekrar tesekkurler.
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

Sayfa 755/1230 İlkİlk ... 255655705745753754755756757765805855 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •