Sayfa 1074/1230 İlkİlk ... 745749741024106410721073107410751076108411241174 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 8,585 - 8,592 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Fitch, Türkiye'nin notunu teyit etti, görünümünü negatif'e çekti

Syg

Mi 9T cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,995
    Her sey siradanlasti, vasatlasti, pespayelesti..
    Ayaklar bas, baslar ayak oldu.
    Hic bir sey eski tadinda degil.
    Ben mi yaslandim?
    Dunya mi degisti?
    Bugun cikarim Asos'dan Datca'ya dogru yollara duserim.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sadece Türkiye'de değil,birçok ülkede siyasiler artık iletişim ve bilgi çağında olduğumuzu, biraz bilinçli bir insanın bir siyasinin lafını günler içinde doğru perspektifte değerlendirecek bilgiye veya yoruma ulasabilecegini kabullenemiyor. Halka doğruları anlatmaktan kaçıp şov ve demogojiye bel bağlıyor.Tabi Türkiye gibi cehaletin fazla olduğu ülkelerde bunun dizi daha da fazla ve bu şovları göz yaşları ile izleyen büyük bir kitle var.Bunu eleştirenler de vatan haini oluyor.Zaten bu sebepten değil mi medyayı ele gecirmeleri,sosyal medyaya sınırlama getirmeleri ve derecelendirme kuruluslarini kötülemeleri.Yanlis politikaların sonuçları döviz kuru,bütçe açığı ve cari açık,borç ödeme riski (CDS),dış borç,işsizlik,enflasyon,,kişi başı gelir,eğitim başarısı,insan hakları ve hukuk seviyesi gibi somut değerlendirmelerde kısa zamanda gorulebiliyor.Para sahipleri de buna gore yol haritalarini çizip risklerini hesaplayabiliyor.Bizimkiler de bu olumsuz gorunluleri dış güçlerin kumpasi olarak nitelendirip onlara karşı cihat ilan etmeye çalışıyor.Ama insanlarin giderek fakirlesmesi bir noktada bu siyasi rant demogojilerinin inandırıcılığını azaltacaktır ve bu süreci canlı yaşıyoruz.Bu son doğal gaz müjdesi sürecinde borsada ve dövizde bir tezgah kurulduğu aşikar.

Yoksa günler öncesinden belli senetlerin yükselmesi ,konuşma gunu haberin medyada detaylı konusulmasi, bu senetlerin rekor hacimda alıcılara servis edilmesi ve şov un son perdesinde de yüksek hacimli açığa satışlar ile taban olmalari.Pazartesi sattıklarını yerine koyacaklar bakalım neler olacak.

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Her sey siradanlasti, vasatlasti, pespayelesti..
    Ayaklar bas, baslar ayak oldu.
    Hic bir sey eski tadinda degil.
    Ben mi yaslandim?
    Dunya mi degisti?
    Bugun cikarim Asos'dan Datca'ya dogru yollara duserim.

Syg,
    sen yaşlanmışsın dudu amca

6.  Alıntı Originally Posted by pej Yazıyı Oku
    Sadece Türkiye'de değil,birçok ülkede siyasiler artık iletişim ve bilgi çağında olduğumuzu, biraz bilinçli bir insanın bir siyasinin lafını günler içinde doğru perspektifte değerlendirecek bilgiye veya yoruma ulasabilecegini kabullenemiyor. Halka doğruları anlatmaktan kaçıp şov ve demogojiye bel bağlıyor.Tabi Türkiye gibi cehaletin fazla olduğu ülkelerde bunun dizi daha da fazla ve bu şovları göz yaşları ile izleyen büyük bir kitle var.Bunu eleştirenler de vatan haini oluyor.Zaten bu sebepten değil mi medyayı ele gecirmeleri,sosyal medyaya sınırlama getirmeleri ve derecelendirme kuruluslarini kötülemeleri.Yanlis politikaların sonuçları döviz kuru,bütçe açığı ve cari açık,borç ödeme riski (CDS),dış borç,işsizlik,enflasyon,,kişi başı gelir,eğitim başarısı,insan hakları ve hukuk seviyesi gibi somut değerlendirmelerde kısa zamanda gorulebiliyor.Para sahipleri de buna gore yol haritalarini çizip risklerini hesaplayabiliyor.Bizimkiler de bu olumsuz gorunluleri dış güçlerin kumpasi olarak nitelendirip onlara karşı cihat ilan etmeye çalışıyor.Ama insanlarin giderek fakirlesmesi bir noktada bu siyasi rant demogojilerinin inandırıcılığını azaltacaktır ve bu süreci canlı yaşıyoruz.Bu son doğal gaz müjdesi sürecinde borsada ve dövizde bir tezgah kurulduğu aşikar.
    Tek kelimeyle harika dostum güzel özetlemişsiniz.

Alıntı Originally Posted by CahilCuhela Yazıyı Oku
    Fitch, Türkiye'nin notunu teyit etti, görünümünü negatif'e çekti

Syg

muhtemelen bu gaz hikayesinin nedeni de buydu. Cuma günü not indirileceğini bilen hükümet gelecek olumsuz haberi yumuşatma için müjde yöntemini seçti.Tabi maniplatörlerde bunu kullandı ve güzel kar ettiler. Cuma sabahı tüpraş, petkim shortlayanlar akşam üstü para basmış durumdaydı.
    Endeksin aşağı yönlü testere piyasası bir süre daha devam edecek gibi olursa hisse bazlı hareketler olur ancak...
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    muhtemelen bu gaz hikayesinin nedeni de buydu. Cuma günü not indirileceğini bilen hükümet gelecek olumsuz haberi yumuşatma için müjde yöntemini seçti.Tabi maniplatörlerde bunu kullandı ve güzel kar ettiler. Cuma sabahı tüpraş, petkim shortlayanlar akşam üstü para basmış durumdaydı.
    Endeksin aşağı yönlü testere piyasası bir süre daha devam edecek gibi olursa hisse bazlı hareketler olur ancak...
    Evet büyük manipülasyon döndü

Ben volatilitenin bu hafta devam edeceğini düşünüyorum

Yukarı aşağı büyük ziplamalar şeklinde

Örneğin Tüpraş 90-80 bant aralığında oynasa şaşırmam

Çünkü piyasa yerlilere kaldı

Bizim yerli speklerin tarzı bu

Ek olarak yanlışlıkla yazdınız sanırım, not değişmedi. Görünüm durağandan negatife indirildi

Saygılar

Sayfa 1074/1230 İlkİlk ... 745749741024106410721073107410751076108411241174 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •