Sayfa 1204/1230 İlkİlk ... 204704110411541194120212031204120512061214 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 9,625 - 9,632 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Ortadogu teknik üniversitesi uygulamalı matematik bölümünün finans ve algo trade üzerine master / doktora tezleri inanılmaz başarılı. Kendi okulum olduğu için oradan başladım ama varsa böyle halka açık başka tezler, okudukça okuyasım geliyor ve çok faydalı.

Murat Berk, yky baş analisti, inanılmaz başarılı hiç yanıldığını görmedim. Strateji raporları hep tam isabet, okuması da çok lezzetli.

Unlu menkul yıllık yabancıya hazırladığı raporlar inanılmaz başarılı. Ayrıca o rapor neyi öneriyorsa ünlü birkaç gün sonra birkaç yüz milyonu satmamak üzere aliyor öyle de bir olayı var.

Info menkul günlük raporları son derece derli toplu, okumadan güne başlamıyorum sirket haberleri teknik analiz dünün özeti vb her satırı dolu dolu.

Kötü söz söylemek istemiyorum ama, genel kitleye hitap eden araçlar ( tv vb.. ) nasil ister istemez daha yüzeysel ise genele hitap eden analistler de ister istemez bu şekilde takılıyor. Mesela özgür demirtaş ile 1 saniye harcamaya gerek yok kitlesi farklı derdi popülarite. Tuncay vb bu kategori bende.

Beyaz yaka Cauti abey gibi az bilinen ama çok etkili kişilerin peşinden koşmalı, herkesin yürüdüğü yolda ekmek yok.

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ünlünün yazdığı raporlara vakti geçmeden, erkenden nasıl ulaşırız.

2. Sanırım terminale de gönderiliyor ama yabancıya giden rapor bana özel geliyor kurumum olduğu için.

Zaten o raporu okuyup mal alan o kadar göstere göstere alıyor ki şaşırıyorum öyle kaptı kaçtı gibi 1 günde filan değil baya 1 hafta mal alıyorlar; sanırım oradaki analiste göre işlem yapan sağlam bir fon var. Pastalarda kabak gibi çıkıyor.
     Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    ünlünün yazdığı raporlara vakti geçmeden, erkenden nasıl ulaşırız.

3.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Sanırım terminale de gönderiliyor ama yabancıya giden rapor bana özel geliyor kurumum olduğu için.

Zaten o raporu okuyup mal alan o kadar göstere göstere alıyor ki şaşırıyorum öyle kaptı kaçtı gibi 1 günde filan değil baya 1 hafta mal alıyorlar; sanırım oradaki analiste göre işlem yapan sağlam bir fon var. Pastalarda kabak gibi çıkıyor.

Yayınlandığında ulaşamayanlar için buraya yazabilir misiniz rica etsem

4. Yahu aman buna takılmayın şimdi ben böyle dedim unlu de yarin git rtalb al kaçacak dedi ( demez de ) gelip buraya bana küfür etmeyecek misijiz ben orada yazan hiç bir kağıdı taşımıyorum mesela, sadece dikkatimi çekti yazdım ana fikir o değildi ana fikir değerli analistleri takip edelim kendimiz karar verelim idi

Gercekten insanımız cok pratik cok güldüm öyle iş yapılır mı bir calisir iki calisir üçüncüde patlar
     Alıntı Originally Posted by rockclimber Yazıyı Oku
    Yayınlandığında ulaşamayanlar için buraya yazabilir misiniz rica etsem

5. Sayın Nosfecagri,

Burada kimse ünlünün raporuna göre hemen oradakileri alacak değil, öyle olsa bile bu niye sizin vebaliniz olsun ki.

Paylasabilirseniz, o bilgilerden ve analizlerden biz de faydalanalım okuyalım. Yok olmaz gizlilik açısından paylaşmam derseniz de tabi ki anlarız. Bu kadar dramatize etmeye gerek yok bence.

6. Büyük ihtimal mail atsanız raporu gönderdikleri mail loopuna sizi eklerler
    Günlük rapor kısmında 5 kişinin maili yazıyor.

https://www.unlumenkul.com/kurumsal-...miz/arastirma/

Geçen sene tebin günlük raporu arkadaşa geliyordu beğenmiştim ozaman şirketlere ziyarette bulunup detay rapor atıyorlardı gönderen kişiye mail attım bana da gönderebilirmisiniz demiştim ertesi gün iletmeye başladılar banka yatırım hesabım vs yok Hala da geliyor. Sonuçta potansiyel müşteri adayı oluyorsun veri havuzunda.
    Okuyormusun dersen malesef hayır.

YTD

Alıntı Originally Posted by firklover Yazıyı Oku
    Sayın Nosfecagri,

Burada kimse ünlünün raporuna göre hemen oradakileri alacak değil, öyle olsa bile bu niye sizin vebaliniz olsun ki.

Paylasabilirseniz, o bilgilerden ve analizlerden biz de faydalanalım okuyalım. Yok olmaz gizlilik açısından paylaşmam derseniz de tabi ki anlarız. Bu kadar dramatize etmeye gerek yok bence.

7. Herkese merhaba, buradaki arkadaşlara ve Cauti Bey'e bir sorum olacak.
    Temeli sağlam, Bist 100 içinde yer alan bir hisse düşünelim.
    Bu hisse bir şekilde tepeden % 50 düşmüş olsun. Herkes daha da düşeceğini düşünüyor ve çoğu kişi almaya korkuyor. Bu tarz bir hissede karşıt yatırım yapmak için tepeden % kaç düşmesi gerekiyor ? Böyle bir yüzdesel oran var mı?

Daha önce bu tarz bir soruyu hisse ismi de vererek TAV için sormuştum. O zaman 13-14 TL aralığında gidip geliyordu.
    2 ya da 3 ay oldu soralı ,şu anda hisse 21 TL.
    Borsada olmaz diye bir şey yok ama %50 bu tarz bir hissede karşıt yatırıma girişmek için yeterli bir yüzde mi sizce ?

O zaman Syn. Cauti her ay azar azar almanın daha mantıklı olduğunu söylemişti.
    Aynı zamanlarda şans o ki, bu soruyu bir röportajda Yunus Şahin isimli bir analiste sordular. Tav için değil de THY için sordular.
    O mesela THY - 5 TL' ye düşerse ancak karşıt yatırımdan bahsedilebilir dedi .
    Son düzenleme : erdi; 18-12-2020 saat: 13:53.

8.  Alıntı Originally Posted by erdi Yazıyı Oku
    Herkese merhaba, buradaki arkadaşlara ve Cauti Bey'e bir sorum olacak.
    Temeli sağlam, Bist 100 içinde yer alan bir hisse düşünelim.
    Bu hisse bir şekilde tepeden % 50 düşmüş olsun. Herkes daha da düşeceğini düşünüyor ve çoğu kişi almaya korkuyor. Bu tarz bir hissede karşıt yatırım yapmak için tepeden % kaç düşmesi gerekiyor ? Böyle bir yüzdesel oran var mı?

Daha önce bu tarz bir soruyu hisse ismi de vererek TAV için sormuştum. O zaman 13-14 TL aralığında gidip geliyordu.
    2 ya da 3 ay oldu soralı ,şu anda hisse 21 TL.
    Borsada olmaz diye bir şey yok ama %50 bu tarz bir hissede karşıt yatırıma girişmek için yeterli bir yüzde mi sizce ?

O zaman Syn. Cauti her ay azar azar almanın daha mantıklı olduğunu söylemişti.
    Aynı zamanlarda şans o ki, bu soruyu bir röportajda Yunus Şahin isimli bir analiste sordular. Tav için değil de THY için sordular.
    O mesela THY - 5 TL' ye düşerse ancak karşıt yatırımdan bahsedilebilir dedi .
    Sevgili erdi,

senin nezdinde arkadaşlardan bir ricam olsun..burada ve twitter da arkadaşlar bey vs diyor bazen, kendi nezaketleri gereği böyle yapıyorlar tabi...ama uygun görürseniz cauti demeniz yeterli...daha samimi olsun deseniz, yaşınız da küçükse, cauti abi de diyebilirsiniz

millet hakaretlerden, kaba saba davranışlardan şikayet eder, biz de nezaketten şikayetçi olduk güzel, kaliteli bir ortamımız var, inşallah böyle devam eder.

gelelim soruya...öncelikle havacılıkta bu kadar hzılı bir toparlanma beklemiyordum..piyasa her zaman olduğu gibi yine abartıyor...ama aylık ufak alım önerim hala geçerli...önümüdeki 1 yılda 15-25 tl arası maliyet bölgesi olmuş olacak..sonraki 2-3 yılda 2-3 kat getiri mümkün olabilir (benzer olayı otomotivlerden doas ve türk traktörde de yaşadık).

karşıt yatırımı, bir yatırım avcılığı gibi değil de...döngüsel hareketlerden faydalanma olarak görelim....mesela dohol, mesela bankalar, hele kamu bankaları..pek çok kişiyi hayata küstürdü...yarıya düştüler, hatta çeyreğe düştüler ve sürünmeye devam ettiler...hadi bankalar ayrı hikaye diyenler...dohol ün 2000-2015 arasındaki serüvenine baksın.

bist30 dan örnekler verdim..bist 100 de çok daha fazla ve çok daha acı hikayeler çıkabilir.

Yani önemli olan ne...döngüsellik ya da konjontür gereği aşırı satılan hisselerde, teknik analizden de faydalanıp, kademeli alımlar yapılabilir...burada önemli olan, fırsat diyebilmek için temel analizin desteklemesi, zamanlama için de teknik analizden faydalanma..yoksa karşıt yatırım yapalım derken, yıllar süren bir cefa dönemi yaşanabilir.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Sayfa 1204/1230 İlkİlk ... 204704110411541194120212031204120512061214 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •