Sayfa 95/1230 İlkİlk ... 458593949596971051451955951095 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 753 - 760 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Bir çok tanıdığım bu yolu tercih ediyor. Açıkçası hayret içinde izliyorum. Sevindiğim husus eğitim sistemimiz ne kadar kötü olursa olsun dünya çapında iş yapabilen bireyler yetiştirmemiz. Kötü olan husus artık bu bireyleri kendi toplumumumuz için değil başka toplumların refahı için çalışıyor olması belkide tüm bu doların yükselişinden daha acı olan kayıp budur.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    - Eskiden iyiydi. Fen lisesi, anadolu lisesi belli bir kalitesi olan okullardi. Simdi ise .... Her ilde lise gibi universite. Arkadan gelen nesili korkarim yurtdisindan kabul eden bile cikmaz, bu gidisle diploma denkliklerini bile kaldirirlar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,008
     Alıntı Originally Posted by Burak Yazıyı Oku
    - Eskiden iyiydi. Fen lisesi, anadolu lisesi belli bir kalitesi olan okullardi. Simdi ise .... Her ilde lise gibi universite. Arkadan gelen nesili korkarim yurtdisindan kabul eden bile cikmaz, bu gidisle diploma denkliklerini bile kaldirirlar.
    Ben su sira cocuklarim nedeni ile bu islerle ilgileniyorum.
    Malesef sadece bir kac yabanci ozel okul lise diplomasi ile yurtdisindaki universitelere kabul almak mumkun..
    Digerlerine donup bakmiyorlar.
    IELTS veya diger diller icin gerekli olan seviyeyi de mumkun degil bizim liselerden cikanlarin saglamalari..
    Syg,
    Son düzenleme : Dudu; 07-08-2018 saat: 13:09.
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3. bugün itibari ile borsada acemi fakat öğrenmeye aç bir YATIRIMCI olarak ilk yılımı doldurmanın sevinciyle size yazmak istedim geçen günlerde twitterdan 1 yıl sonucunu paylaşacağımı ve akıllı yatırımcı kitabı ile alakalı paylaşımıma cevap vermiştiniz teşekkür ederim

öncelikle yatırıma başladığım ilk aydan itibaren borsanın sabır işi olduğunu anladım ve yüzümde sinsi bir gülümseme belirmedi desem yalan olur. bu sürede 3.80 den girdiğim İCBCT 3.40 ı gördü 3.90 dan sattım ve 1 hafta sonra hisse 3 e katladı.buna çok mutlu oldum çünkü temel analizine bakarak ve birşeyleri öngörerek almıştım kendi ayaklarım üzerinde durmuştum sonra yerli otomobil zamanı hiç bilmediğim ASUZUYA 13.50 den girdim hisse 8.00 a düştü ve parçalı alımlar yaparak ortalama düşürdüm 1.5 ay sonra hisse tavan ve %12 yaptı 15.19 dan çıktım ocak ayının başında.sonra yine bir temel analiz çalışmamda HURGZ da hissiyatımın da etkisiyle 1.12 den girdim 0.98 e kadar ortalama düşürdüm hatta burada kayınbiraderime borç vermese idim ortalamam 1.04 olacaktı şuan bu hisse ile yoluma devam ediyorum yanında zevk için ufak miktarda al sat kağıdı taşıyorum.1 yılda toplasam 10 defa al sat yapmışımdır kesinlikle bana göre birşey değil buna artık eminim.ben en az orta vade yatırım yapmalıyım karakterime en uygun olanı bu 1 yıl sonucunda;

Endex : 106.963 ile kapattı bugün: 94.800

Dolar : 3.5369 Bugün: 5.28 tl gün içi

Gram altın: 143 tl Bugün: 205 tl

Portföy tutarı: 123.500 tl

Vadesizden yatırıma toplam aktarılan: 81.000 tl

Endex 1yılda %11.8 değer kaybetti.

Dolar 1 yılda %33.4 değer kazandı.

Altın 1 yılda %30 değer kazandı.

Portföy 1 yılda %52.4 değer kazandı.

hurgz : 1.36 olarak hesaplandı.

ilk 100 bin kar etme hedefiyle ilerliyor ve şuan 40.000 tl karda olduğumu belirtmek istiyorum.elimde bulundurduğum hisseler büyüme hissesi olduğu için kar marjının ilk sene bir büyüme hissesine göre iyi mi kötü mü tam teşhis koyamıyorum dolar kuru arkamdan dört nala geliyor çünkü hesaplarımda bir yanlışlık varsa düzeltebilirseniz sevinirim yaptığım işlemleri de excelim de not alıyorum.yaşım 29 keşke 20 yaşımda yatırıma başlasaymışım malum zaman nakittir hedefim 40 lı yaşlarımda temettü ile pasif gelir elde etmek. kafa olarak aslında hazırlandığım konuda bu fakat lazım olmayan para gibi bir lüksümüz henüz oluşmadı en iyisi 2 sene normal seyirli bir endexte büyüme hissesi kovalamak.paylaşımı siteye de yapmak isterdim ama yeri konusunda emin olamadım.saygı ve sevgi ile iyi günler dilerim.. bir arkadaşa attığım maili paylaşmak istedim arkadaşlar tamamişle trade den uzak işlem yapmaya çalışıyorum portföyün %5 lik kısmiyle arada yapıyorum.1 senelik verdiğim psikolojik ve sabır sınavının sonuçlarıdır

4. Güzel başlangıç olmuş da önümüzdeki iki sene normal seyirli endeks görebilecek miyiz? Pek emin değilim...

5. ben buradaki diğer bir çok arkadaşın aksine sembolik alımlar yapıp temelde dolar ve altında bekliyorum.

aylar sonra ilk defa aldığım hisseler ne durumda diye baktım, 15% eksideyim.

işin komiği ANHYT de en büyük zararım var fakat hisse niye dramatik düşmüş internette (hisse.net dahil) bilgi bulamıyorum.

FROTO da beklediğim fiyatlardan halen çok uzak.

otomotivde işler beklediğim gibi sarpa sarmaya başladı.

büyük filo kiracılarından Fleetcorp battı yanında onlarca galerici götürdü, otomotivde çalışan arkadaşlarım yedek parça toptancılarının ciddi tahsilat sıkıntısı yaşadığını söylüyor.

diğer bir kulis bilgisi ise çok büyük bir lüx araba mağazasının muhtemelen ay sonunu göremeyeceği yönünde.

sonumuz hayrola, karanlık günler geliyor.

6. Endex : 106.963 ile kapattı bugün: 96.161

Dolar : 3.5369 Bugün: 5.25 tl gün içi

Gram altın: 143 tl Bugün: 205 tl

Portföy tutarı: 122.860 tl

Vadesizden yatırıma toplam aktarılan: 81.000 tl

Endex 1yılda %10.09 değer kaybetti.
    Dolar 1 yılda %48.5 değer kazandı.
    Altın 1 yılda %43.3 değer kazandı.
    Portföy 1 yılda %51.67 değer kazandı.

hurgz : 1.35 olarak hesaplandı.

ilk yazımda dolar ve altın artış oranı yanlış hesaplamışım yeni haliyle moralimi bozdu bildiğin dolarla kafa kafayayım

belki bu günlerde portföye hazine bonosu eklenebilir. 1-2 yıllık hazine bonosu almak istiyorum. lakin nereden alınır? isbank daki oranlar düşük. bloomberg deki oranlar yüksek. yüksek oranları nasıl alabiliriz? hazine bonosu alan satan var mı?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,350
    Şekerbank tahviloranlar bayağı iyi..ama bankadab hiç memnun kalmadım
    ...hiç memnun kalmadım...ama tahvil oranları iyi
     Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    belki bu günlerde portföye hazine bonosu eklenebilir. 1-2 yıllık hazine bonosu almak istiyorum. lakin nereden alınır? isbank daki oranlar düşük. bloomberg deki oranlar yüksek. yüksek oranları nasıl alabiliriz? hazine bonosu alan satan var mı?
    MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 95/1230 İlkİlk ... 458593949596971051451955951095 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •