Sayfa 657/1230 İlkİlk ... 1575576076476556566576586596677077571157 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 5,249 - 5,256 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. bir sorum var.
    ben normal bes hesabimi altin fon hisse fon gibi yonetebiliyorum.
    bir de otomatik katilim cikti biliyorsunuz ondan da cikmadim para gelirse gider hesabi. 2017den beri orda da varim.
    fakat otomatik bes hesabimda muhafazakar fon agresif fon gibi isimlendirmeler goruyorum.
    yani altina gec hisseye gec falan degil.
    bu boyle midir?
    otomatik bes hesabimda diger bes hesabjnda gordugum fonlari niye goremiyorum?

2.  Alıntı Originally Posted by Calibra Yazıyı Oku
    bir sorum var.
    bir de otomatik katilim cikti biliyorsunuz ondan da cikmadim para gelirse gider hesabi. 2017den beri orda da varim.
    fakat otomatik bes hesabimda muhafazakar fon agresif fon gibi isimlendirmeler goruyorum.
    bu boyle midir?
    Evet otomatik katılımda fon sayısı sınırlı. Dediğiniz değişken fonlar birde standart fon olması lazım.

3. her ülke kendi balonunun hava kaçırmaması derdinde.

ABD borsa yatırımına teşvik planlıyormuş.

biz de malum beton teşvikleri tam gaz.

https://eu.usatoday.com/story/money/...ks/4763945002/

Alıntı Originally Posted by Calibra Yazıyı Oku
    bir sorum var.
    bu boyle midir?
    Otomatik katılımda da hisse senedine yatırım yapan fonlar var. Geçiş yapabilirsiniz. Ama otomatik katılımdaki fon sayısı çok sınırlı.

http://www.besanaliz.com/FonProfilleri/FonGrafik/AIP
    https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=AIP

5.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    her ülke kendi balonunun hava kaçırmaması derdinde.

ABD borsa yatırımına teşvik planlıyormuş.

biz de malum beton teşvikleri tam gaz.

https://eu.usatoday.com/story/money/...ks/4763945002/
    Selam,
    Aslında yazıda da değindiği gibi burada 401(k) diye BES benzeri uygulamalar var. Hatta sadece sağlık için para biriktirmenize yarayan vergiden muaf çeşitli enstrümanlar (HSA) da mevcut. Amacı dışında kullanırsanız ceza + vergisini ödüyorsunuz.

Bu hisse teşviği de benzer olur kanaatindeyim. Vergisiz alınacak hisse belli bir süreden önce satılırsa ceza + vergi ödenecek gibi.

Vergisizin tanımını da yapmak lazım ABD piyasaları için. Vergisiz demek gelir vergisi matrahından düşebilirsiniz demek. Atıyorum $1000 maaşınız var diyelim. Bunun $400’ü ile “vergisiz” yatırım yapacaksınız. Bir sonraki sene gelir vergisini hesaplarken kalan $600 üzerinden hesap yapıyorsunuz. O yatırım ürününü elinizden çıkardığınızda yine aracı kuruluş size 1099 başlığı altında formlar gönderiyor. O form üzerindeki kazanç üzerinden vergilendiriliyorsunuz. Faiz için bu 1099-INT, temettü için 1099-DIV vs vs diye gidiyor.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
    FD/FVAÖK (EV/EBITDA) oranına göre iskontolu olanlar...

Şubat Ayında Yabancı Emsallerine Göre Cazip Hisseler
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

7.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    FD/FVAÖK (EV/EBITDA) oranına göre iskontolu olanlar...

Şubat Ayında Yabancı Emsallerine Göre Cazip Hisseler
    Biraz reklam kokan video gibi geldi bana. Tamam güzel bilgilendirici bir çalışma olmuş ama bir hissenin ucuz ya da pahalı olmasını tek gösterge ile anlayamazsınız. Yabancının da bu şekilde yatırım yaptığını düşünmüyorum.

8. o zaman sampiyon kim olur

Sayfa 657/1230 İlkİlk ... 1575576076476556566576586596677077571157 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •