Sayfa 791/1230 İlkİlk ... 291691741781789790791792793801841891 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 6,321 - 6,328 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Vioptan hesap actirdim gecen gun. Hedge isini ogrenme amacli 1-2 kontratla islem yapacam maksimum. Fakat anlamadigim bir konu var. Nette arastirdim ama cevaplardan tatmin olmadim. Uzlasma fiyati tam olarak nedir? Viop mesela 108800 iken uzlasma 108950 olabiliyor. 150-200 puan veya daha fazla fark olabiliyor. Kafami karistirdi bu durum. Bilen bir arkadas kisaca aciklayabilir mi?

LG-H815 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by Harita Yazıyı Oku
    Vioptan hesap actirdim gecen gun. Hedge isini ogrenme amacli 1-2 kontratla islem yapacam maksimum. Fakat anlamadigim bir konu var. Nette arastirdim ama cevaplardan tatmin olmadim. Uzlasma fiyati tam olarak nedir? Viop mesela 108800 iken uzlasma 108950 olabiliyor. 150-200 puan veya daha fazla fark olabiliyor. Kafami karistirdi bu durum. Bilen bir arkadas kisaca aciklayabilir mi?

LG-H815 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Vadeli işlem sözleşmeleri için günlük uzlaşma fiyatı aşağıdaki şekilde hesaplanır ve en yakın fiyat adımına yuvarlanır:

a) Normal seans sona ermeden önceki son 10 dakika içerisinde gerçekleştirilen tüm işlemlerin miktar ağırlıklı ortalama fiyatı günlük uzlaşma fiyatı olarak belirlenir.

b) Eğer son 10 dakika içerisinde 10’dan az işlem yapıldıysa, normal seans içerisinde geriye dönük olarak bulunan son 10 işlemin miktar ağırlıklı ortalama fiyatı alınır.

c) Normal seans içerisinde 10’dan az işlem yapıldıysa, normal seans içerisinde gerçekleştirilen tüm işlemlerin miktar ağırlıklı ortalama fiyatı alınır.

d) Normal seans içerisinde hiç işlem yapılmamışsa, bir önceki günün uzlaşma fiyatı günlük uzlaşma fiyatı olarak belirlenir.

Normal seans sonunda yukarıda belirtilen yöntemlere göre günlük uzlaşma fiyatının hesaplanamaması veya hesaplanan fiyatın piyasayı doğru yansıtmaması durumunda, aşağıda belirtilen yöntemler tek başına ya da birlikte kullanılarak günlük uzlaşma fiyatı tespit edilebilir.

a) Normal seans sonundaki en iyi alış ve satış kotasyonlarının ortalaması,

b) Dayanak varlığın spot fiyatı veya sözleşmenin diğer vade ayları için geçerli olan günlük uzlaşma fiyatları da dikkate alınarak hesaplanacak “teorik†fiyatlar.

Özel Emir Pazarında gerçekleşen işlemler yukarıdaki hesaplamalara dahil edilmez. Uzlaşma Fiyatı Komitesi tarafından günlük uzlaşma fiyatının değiştirilme durumu saklıdır.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,327
    90000-93000 arasi hisse pozisyonlarımi %10, %10 kapatacağım....Endekste hala kararli bir yükseliş göremiyorum...Tek istisnası Tüpraş olacak....

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

2008 global krizi zamanında piyasalarda robotlar kullanılıyor muydu ?

Mi A1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by CahilCuhela Yazıyı Oku
    2008 global krizi zamanında piyasalarda robotlar kullanılıyor muydu ?

evet vardi.
    simdi daha geliskindir. youtube sana 2008 de de sarki oneriyordu ama simdi daha dogru oneriyor boyle dusunebilirsin.
    fakat bugunleri 2008le kiyaslamak her anlamda yanlis bence.
    o devir gecti gitti.
    bu donemin sartlari ozel ve sonunda ne olacagini kimse bilemez.
    sari kafa hergun cin virusu diyor. isler kotuye sararsa sari kafayla cin arasinda acayip isler olabilir. bu en basitinden bir ornek. tuketim aliskanliklari degisebilir. travmatik atlatan avrupada belki de birlik dagilacak...
    fatih altaylinin bugunku yazisini tavsiye ederim daron acemoglunu dinledim hicbirsey soyleyemedi diyor.
    soyleyemedi cunki o da bilmiyor.
    fakat bu donemi ideal le karsilastirmak da kesin yanlis bence.
    normalde neye bakarsin yatirim ciro su bu.
    buyumus buyuyememis falan.
    simdi sirketin biri ben is yapmaya devam edebiliyorum diye haber yollasa tavan vurabilir

6. Fransa ve almaya da platoya katıldı.

Japonya yükselişte

YTD
     Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    İtalya ve ispanya zirveden döndü
    Fransa ve almanya da az kaldı.

İngiltere USA rusya ve biz kaldık artışa devam eden

Japonya da ayı tuzağı mı yapmış ne:

FT tabloyu hazırlayan kişi:
    https://twitter.com/jburnmurdoch

YTD

Alıntı Originally Posted by Calibra Yazıyı Oku
    evet vardi.
    simdi daha geliskindir. youtube sana 2008 de de sarki oneriyordu ama simdi daha dogru oneriyor boyle dusunebilirsin.
    fakat bugunleri 2008le kiyaslamak her anlamda yanlis bence.
    o devir gecti gitti.
    bu donemin sartlari ozel ve sonunda ne olacagini kimse bilemez.
    sari kafa hergun cin virusu diyor. isler kotuye sararsa sari kafayla cin arasinda acayip isler olabilir. bu en basitinden bir ornek. tuketim aliskanliklari degisebilir. travmatik atlatan avrupada belki de birlik dagilacak...
    fatih altaylinin bugunku yazisini tavsiye ederim daron acemoglunu dinledim hicbirsey soyleyemedi diyor.
    soyleyemedi cunki o da bilmiyor.
    fakat bu donemi ideal le karsilastirmak da kesin yanlis bence.
    normalde neye bakarsin yatirim ciro su bu.
    buyumus buyuyememis falan.
    simdi sirketin biri ben is yapmaya devam edebiliyorum diye haber yollasa tavan vurabilir
    Robotların abartması ile v çıkışı olabilir mi diye düşünmüştüm
    Trump yer arıyodu Çin'e karşı
    Şimdi elinde mükemmel bir koz var
    Avrupa Birliği zaten sallanıyordu
    İncelediği yerden kopsun diyebilirler

Piyasalar en kötüsünü fiyatladiı mı bunun üzerine düşünüyorum
    Saygılar

8.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Grafikleri, bilinçli olarak 100 vaka seviyelerinden başlattım. Benim gördüğüm 100 lü vakalar sonrası bir ay sonra peak yapılıyor ve yeni vaka sayılarında düşüş başlıyor... bizim ve ABD nin peak yapmasına iki hafta daha var..,panik olmayalım yani, bildiğimiz hisse trendleri gibi trendler bunlar da
    Aklınıza gelebilecek hemen her kriterde diğer ülkelerden negatif anlamda ayrışıyoruz:

Diğer ülkelerde virüsün ülkeye girdiği sıralarda umreden dönen vatandaşlara "ateş düşürücü" verilip binlerce potansiyel covid19 hastası havaalanı kontrolünden geçmesi sağlanmadı. Bu vatandaşlardan yaklaşık 10bini şu an kontrolsüz şekilde anadolumuzda virüs yayıyor.

Diğer ülkelerde, milletinden bağış isteyen ve çalışanlara herhangi bir iş/gelir güvencesi veremeyen bir devlet başkanı yerine vatandaşına "evinizde durun, parayı pulu düşünmeyin" diyerek halkını finansal anlamda rahatlatan devlet başkanları var.

Daha örnek verilir de yazdıkça sinirleniyorum. Ülke gündemini takip ediyorsanız sayısız örnek ekleyebilirsiniz.

Aynı şeyi defalarca deneyip farklı sonuçlar beklemenin akıl karı olmadığı gibi, birbirinden çok farklı kültürel/sosyolojik özelliklere sahip ülkelerin salgın zaman çizelgesinin benzer olacağını düşünmek çok mantıklı değil gibi.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Sayfa 791/1230 İlkİlk ... 291691741781789790791792793801841891 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •