Sayfa 550/1230 İlkİlk ... 504505005405485495505515525606006501050 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 4,393 - 4,400 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    dün % 50 nakite geçtmiştim 3 ay önce aldığım hisselerin tümü % 60 ve üzerinde en az prim yaptı.

şimdi bakınıyorum ucuz kalan varmı diye.

hangsine baksam % 100 primli. dipten

sanırım bir süre bekleyecem % 50 nakit % 50 hisse.
    bir de tarihi zirvesinden bakın sattığınız yere ...
    Samurayların pirinç tarlalarındaki çay seramonilerinde , çay kaselerinin içine dalıp , suikast için vakit kollayan hain ninjalardık. Hamza Sütbıyık , rasyonel akla atılan imza. İnsanlığın ebedi mutluluğunun anahtarı olacak olan Mazardium EF87 madeni mucidi. Yaşasın !

2.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Altın gümüş rasyosu şu anda tarihi zirvelerde kriz zamanlarında hep gümüş atak yapmış.Altına karşı değer kazanmış.Zaten altında artacak.GMSTR yi inceledim.Bu bir fon,finansbank kurmuş.İstanbul altın borsasından fiziki gümüşü alıp takasbanka yolluyor.Her lot 6.55 gram gümüşe tekabül ediyor.Fiziki gümüş biriktirmekten daha güvenli geldi.Portföyü tamamen buna çevireceğim gelecek marta kadar.Şu an yüzde 60 buna döndüm.Hala borsadan ekmek yenir gibime geliyor.Ama sonlara yaklaşıyoruz.
    yüklü çıkmak istediğinizde kotasyon alabilecek misiniz o borsa fonunun tahtasında... ben olsam madem böyle bir borsa fonuna para yatıracağım , o zaman o fonu yöneten aracı kurumda hesap açarım... bizim borsa sığ zaten
    Samurayların pirinç tarlalarındaki çay seramonilerinde , çay kaselerinin içine dalıp , suikast için vakit kollayan hain ninjalardık. Hamza Sütbıyık , rasyonel akla atılan imza. İnsanlığın ebedi mutluluğunun anahtarı olacak olan Mazardium EF87 madeni mucidi. Yaşasın !

3. Pegasus artık 8x li fiyatlarda. Allah nazardan saklasın

Alıntı Originally Posted by Hamza__Sütbıyık Yazıyı Oku
    bir de tarihi zirvesinden bakın sattığınız yere ...
    tepere bakmak yanıltıyor beni . 431 şirketin tepeleri 50-60 tanesi yeni zirve yapabilmiş.

geri kalanı liste yapsam 380 tane hisse yi beklemem gerekli. haliyle parayıda 380 e bölüp hepsini almam gerekli.

kendime ait bir strateji ve liste yapma yöntemim var

borsa birazda süpriz bakıyorsun tonla döviz borcu var dipten % 100 %200 tepmiş. borç hala sabit. hisse fiyatı 1 tl yi kırmış geçmiş tepesi % 600 lerde. gelde bekle

genelikle durağan hisselere bakıyorum mesela atagy isim önemsiz almadım bile ama hisse varmı yokmu piyasada belli değil senelerce % 10 banda sıkışmış kalmış.

borsa inmiş deprem olmuş darbe olmuş veya ralli yapmış umrunda değil. stabil düz çizgi.

tabi bu hissenin ucuz mu değilmi olduğunu anlayamıyorsun bile. )) ( grafik olarak )
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

5. Doas devre kesti...temettü vermesine rağmen 10,5 tl oldu...daha dün gibi hatırlıyorum 5 tl altında alım fırsatı dediğimiz günleri.

Nosfecagrı hatırlar o günkü muhabbetleri. Alıntı da yapmak istemiyorum, sonra kendimizi övüyor oluyoruz

6. Haklısınız, Akenr bile 3 ay önceki fiyatına göre neredeyse %150 prim yapmışken, şu kağıdı söylemiştik gitti demek bana hakikaten manasız geliyor.
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Doas devre kesti...temettü vermesine rağmen 10,5 tl oldu...daha dün gibi hatırlıyorum 5 tl altında alım fırsatı dediğimiz günleri.

Nosfecagrı hatırlar o günkü muhabbetleri. Alıntı da yapmak istemiyorum, sonra kendimizi övüyor oluyoruz
    LLD-L31 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Alıntı Originally Posted by Hamza__Sütbıyık Yazıyı Oku
    yüklü çıkmak istediğinizde kotasyon alabilecek misiniz o borsa fonunun tahtasında... ben olsam madem böyle bir borsa fonuna para yatıracağım , o zaman o fonu yöneten aracı kurumda hesap açarım... bizim borsa sığ zaten
    Valla ben fon yönetimini aradım .İlgili arkadaşla görüştüm.Anlamsız hareketler oluyordu.Misal sabahtan akşama 5 bin lot işlem yapan kağıtda anlık 300 bin 400 bin lotluk işlemler oluyordu.Arada hacim olsun diye biz yapıyoruz dediler.Bunların da elinde lotlar oluyor.Gümüş talep gördükçe bunlar da istanbul altın borsasından gümüş almak suretiyle yeni lotlar oluşturuyorlarmış.Ö arkadaşa sordum hacim çok az satmaya kalksak bedavaya gitme olasılığı var dedim.O da net aktif değeri civarında biz alırız.Bizi arayın 100 bin 150 bin lot önemli değil biz alırız dedi.100 BİN Lot desek takriben 2 milyon liralık hisse demek.Bu kadar satışa bile anında alırız dedi.Ha çok egzantrik günlerde ne olur derseniz o günlerde bankadaki doları da çekemeyebiliriz tabi o başka.

Zaten kurumsal bir yatırımcı alıcı olduğu zaman fonu arıyormuş.Fon gümüşleri fiziki hazırlatıp takasbanka teslim edip lotlar işleme hazır bir şekilde fona tanımlanınca ,bakıyorum finansbankın elindeki lotlar üç dört günde bitiveriyor.Borsadan yüklü hacimle anında alıcıısına transfer ediliyor.Yoksa bu kadar düşük hacimle biri yüklü alım yapmaya kalksa zaten çok anlamsız yere yüksek fiyatlar oluşur.Yazın da öyle oldu,fon satış yapamadı,gümüş temininde sorun oldu,fiyat net aktif değerinin yüzde 10 üstünde satılır olmuştu.

Sayfa 550/1230 İlkİlk ... 504505005405485495505515525606006501050 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •