Sayfa 1212/1230 İlkİlk ... 212712111211621202121012111212121312141222 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 9,689 - 9,696 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    Aslında yazımda banka altın fonlarını(yazmadım ama yapı kredi bankasını ele aldım) kastetmiştim. Hatta bunun için makul ve büyük bankaların işbankası,yapıkredi akbank altın fonlarının bilgilendirme sayfalarına da baktım:sırasıyla 1,90-2,01-2,04 yıllık bazda komisyon alıyorlar. Ve vadeyi de çok kısa tuttum aslında bu da yanlış.. fon yatırımlarının vadesi uzun olur yani komisyonu yıllık düşünün yeni yapacağınız hesaplamayı yıllık yapın lütfen...Bu şekilde sanırım daha adil olur.(Ben komisyonu 12 ye bölmüştüm)
    Ayrıca binde 2 komisyonu almazsanız daha iyi.diğer arkadaşın dediği gibi işlem yaptığınız fondaki al sat komisyonu ile sanırım birbirini büyük ölçüde götürür yine de siz bilirsiniz..

Makası dardır bu bankayı kullanın diyebileceğim banka sanırım AKBANK olacaktır. Nedeni de yeni bir sistem geliştirdiler.Bireysel internet şubesinden girip anlık borsa ekranı açar gibi anlık döviz ekrani açılıyor. Bildiğimiz forex kur ekranı gibi. Orada tanımlayacağınız kurlar üzerinden çok hızlı bir şekilde (1-5 saniye) ve uygun makaslarda (aralık gün içinde-farklı günlerde- değişebiliyor) alım yada satım işlemini yapabiliyorsunuz. Sakın bankanın internet şubesine girip oradaki altın alım satım yada usd alım satım kurlarına aldanmayın. Bu sitedeki forex ekranı açılınca gelen kurlar ondan da iyisi Netice de kendisiniz görüp kararınızı kendiniz verin..
    Akbank döviz ve altın bölümünde şu an 1 gram alış 465,31 TL satış 460,22 TL Mobil uygulamada tabii, öteki bahsettiğiniz arayüz nasıl erişilebilir?

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,707
     Alıntı Originally Posted by umbamba Yazıyı Oku
    Akbank döviz ve altın bölümünde şu an 1 gram alış 465,31 TL satış 460,22 TL Mobil uygulamada tabii, öteki bahsettiğiniz arayüz nasıl erişilebilir?

Mobilden açılmıyor. Pc den açabilirsiniz.

Sn Cauti bugün ki düşüşte üçlü vade sonu sonrasında kenara çekilmenin etkisi olabilir mi ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

4.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Sn Cauti bugün ki düşüşte üçlü vade sonu sonrasında kenara çekilmenin etkisi olabilir mi ?

Tabii ki etkisi vardır...zaten bir haftadır uyarıyordum..bence mutasyon filan da bahane edildi...hazır tesla da sp ye girmiş, hem de tam tepeden..zaten abd borsaları ser düşecekse, tesla sayesinde düşecek.

özetle, satışa hep bir bahane vardır...nasıl alımlar bir noktadan sonra mantıksızlaşıyor...satış başladığında da fazla mantık aramamak lazım.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

5. Altın yine rüştünü ispatladı. Artık borsaların hedge’i altın değil. Ancak enflasyon hedge’i olur ben de onun yerine enflasyonu direk karina yansıyan şirketleri tutmayı daha çok tercih ederim.

6.  Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    Mobilden açılmıyor. Pc den açabilirsiniz.
    Pc den girildiğinde hangi sekmede ve oradaki gram altın alış satış fiyatımız nedir?
    Teşekkürler

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Tabii ki etkisi vardır...zaten bir haftadır uyarıyordum..bence mutasyon filan da bahane edildi...hazır tesla da sp ye girmiş, hem de tam tepeden..zaten abd borsaları ser düşecekse, tesla sayesinde düşecek.

özetle, satışa hep bir bahane vardır...nasıl alımlar bir noktadan sonra mantıksızlaşıyor...satış başladığında da fazla mantık aramamak lazım.
    E507 yazdı sanırım pasif endeks fonları hisse almak zorunda olduğu için biraz daha yolu var gibi. Birde sanki kripto paralara yol açmak için merkez bankalarının itibarı yerle bir ediliyor diye düşünmeye başladım.

O egeli ben değilim

8.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    E507 yazdı sanırım pasif endeks fonları hisse almak zorunda olduğu için biraz daha yolu var gibi. Birde sanki kripto paralara yol açmak için merkez bankalarının itibarı yerle bir ediliyor diye düşünmeye başladım.

O fonlar zaten alımlarının çoğunu yapmıştır...ayrıca böyle güzel pasif bir alıcı varken, aktif satıcılar da gelecektir...benim görüşüm bu..tabii ki, yanılma ihtimalimiz var...ama benim gördüğüm, buralardan abd borsalarında ciddi realizasyon sinyalleri var.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Sayfa 1212/1230 İlkİlk ... 212712111211621202121012111212121312141222 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •