Sayfa 974/1230 İlkİlk ... 47487492496497297397497597698410241074 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 7,785 - 7,792 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Merhaba Sn. Tasarrufcu, powershell ile kap sitesinden çekiyordum, ancak fintables çıktı çıkalı onu kullanıyorum çok başarılı bir site. Orada excel e aktar tuşu var, bir yerde bir tuş varsa makro ile ona basabilirsiniz
     Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    Merhaba sn nosfecagri
    Bilonçoları otomatik excelle hangi siteden çekiyorsunuz ?

[QUOTE=Cautionary;4556196]Evet...Sigorta başlangıcım 98...gün sayım 6000..57 yaşında SGK emekliliğine hak kazanacağım...Sigortam hep tavandan yattığı için emekli maaşım fena olmayacak...çocuklar ve kiranın olmadığı durumda, kari koca rahat rahat geçindirir beni hak edeceğim emekli maaşı. Ben görmezsem emekliliği, eşim de kral gibi yaşar o parayla

Bu arada, emekliliği görememek...ya da görsem bile, yüksek maaşlı emeklilerin sürekli düşük oranlı zam alarak, maaşın alt maaş dilimine yaklaşması da ihtimal dahilinde. Bu nedenle çok da bel bağlamıyorum bu maaşa. Ancak cari şartlarda hak edeceğim maaş oldukça tatminkar gözüküyor.[

Eskiler kadar yüksek bağlanmayacak ama yine de büyük çoğunluğa göre iyi alırsınız!
    2008 sonrası bağlanma oranı epey düştü!

/2000 Öncesi Aylık Bağlama Oranı 51.90

2000 – 2008/10 Arası Aylık Bağlama Oranı 45.00

2008/10 Sonrası Aylık Bağlama Oranı 30.42

İyi akşamlar,

Temettü hisseleri seçerken bist temettü 25 şirketlerine bakmak hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Bist100 e sadık kalınması gerektiği gibi buna da sağdık kalınmalı mı sizce ?

Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Merhaba Sn. Tasarrufcu, powershell ile kap sitesinden çekiyordum, ancak fintables çıktı çıkalı onu kullanıyorum çok başarılı bir site. Orada excel e aktar tuşu var, bir yerde bir tuş varsa makro ile ona basabilirsiniz
    Merhaba sn nosfecagrı
    Üyelik olmadığı için ben çekemiyorum.
    İş yatırımın sitesini nasıl buluyorsunuz?
    Ben orayı kullanıyorum. Sizce analiz için yeterli mi ?

5. Tabi ki isyatirim da gayet yeterlidir hem de ücretsiz dediginiz gibi.
     Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    Merhaba sn nosfecagrı
    Üyelik olmadığı için ben çekemiyorum.
    İş yatırımın sitesini nasıl buluyorsunuz?
    Ben orayı kullanıyorum. Sizce analiz için yeterli mi ?

6.  Alıntı Originally Posted by 1event Yazıyı Oku
    Insanlarda bos kalsan hobin yoksa hayat gecmez algisi var.
    Genel olarak x kusaginde boyle bir problem var. Kendimi y kusagi olarak goruyorum. Gozlemlerime gore y ve z kusaginda hobi problemi veya bos zaman gecirme problemi olmuyor.

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    sabah işe gitmeden özgürce spor yapabilmek arkasından taze sıkılmış meyve suyunu içebilmeye değer biçilemez.finansal özgürlük gerçek özgürlüktür. bunca stres pek çok şeyden kısarak birikim yapmak yatırım yapmak hep bunun için . zaten eğer bu rahatlıktan sıkılıyorsa kişi birikim yapmanın ne anlamı var ömür boyu çalışsın

7.  Alıntı Originally Posted by Caylak00 Yazıyı Oku
    İyi akşamlar,

Temettü hisseleri seçerken bist temettü 25 şirketlerine bakmak hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Bist100 e sadık kalınması gerektiği gibi buna da sağdık kalınmalı mı sizce ?

Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

selamlar; xtem25'e fikir vermesi açısından gayet tabii bakılabilir fakat endekse konu ilk 25 hissenin hesaplanmasında birtakım koşullar olduğu için temettücülerin en sevdiği hisselerden isyat ve psdtc endeks dışında kalabiliyor. xtmtu hisseleri biraz daha geniş ölçekte daha iyi fikir verebilir.

Alıntı Originally Posted by enkahramanrıdvan Yazıyı Oku
    selamlar; xtem25'e fikir vermesi açısından gayet tabii bakılabilir fakat endekse konu ilk 25 hissenin hesaplanmasında birtakım koşullar olduğu için temettücülerin en sevdiği hisselerden isyat ve psdtc endeks dışında kalabiliyor. xtmtu hisseleri biraz daha geniş ölçekte daha iyi fikir verebilir.
    Teşekkür ederim

Sayfa 974/1230 İlkİlk ... 47487492496497297397497597698410241074 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •