Sayfa 784/1230 İlkİlk ... 284684734774782783784785786794834884 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 6,265 - 6,272 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Yani illa borsa olacak diye birşey yok demek istedim.
    Kira olur faiz olur altın olur tahvil olur. Paranın çalıştığı şeyler

YTD
    Faiz yerlerde altinda ztn ons 1670 seviyelerine gelmedigi surece salma ihtimali yuksek diyorlar su an bir hayli degerli asagi giderse zarar yazar illa borsa olmamali ztn su an ileriyi goremiyoruz 100000 seviyelerine kadar ne yapacak bu beyaz yaka

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Tek yol yükseliş mi? Durumumuz zor ama bunu kabul ediyorum..
    Ons veya gram altın shortlanabilir salma ihtimali için
    TL Faizler düşükse eurobondlar var cdsler 500 üzerindeyken ekmek çıkabilir

Ya da iş hayatında kasacaksınız :D

Yatırım tavsiyesi değildir

Alıntı Originally Posted by Corbaciyan Yazıyı Oku
    Faiz yerlerde altinda ztn ons 1670 seviyelerine gelmedigi surece salma ihtimali yuksek diyorlar su an bir hayli degerli asagi giderse zarar yazar illa borsa olmamali ztn su an ileriyi goremiyoruz 100000 seviyelerine kadar ne yapacak bu beyaz yaka

3.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Tek yol yükseliş mi?
    Ons veya gram altın shortlanabilir salma ihtimali için
    TL Faizler düşükse eurobondlar var cdsler 500 üzerindeyken ekmek çıkabilir

Ya da iş hayatında kasacaksınız :D

Yatırım tavsiyesi değildir
    Kac beyaz yaka short long acabilir yuzdesel
    Cds miz mubarek bistten beter cikinca kepceyle duserken cay kasigi formu vallahi soyle ay icerisinde giderlerimizi karsilayabilecegiz enstruman kalmadi ya da ben bulamiyorum az riskli de olsa hayirlar olsun sonumuz

4. Arkadaşlar size bir tavsiye...vob24 topiğindeki bir günü, sabahtan akşama kadar yazılanları okuyun...duygusal git gelleri...sürekli işlem yapmaya çalışanların durumunu...yaşadıkları stresi, yaptıkları saçmalıkları...çoğu da öğrenmeye kapalı, kendini çok akıllı, her şeyi biliyorum sanır...laf dinlemezler...ama 2-3 senede bir batar çoğusu, sonra biraz para toparlayınca yine döner “ kumar masasınaâ€.

Sonra adam bu piyasada işlem yapılmaz...bist kumarhane oldu diye dert yanıyor...ah kumarbaz kardeşim, BİST’in ne olduğu belki tartışılır, ama senin kumarbaz ruhun tartışılmaz. Hatayı piyasada değil, kendimizde, kendi davranış şeklimizde arayalım.

Bu arada bist kusursuz, spk-bist yönetimi piyasayı çok iyi regüle ediyor demiyorum..pek çok eksik şey var...hatta kumarbazlarla yeterince mücadele edilmiyor bence bunu da belirteyim.

Ayrıca, dünyanın en büyük borsalarının, başta dow nasıl hareket ettiğini görüyoruz...kaç defa bir gün %5, ertesi gün -%5 yaptı...100 yılda birkaç kez yaşanabilen böyle dönemlerde, yapılacak en iyi şey kısa vadeli al satları bırakmak, vadeyi en az birkaç ay mertebesine çıkarmak.

Şunu da unutmayalım...eğer doğru öğrenir, doğru kullanırsan vadeli işlemler finansal mühendisliğin hayatımıza soktuğu mükemmel bir ürün...mesela portföyü hedge etmek için, çok kullanışlı...ama sen bu enstrümanı kısa sürede 1 koyup 10 almak İçin kullanır, kumar oynarsan...büyük ihtimalle, elindeki 1 i de hızlıca kaybedersin.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Arkadaşlar size bir tavsiye...vob24 topiğindeki bir günü, sabahtan akşama kadar yazılanları okuyun...duygusal git gelleri...sürekli işlem yapmaya çalışanların durumunu...yaşadıkları stresi, yaptıkları saçmalıkları...çoğu da öğrenmeye kapalı, kendini çok akıllı, her şeyi biliyorum sanır...laf dinlemezler...ama 2-3 senede bir batar çoğusu, sonra biraz para toparlayınca yine döner â�� kumar masasınaâ�.

Sonra adam bu piyasada işlem yapılmaz...bist kumarhane oldu diye dert yanıyor...ah kumarbaz kardeşim, BİSTâ��in ne olduğu belki tartışılır, ama senin kumarbaz ruhun tartışılmaz. Hatayı piyasada değil, kendimizde, kendi davranış şeklimizde arayalım.

Bu arada bist kusursuz, spk-bist yönetimi piyasayı çok iyi regüle ediyor demiyorum..pek çok eksik şey var...hatta kumarbazlarla yeterince mücadele edilmiyor bence bunu da belirteyim.

Ayrıca, dünyanın en büyük borsalarının, başta dow nasıl hareket ettiğini görüyoruz...kaç defa bir gün %5, ertesi gün -%5 yaptı...100 yılda birkaç kez yaşanabilen böyle dönemlerde, yapılacak en iyi şey kısa vadeli al satları bırakmak, vadeyi en az birkaç ay mertebesine çıkarmak.

Şunu da unutmayalım...eğer doğru öğrenir, doğru kullanırsan vadeli işlemler finansal mühendisliğin hayatımıza soktuğu mükemmel bir ürün...mesela portföyü hedge etmek için, çok kullanışlı...ama sen bu enstrümanı kısa sürede 1 koyup 10 almak İçin kullanır, kumar oynarsan...büyük ihtimalle, elindeki 1 i de hızlıca kaybedersin.
    Çok guzel yazmissiniz.
    Bu soylediklerinizin %90 ı sabirdan geciyor.
    Maalesef bizim yatirimcimiz çok sabirsiz.

6.  Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku
    Çok guzel yazmissiniz.
    Bu soylediklerinizin %90 ı sabirdan geciyor.
    Maalesef bizim yatirimcimiz çok sabirsiz.
    Ben daha çok aza kanaat diyorum...yani yatırımcının sabırsız olmasındaki kök sebep de fazla kazanmak istemesi...bu kadar yeter diyip beyaz yakalı profesyonel hayata veda edip, profesyonel olarak portföy yönetimi işine başladığımda şöyle dua ettim...â€Allah’ım, ailemin bugünkü yaşam standardını koruyacak kadar kazanç nasip et, fazlasında gözüm yok...değil namerte, merte bile muhtaç etmeâ€.

Şükürler olsun, hemen hemen üç sene oldu...mevcut birikimlerime dokunmadan, yan gelirler de hariç, portföy yönetimi ile elde ettiğim reel kazanç ile geçinip gidiyoruz...mütevazi hedefler nedeniyle, zorlanmadan hedeflerime ulaşıyorum...benim başarı oranımı yakalayan insanların %99 u, daha fazla risk alırdı...ama ben, bu işe başlarken ettiğim duayı hiç aklımdan çıkarmıyorum...fazlasında gözüm yok...düzenli ve stresi az olsun kazancımın, mevcut refah seviyemi koruyayım, başka bir şey istemiyorum.

Genç beyaz yaka arkadaşlara da şunu tavsiye ediyorum bu yüzden...hedef enflasyon üzerinde düzenli kazanç...enflasyonu ne kadar yenersen o kadar başarılısın...ama enflasyon %10 iken, sen %50 kazandıysan bu da yanlış...ya yeterince riski dağıtılmış değil portföyün, ya da spekülatif hisse vs taşıyorsun...ve muhtemelen önümüzdeki yıl enflasyon kadar bile kazanamayacaksın, belki de nominal olarak bile eksi yazacaksın...bu nedenle enflasyon üzeri kazanç iyidir...hedef enflasyonu %10-20 arası yenmek olmalı...bunu her yıl tutturabilirsen, zaten sen olayı çözmüşsün demektir...kendi yolunda ilerleyebilirsin.

Ne zaman...20-30-100-200 bin tl portföyüm var, %10 kazansam ne olur, %20 kazansam ne olur dersen..ve kumarbaz gibi hareket edersen.işte o bittiğin andır, muhtemelen yıllarca enflasyon kadar bile kazanamayacak...birikimleri büyütmek adına çok güzel yılları heba etmiş olacaksın.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Ben daha çok aza kanaat diyorum...yani yatırımcının sabırsız olmasındaki kök sebep de fazla kazanmak istemesi...bu kadar yeter diyip beyaz yakalı profesyonel hayata veda edip, profesyonel olarak portföy yönetimi işine başladığımda şöyle dua ettim...â�Allahâ��ım, ailemin bugünkü yaşam standardını koruyacak kadar kazanç nasip et, fazlasında gözüm yok...değil namerte, merte bile muhtaç etmeâ�.

Şükürler olsun, hemen hemen üç sene oldu...mevcut birikimlerime dokunmadan, yan gelirler de hariç, portföy yönetimi ile elde ettiğim reel kazanç ile geçinip gidiyoruz...mütevazi hedefler nedeniyle, zorlanmadan hedeflerime ulaşıyorum...benim başarı oranımı yakalayan insanların %99 u, daha fazla risk alırdı...ama ben, bu işe başlarken ettiğim duayı hiç aklımdan çıkarmıyorum...fazlasında gözüm yok...düzenli ve stresi az olsun kazancımın, mevcut refah seviyemi koruyayım, başka bir şey istemiyorum.

Genç beyaz yaka arkadaşlara da şunu tavsiye ediyorum bu yüzden...hedef enflasyon üzerinde düzenli kazanç...enflasyonu ne kadar yenersen o kadar başarılısın...ama enflasyon %10 iken, sen %50 kazandıysan bu da yanlış...ya yeterince riski dağıtılmış değil portföyün, ya da spekülatif hisse vs taşıyorsun...ve muhtemelen önümüzdeki yıl enflasyon kadar bile kazanamayacaksın, belki de nominal olarak bile eksi yazacaksın...bu nedenle enflasyon üzeri kazanç iyidir...hedef enflasyonu %10-20 arası yenmek olmalı...bunu her yıl tutturabilirsen, zaten sen olayı çözmüşsün demektir...kendi yolunda ilerleyebilirsin.

Ne zaman...20-30-100-200 bin tl portföyüm var, %10 kazansam ne olur, %20 kazansam ne olur dersen..ve kumarbaz gibi hareket edersen.işte o bittiğin andır, muhtemelen yıllarca enflasyon kadar bile kazanamayacak...birikimleri büyütmek adına çok güzel yılları heba etmiş olacaksın.
    Doğrudur.Teşekkür ederim.

Arkadaşlar bugünler kaos günleri borsa vıop trade şu bu zamanları değil.Şu ortamda volatilite ile değil para kazanmak parayı korumak bile zordur.Kaosun bittiği falan da yok.2040 2047 arası vadelere baktım 8.4 yıllık faizli eurobondlar bile var.Bu enstrumana 100 bin dolar yani 670 bin bağladınız diyelim,yıllık 8400 dolar aylık 700 dolar yani 4600 4700 lira arasında aylık gelir sabit ve garantili.Dolar arttıkça da her ay 700 dolar garantili maaşınız var demektir.Böyle bir garanti varken riskli ortamlarda rızkını aramak gayrımenkul kirası ile falan uğraşmak bilemiyorum yani siz değerlendirin.Böyle bir fırsat var, paranız ne kadardır bilemem ama paranız oranında gelir hesabınızı yaparak düşünebilirsiniz bu imkanı.

Sayfa 784/1230 İlkİlk ... 284684734774782783784785786794834884 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •