Sayfa 840/1230 İlkİlk ... 340740790830838839840841842850890940 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 6,713 - 6,720 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Alıntı Originally Posted by 1event Yazıyı Oku
    Tuprs hakkinda dusunceleribiz nelerdir. Sanki ufaktan toplama zamani gibi

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    İlk çeyrek kur ve stok nedenli ciddi bir zarar gelecek. İkinci çeyrekte de kur zararı ve düşük kapasite çalışmanın getirdiği faaliyet zararı devam edecek. Tüpraş yılın ilk yarısında 4 milyara yakın zarar açıklayabilir. Yılın 2.yarısı nispeten daha iyi olur. Ama bu zararın tüpraşa yaratacağı etki borçluluk gözönüne alındığında yıkıcı olabilir. O nedenle tüpraşın kendi adıma ciddi bir bedelli sermaye artışı yapması gerektiğini düşünüyorum.
    Bunlar şahsi görüşlerim, yatırım tavsiyesi olarak gözönüne almayın

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

2. Selamlar, görüşleriniz için teşekkür ederim. tcell hakkında daha söyleyebileceklerinizi merak ediyorum, böyle biraz yarıda kalmış gibi olmuş.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    1. çeyrek bilanço ayı başlamıştır.

“Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,709
    Sn Cautionary,
    Korona virüsün etkilerinin öncelikle hafiflemesi ve sonrasında hayatımızdan defolup gitmesi hepimizin ortak temennisi..
    Peki etkileri hala devam eden Koronavirüs sonrası Dünyada ve Türkiyede daha öne çıkması beklenen sektörler
    hangileri olabilir ? -gıda ve tarım hariç(çok bilinenin dışında sektörler neler olabilire odaklanmak açısından)
    Düşüncelerinizi paylaşabilirseniz sevinirim. Tşk.

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Gıda hisselerine aman dikkat diyorum ben de...Ulusoy un hala portföyümün en ağırlıklı hissesi olmasına rağmen bunu söylüyorum...sağlık daha orta vadeli düşünülebilir, özellikle deva kısa vadede çok primlense de orta ve uzun vadede daha iyi yerlere gelecektir.

Gelelim covid sonrasına...burada pek çok belirsizlik var hala...bu konuda fırsat oluşacak hisseler konusunda bekleyip, resim netleşince karar verme taraftarıyım...şimdilik sadece tarımın artan önemi nedeniyle traktör sektörü iyi olur diyorum... ayrıca ambalaj sektörü de olumlu etkilenecektir.. nihai hedef hisseler için biraz daha beklenmeli bence.

Bir sektörün iyi olması demek, borsadaki sektör temsilcisi hisse iyi olacak demek değil..bu nedenle çok iyi bşr sektörde olsa da, kesinlikle alınmayacak hisseler vardır...patronu sorunlu, iş ahlakı düzgün olmayan şirketlerden her durumda uzak durmalı...hastane sektörü konusu hala belirsiz gözümde, turizmin bir alt sektörü gibi ele alınabilir..önce insanların covid sonrası yaşam tarzı nasıl şekillenecek onu görmek lazım ( iç pazarın hastane sektörü İçin önemli bir fırsat oluşturmadığı görüşündeyim).
    Hocam yabancı yatırım bankaları Covid-19 nedeniyle sağlık sektörünü yeniden değerlendirerek öncelikli sektörler arasına almışlar.Bu durumdan dolayı iki hastane şirketinin yükselmesini nasıl değerlendiriyorsunuz.Sizin düşünceleriniz bu sektöre soru işaretleri ile yaklaştığınızı bilerek bunları iade ettim.Bu yükselişi bir paradigma değişimi olarak algılar mısınız? Teşekkür ederim.

https://ibb.co/2PTCsfp

6.  Alıntı Originally Posted by Ahmetmutlu Yazıyı Oku
    Hocam yabancı yatırım bankaları Covid-19 nedeniyle sağlık sektörünü yeniden değerlendirerek öncelikli sektörler arasına almışlar.Bu durumdan dolayı iki hastane şirketinin yükselmesini nasıl değerlendiriyorsunuz.Sizin düşünceleriniz bu sektöre soru işaretleri ile yaklaştığınızı bilerek bunları iade ettim.Bu yükselişi bir paradigma değişimi olarak algılar mısınız? Teşekkür ederim.

https://ibb.co/2PTCsfp
    Çok iyi bildiğim bir sektör değil hastane konusu...orta uzun vadede sağlık duyarlılığı artacağı İçin olumlu etkilenebilir...ama borsalarda, hele bizim gibi gelişmekte olan ülkelerde en fazla orta vade, hatta bu tür dalgalı dönemlerde kısa vadeye odaklanılır...kısa vadede bu sektör olumsuz etkileniyor...insanlar zorunlu olmadıkça hastaneye gitmiyor...bu özel hastanelerin esas geliri zaten zorunlu gidilen hastalıklardan ziyade, daha ikincil tedaviler.

Hatta, estetik bazı operasyonlar önemli bir yabancı hasta müşteri oluşturmuştu...saç ekme, mide küçültme, yağ aldırma, diş tedavileri vs vs...bunlar da sıfırlandı...kaldı ki acil hastaları ve pandemi kaynaklı tedaviler bu hastaneler üzerinde yük oluşturuyor.

Hatta, bugün dünya gazetesinde maaşları ödemekte zorlandıklarına ve yardım istediklerine dair bir haber vardı...piyasa kursa vade ne fiyatlıyor takip etmiyorum..,belki de bu furyada onlar da tavan oluyordur...şu son dönemde spekler kağıtlarda cirit atıyor, bşr kısmının sert yükselmesi mantıklı donelere dayanabilir...ama çoğunda böyle temel bir beklenti de yok.

Özetle...şahsi fikrim...kısa vade olumsuz, orta vade nötr, uzun vade pozitifim bu sektörde ( 1 yıl üzerine uzun vade diyelim bu bağlamda).

Not: ilaç firmalarını Farklı bşr sektör gibi düşünmek lazım.,,oradaki hikaye daha Farklı, tüm vadelerde olumlu etkilenecektir bu hisseler...bu konuda gerçek manada çalışan deva ve rtalb var...bunlar da çok gitti...rtalb 50. Tavanını yaptı herhalde.

Bu vesile ile tekrar vurgulayayım...bşr hissenin tavan tavan gitmesi kendi hissem bile olsa hoşuma gitmez...yine de bazıları İçin temel bşr hikaye var...ama şu puslu ortamda pek çok spek pozşsyon aldığı kağıtları da tavan tavan götürüyor...çoğu çöp bu hisseler konusunda aşırı dikkatli olun derim.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Duhul
    Jun 2017
    İkamet
    источник света
    Gönderi
    79
     Alıntı Originally Posted by emrefad1 Yazıyı Oku
    Merhaba Arkadaslar,

6 aydan uzun suredir yurtdisinda yasayan Turk vatandaslarinin elde ettigi temettu gelirleri istisna tutari (40K) assa dahi beyan edilmesine gerek olmadigini okudum. Bu dogrumu acaba? Bir de vergi beyani formunda kar payi odeyen kurumun adini, TC kimlik numarasini vs soruyor. Bunlari kar payi aldigimiz portfoydeki tum sirketler icin tek tek doldurmamiz mi gerekiyor?
     Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Yurtdisinda yasamak yetmiyor.
    Vergi mukellefiyetinin de orada olmasi gerekiyor..
    Evet hangi sirketlerden kar payi aldi iseniz tek tek satir acip oraya dolduruyorsunuz.
    Hepsi KAP sirketler kisminda var..
    TC kimlik degil vergi numarasi yaziliyor sirket unvani ile ve once brut rakamin tamami sonra istisna kismina yarisini..
    Altta matrah cikiyor otomatik olarak..

Kolay gelsin

https://www.gib.gov.tr/sites/default...mayebrosur.pdf

Syg,
    Hazır Beyan Sistemi ile artık hepsi sisteme düşüyor, tek tek elle doldurmak gerek yok diye biliyorum. Yanılıyor muyum?

https://hazirbeyan.gib.gov.tr/#/
    Yatırım tavsiyesi değildir...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,068
     Alıntı Originally Posted by Sorrow Yazıyı Oku
    Hazır Beyan Sistemi ile artık hepsi sisteme düşüyor, tek tek elle doldurmak gerek yok diye biliyorum. Yanılıyor muyum?

https://hazirbeyan.gib.gov.tr/#/
    Oyle diyorlar ama ben 3 senedir daha eksiksiz hepsinin girildigini gormedim..

Kendim elle kimden ne temettu almisim giriyorum..

Kira gelirlerinde bankadan yattigi icin ve ve kira olarak belirtildiginden sistem daha iyi isliyor ama.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 840/1230 İlkİlk ... 340740790830838839840841842850890940 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •