Sayfa 56/1230 İlkİlk ... 6465455565758661061565561056 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 441 - 448 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Arkadaşlar hedge işi zor değil...ama 1-2 yıl okumak, işlem yapmak, pratik kazanmak gerek...insan borsayı oyun gibi oynar, viop da hedge anacından sapıp olayı kumara dökerse her turlu batar zaten...iddia oynayarak ya da at yarışı ile de batarsın..önemli olan olaya nasıl yaklaştığın.

Mesela 15 hisse var, portföy eriyor, risk azaltmak istiyorsun...hangisini takip edeceksin, tekniği var, temeli var...çok düşeni satarsın, güder bir anda hızlı toparlar..az düşeni satarsın, sağlam durmaya devam eder...Vsvs.

Çok verdim bu örnekleri...bu nedenle ortam kötü, hisse satayım olayına karşıyım...ortam kötü ise, satış değil, alış zamanıdır zaten...portföy böyle zamanlarda yapılır,

Hisseyi bilançoları kötü geldiğinde, performansı düştüğünde...yani genel gidişattan bağımsız temel gerekçelerle satmak lazım.

Riskinizi azaltmak ve düşüşe karşı portföyün erimesini engellemek için viop ta endeks short yapıp, portföyü koruyacaksın..bu sayede teker teker hisselerle uğraşmamış olacaksın...bu şekilde portföyde 10 hissede olabilir, 15 hisse de.
    Aslında 15olmasının sebebi de bu düşüş

Tüpraş çok düştü bugün petkimin yanına ekleyeyim dedim aldım.

Doas dün düştü bugün de gireyim 5,95den dedim fordun yanına ekledim

Viopta da aylar önce dolar 3,80lerdeyken longa girdim, yıl sonu kontratına öylesine duruyor...

Viopta Günlük işlem yapabilecek vaktim ve tecrübem yok.

YTD

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,022
     Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Daha basiti var aslında. Ekran tepeden aşağı kırmızı boyamadan hisse topikleri sayfa sayfa küfür dolmadan fk lar 3 ve altına gelmeden mal almayın...
    Aci ama bir madde de ben ekleyeyim.
    Intihar haberleri gelmeden
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Aslında 15olmasının sebebi de bu düşüş

Tüpraş çok düştü bugün petkimin yanına ekleyeyim dedim aldım.

Doas dün düştü bugün de gireyim 5,95den dedim fordun yanına ekledim

Viopta da aylar önce dolar 3,80lerdeyken longa girdim, yıl sonu kontratına öylesine duruyor...

Viopta Günlük işlem yapabilecek vaktim ve tecrübem yok.

YTD
    Zaten hedge amaçlı vadelide işlem tapıyorsan günlük işlem yapmazsın...haftada bir belki ayda bir işlem yaparsın.

Bu arada çok düştü diyip bazı hisselere dalmamak lazım..,mesela öyle hisseler var ki zirveden %20 ancak düşmüş, bu hisseyi %10 düştü diye alırsın %20 daha düşer...dikkatli olmak lazım.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,022
    https://www.ntv.com.tr/ekonomi/spkda...pkC4w8C1plTJDg

Artik her sey serbest.

Hisse seciminden 1. ve acik ara en onemli kriterim olan patron kriteri daha da onem kazandi bu duzenleme/duzenlememe ile.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Şimdi ben patronum hisse aldım. Küçük yatırımcılar atladı. Sonra benim beraber hareket ettiğim tayfa bu küçük yatırımcılara hisseleri satıp uzaklaştılar bu buna yol açmaz mı ?

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku

Artik her sey serbest.

Hisse seciminden 1. ve acik ara en onemli kriterim olan patron kriteri daha da onem kazandi bu duzenleme/duzenlememe ile.

Syg,
    Sayın dudu yabancılar bu nedenle kaçıyor. Ekonominin patronu onların kriterini sağlamıyor .

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    O egeli ben değilim

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    hatay
    Gönderi
    500
     Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku

Artik her sey serbest.

Syg,
    Zaten fiili olarak serbestti. Tüpraş 3 aylık kötü gelmeden önce becerdilerdi beni. En son biz duyuyoruz herşeyi. Yıllardır böyle.
    Soru şudur: Hukuki olarak serbest olmasına kimin ihtiyacı oldu? Kim aleni olarak yapmaya ihtiyaç duydu ki hukuksal koruma istedi.

"ayı: baskın basanındır. boğa: ava giden avlanır." saygı ve sevgilerimle

8. Patron zaten adamlari araciligiyla gayri resmi islem yapmiyormuydu sirket hisselerinde. Ne gerek vardi bu duzenlemeye anlamadim. .

Power cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 56/1230 İlkİlk ... 6465455565758661061565561056 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •