Sayfa 693/1230 İlkİlk ... 1935936436836916926936946957037437931193 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 5,537 - 5,544 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by zagos Yazıyı Oku
    Merhaba, maaşımı vakıfbank'tan aldığım için bu bankanın yatırım hesabını kullanıyordum fakat çalıştığım firma şuan yapı kredi ile anlaştı ve maaşımızı uzun bir süre bu bankadan alacağız. EFT, havale ücreti ödememek için portföyümü maaş alacağım yapı krediye taşımayı düşünüyorum. Bu banka ile çalışan var mı, memnun musunuz?
    Maaşlı çalışırken ykb ve garanti ile çalıştım.ikisi de işten ayrılalı 3 sene olmasına rağmen hala bu hakkımı devam ettiriyor. Az çok kredi kartı ya da banka kartı işlemi yapmak yeterli hakların devam etmesi için.

İkisinden de çok memnunum. 22 yıldır ykb, 15 senedir garanti müşterisiyim.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Maaşlı çalışırken ykb ve garanti ile çalıştım.ikisi de işten ayrılalı 3 sene olmasına rağmen hala bu hakkımı devam ettiriyor. Az çok kredi kartı ya da banka kartı işlemi yapmak yeterli hakların devam etmesi için.

Sn Cautionary, cevap için teşekkür ederim. Ben her ay düzenli alım yapıyorum, yani öyle çok hacim yapmıyorum. O yüzden komisyon takıntım yok şuan. Sadece maaşı kolayca yatırım hesabına havale edebilmek için portföyü taşımayı düşünüyorum. Temettüyü maliyetten düşürüyor mu, genel olarak bilgi verirseniz sevinirim. Selamlar..

3.  Alıntı Originally Posted by zagos Yazıyı Oku
    Sn Cautionary, cevap için teşekkür ederim. Ben her ay düzenli alım yapıyorum, yani öyle çok hacim yapmıyorum. O yüzden komisyon takıntım yok şuan. Sadece maaşı kolayca yatırım hesabına havale edebilmek için portföyü taşımayı düşünüyorum. Temettüyü maliyetten düşürüyor mu, genel olarak bilgi verirseniz sevinirim. Selamlar..
    Banka olarak çalışıyorum bunlarla, yatırım işlemlerimi yatırım finans ve ata yatırım ile yapıyorum.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

4.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku

Her iki bankanında 15-20 senelik müşterisiyim.Kredi kartlarım ve banka kartlarım aktif.Ayrı ayrı 300K civarıda para var.Kimi zaman mevduatta ,kimi zaman yatırım fonlarında,emekli maaşım Garantide,fatura ödemelerim,YKB de.Yaklaşık iki senede bir ücretsiz EFT ve Havale talebim için dilekçe verdiğim halde ,her seferinde MT cim talebimin kabul edilmediğini bildirdi.Bu ayrıcalık neden anlamış değilim.Eft havale konusu hariç bende memnunum.

5. Cevap icin çok teşekkürler
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Kaldıraç konusunu şöyle düşün. 1 kontrat için 1200 tl gerek diyelim, yuvarlak hesap. Endeks 30 sözleşme fiyatı 130.000 ise...sen açtığın bu kontrat ile %1 harekette 130 tl kazanır ya da kaybedersin. Yani 100 bin tl yi karşılamak için 8 kontrat (8*130 tl) yeterli olacaktır.

Bazen u-30 150 bine yükselmesine rağmen teminat değişmez, bu durumda 8 değil 7 kontrat da yeterli olur. Yani kaldıracı kafandan silip, kontrat fiyatına ve bunun için kaç TL teminat gerektiğine odaklanacaksın.

Normalde 100.000 tl için, 8 kontrat, yani 10000 tl teminat yeterlidir. Ama her gün kar zarar durumuna göre 10.000 tl lik teminat azalır ya da artar. Her gün teminat takip etmemek için, teminatın ile açabileceğin kontratın yarısını açarsın ve kafan rahat olur. Zaten süreci öğrenmek ve kontrollü gidebilmek adına en az 1-2 yıl tek kontrat ile işlem yaparsın.

En az 5 sene %50 hedge den fazlasını önermem.. yani 100 bin için, tamamını değil, yarısını hedge etmek yeterlidir 5 sene...acele etmeye gerek yok..yavaş yavaş ilerlemek lazım.

Burada en önemli konu ne zaman hedge pozu açıp ne zaman kapatacağındadır. Esas kar giriş çıkış noktalarında saklı zaten. Mesela ben bunun için orta vadeli sat sinyalimin gelmesi ile hedge pozu açar, al sinyali gelirse kaparım. Başkası başka bir teknik sinyal kullanır. Kişiden kişiye değişir. Mesela benim sistem en son 119 bin asağı geçilirken sat dedi(sinyal gelince bu başlıkta da paylaşmıştım), hedge pozu açtım, hala satta...kafam rahat, bu tur zamanlarda portföy erimesin yeter.
    Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

eft hava için enparada hesap açın.

1000 tl gibi bir bakiye herzaman olsun. yoksa bankalar malesef 100 tl yollasan 10 tl si nerdeyse masrafa gidiyor.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

7.  Alıntı Originally Posted by ozbek Yazıyı Oku
    Her iki bankanında 15-20 senelik müşterisiyim.Kredi kartlarım ve banka kartlarım aktif.Ayrı ayrı 300K civarıda para var.Kimi zaman mevduatta ,kimi zaman yatırım fonlarında,emekli maaşım Garantide,fatura ödemelerim,YKB de.Yaklaşık iki senede bir ücretsiz EFT ve Havale talebim için dilekçe verdiğim halde ,her seferinde MT cim talebimin kabul edilmediğini bildirdi.Bu ayrıcalık neden anlamış değilim.Eft havale konusu hariç bende memnunum.
    Çalıştığım şirket, Türkiye’nin ilk 10 u içindeydi...belki gücünü kullanarak öyle bir anlaşma yapmıştır...ama şirketten ayrıldığımı bilmelerine rağmen hala bu avantajım devam ediyor...öyle hesaplarımda da çok para yok...yatırım hesaplarım başka kurumlarda, bes hesabım da vakıf ta.

8.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    eft hava için enparada hesap açın.

1000 tl gibi bir bakiye herzaman olsun. yoksa bankalar malesef 100 tl yollasan 10 tl si nerdeyse masrafa gidiyor.
    Yeni yasa ile değişti artık...kesintiler çok daha az olacak.

Sayfa 693/1230 İlkİlk ... 1935936436836916926936946957037437931193 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •