Sayfa 474/1230 İlkİlk ... 374424464472473474475476484524574974 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 3,785 - 3,792 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Iste bu yuzden kadinlar calismamali, ekonomik ozgurlugunu kazanmamali yoksa bosanmalar artar
    Evde oturup cocuk bakmak zorunda kalan kadinlar erkege muhtactir, dayak yeseler de bosanamazlar.
    Irfan Senocak gibi din buyuklerimiz bunu anlatmaya calisiyollar ama laik kesim anlayamiyor.
    Syg,
    Sosyal medya nedeniyle insanların hayattan beklenti ve istekleri sürekli değişiyor. Kadın çalışsada çalışmasada boşar artık.

Ama somut gözlem olarak şunu söyleye bilirim.

Eski emeklilik sisteminde 45-50 civarı emekli olan çiftler . Tek maaşla emekli olan çiftlere göre daha sosyal ve daha mutlu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

2.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Kesinlikle doğru.
    Öncelikle çevremden gözlemlediğim düğünlere ve bu tarz şeylere harcanan para.
    Bu tarz harcamalara karşıyım.Kesinlikle net israftır. Hayata eksi bakiye ile başlayanlar ömür boyu bu prangayı taşır.
    Yeni beyaz yakalara Avrupa’yı örnek almalarını , gelenek görenek ,çevreye ne deriz gibi vizyon dışı harcama yapmamalarını tavsiye ederim.
    geçen hafta yaparsın aşkımda kız diyor 200 bin harcadık düğüne

arabayı kazanırsak borç ödeyeceğiz diyor

yorum sizin

...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Sizde çocukları gönderdiniz canadaya gelecekleri kurtulsun diye
    Ülkedeki diğer beyazyakalı da aşağıdakiler gibi düşünüyor.
    1. ya kendisi iş bulup gitmenin yolunun arıyor çocuj yapmadan yada çocuk küçükken
    2. 1.devreyi geçtiyse çocuklara masraf edip iyi dil öğrenmesini sağlayıp onları kurtarmaya bakıyor..
    3. Kendi durumunu kabullenip çocuk yapmayarak onunda kendisi gibi olmaması için iyilik yapıyor.

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Ben iki cocuktan yanayım.
    Siz bu dünyayı terki diyar eylediğinizde . Çocuğunuzun sırtını yaslayabileceği güvene bileceği yegane kişi yine kendi kardeşi olacaktır.
    Bu dünyada mutluluklarınızı paylaşabileceğiniz insan çok ama hüzünlerinizde yanınızda olacak insan az ne yazık ki.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

4.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Hadi bakalim atis serbest.
    Reis de en az 3 cocuk dedi.
    Syg,
    Reisin tek tuttuğum lafı budur...ha bir de “aaahhh, aaahhh” var

5.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Resmen bombayı bıraktın üstad. Kesinlikle katılıyorum tek çocuk dünyadaki en kötü şey hiç çocuk bile daha iyi. Imza: tek çocuk
    Aha damdan düşen biri biz de 7 kardeşiz..hepsinin yeri ayrı..iyi ki çok çocuklu bir ailede büyüdüm..kardeşin değeri 5-15 arası ve 40 dan sonra anlaşılıyor... arada o kadar farkına varmıyor insan.

Bir arkadasım tek çocuğunu bilfen de okutuyor, ikinciyi de aynı imkanları ona sağlayamayız diye yapmak istemiyorlardı..çok uyardım, çocuğuna yapabileceğin en büyük iyilik kardeş yapmak dedim...keşke çocuğu orta halli bir okula versen de maddiayati bahane etmeseydin derdim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
    Hayatı , Steve Jobs’un uyguladığı Zen felsefesiyle yaşayın.
    Franz Kafka’nın dediği gibi “Az eşya,az insan”

7.  Alıntı Originally Posted by tilkiii Yazıyı Oku
    Bende de tek çocuk var.

İkinciyi gözüm kesmiyor.

Kamu hastanelerinin dogum ünitesi mülteci kaynıyor.

Yeğen bu yüzden özele gitti. 3 bin lira kitlediler.

Daha bunun giyimi kuşamı, maması, bezi, kontrolleri, ilaclari vs var.

İki liraya aldigim nurofen 12 lira civarı idi en son Aynı şekilde dolven de 6-7 kat arttı.

Benim gelirim o kadar artmadı ki.

Çocuk büyüdü biraz daha. Kış geldiginde kombiyi sonuna kadar köklemek gerekmeyecek. Şimdi evde yeni bir bebek olsa kombiyi iyice açmak zorunda kalacaksın.

Doğalgaza yazın sadece toplamda yüzde 32 zam geldi.

Hülâsa mevcut ekonomik ortam duzgun olsa ikinci çocuğu düşünürdüm.

G008 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Allah bağışlarsa benim de iki çocuğum var...ne ben ne anne çok çocuk sever, çok yakından ilgilenebilir durumda değiliz...bu nedenle üçüncüye sıcak bakmadık...bence çocuk kararında en önemli unsur bu, yani sevgiyle ve ilgiyle çocuğu büyütebilmek...anne baba olarak çocuklarla ayrı ayrı birer saat bire bir ilgilenmek lazım.. yoksa ver eline tableti, geçsin tv karşısına böyle çocuk büyüteceksen hiç yapma.

Maddiyata gelince, inan gelir çok dusuk değilse, bir şekilde hallolur. Hele eşlerden biri çalışmıyor ve eve 5000 TL filan giriyorsa bir şekilde halledilir bence.

Bir de işin ınanc boyutu var, tabii ki kişiden kişiye değişir...ama ben rızkı veren Allah tır diyorum..ya da eski deyişle, ağılda oğlak doğsa tarlada otu biter

8.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Allah bağışlarsa benim de iki çocuğum var...ne ben ne anne çok çocuk sever, çok yakından ilgilenebilir durumda değiliz...bu nedenle üçüncüye sıcak bakmadık...bence çocuk kararında en önemli unsur bu, yani sevgiyle ve ilgiyle çocuğu büyütebilmek...anne baba olarak çocuklarla ayrı ayrı birer saat bire bir ilgilenmek lazım.. yoksa ver eline tableti, geçsin tv karşısına böyle çocuk büyüteceksen hiç yapma.

Maddiyata gelince, inan gelir çok dusuk değilse, bir şekilde hallolur. Hele eşlerden biri çalışmıyor ve eve 5000 TL filan giriyorsa bir şekilde halledilir bence.

Bir de işin ınanc boyutu var, tabii ki kişiden kişiye değişir...ama ben rızkı veren Allah tır diyorum..ya da eski deyişle, ağılda oğlak doğsa tarlada otu biter
    Tek kaygı ekonomik kaygılar da değil. Ülkenin sosyo kültürel yapısı da olumsuz bir şekilde değişmekte.
    Bu yapinin daha da bozulacağını düşünmekteyim haliyle böyle bir yapıya ikinci çocuğu getirmeye vesile olmak çocuğa kötülük diye düşünüyorum.

Yine bir başka unsur. Yaşım oldu 39. Çocuk oldu gitti desem doğduğunda 41 yaşında olacağım.

Bizim bunaldigimizda çocuğu bırakabilecek çevremizde insanimiz yok.

İlk çocukta uyku problemleri vardı . Bir iki saatlik uyku ile ise gittigim zamanlar oldu.
    Hanım kafayı yemek uzre idi.

Kendi çocukluğumu düşünüyorum.
    Kahvaltıyı yapar top oynamaya çıkardık. Acıkır yemek yemeğe gelir sonra yine oyun oynamaya çıkardık. Mahallede büyür giderdik. Şimdi o kültürde kalmadi.

Bu arada şartler farklı olsa idi inanın iki üç çocuk bende isterdim.

G008 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

Sayfa 474/1230 İlkİlk ... 374424464472473474475476484524574974 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •