Sayfa 513/1230 İlkİlk ... 134134635035115125135145155235636131013 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 4,097 - 4,104 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Pkart ve kordsa hisseleri son dönemde radarıma girdi. Bunlar hakkında araştırması olan var mı peki ?

2. Sabah Pegasus ve uluun dedik..düşen borsada iyi çıktılar...yazdıklarıma bakıp yüklü alım yapan yoktur inş.yorumlarım kısa vade için değil, orta ve uzun vadelidir.

3. Üçüncü çeyrek bilanço dönemine girmeden 2. çeyrek verilerinden derlediğim basit çalışmayı paylaşayım:

Geçen yılki aynı çeyreğe göre efk ve satış gelirleri artışı %15'ten fazla olan firmalar:

AKSUE, ALKIM, ANACM, ARENA, ARMDA, ARSAN, ATEKS, AVOD, BANVT, BIMAS, BIZIM, BNTAS, BRISA, BRKSN, BRSAN, BURVA, CCOLA, CLEBI, COSMO, DAGI, DARDL, DENCM, DESA, DEVA, EGEEN, EGGUB, ERBOS, FMIZP, FRIGO, GEDZA, HEKTS, JANTS, KAREL, KLMSN, KNFRT, KORDS, LOGO, MGROS, ODAS, PGSUS, RYSAS, SAMAT, SANKO, SEKUR, SELEC, SODA, TAVHL, TKFEN, TTKOM, TUKAS, TUPRS, ULKER, VAKKO, VESBE, YATAS, ZOREN
    Son düzenleme : mensuk; 21-10-2019 saat: 21:59.
    Mal da mülk de yalan ama oyalanıyoruz işte...

4.  Alıntı Originally Posted by mensuk Yazıyı Oku
    Üçüncü çeyrek bilanço dönemine girmeden 2. çeyrek verilerinden derlediğim basit çalışmayı paylaşayım:

efk ve satış gelirleri artışı %15'ten fazla olan firmalar:

AKSUE, ALKIM, ANACM, ARENA, ARMDA, ARSAN, ARTI, ATEKS, AVOD, BANVT, BIMAS, BIZIM, BNTAS, BRISA, BRKSN, BRSAN, BURVA, CCOLA, CLEBI, COSMO, DAGI, DARDL, DENCM, DESA, DEVA, EGEEN, EGGUB, ERBOS, FMIZP, FRIGO, GEDZA, HEKTS, ilk_ekizJANTS, KAREL, KLMSN, KNFRT, KORDS, LOGO, MERKO, MGROS, ODAS, PGSUS, PRKME, RYSAS, SAMAT, SANKO, SEKUR, SELEC, SODA, TAVHL, TKFEN, TTKOM, TUKAS, TUPRS, ULKER, VAKKO, VESBE, YATAS, ZOREN
    Selam,
    Calisma icin tesekkurler. Bunlar sanirim TL cinsinden. $ cinsinden var mi benzer bir calisma?

5. Aleyküm selam;
    Basit bir tarama çalışması, maalesef döviz bazlı çalışmam yok...

PRA-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Mal da mülk de yalan ama oyalanıyoruz işte...

6. Arac almadaki hedef su olmali;

Yillik temettu gelirin hedefindeki araci aliyorsa, al.

Ev icinse.. Ev bence hisse senedi/temettu yatirimina baslamadan once alinmali. Cunku kendinize yapabileceginiz ilk yatirim evdir. Artik evi olmayan insanlara yatirim yontemleri anlatmiyorum. Birkac defasinda emek verdigim birkac dostum, hisse senedine yatirim yaptigi birikimi belli bir seviyeye gelince satip araba aldi. 100 lira civarindan Tuprs, 7-8 liralardan kordsa satti mesela. Dedim, ben o tavsiyeleri fanatik gazetesinden okuyup vermiyorum sana, onca yilin emegi var. Beklentisiz, iyi niyetle cok degerli bir bilgiyi sunuyorum ki yararlan. Sen o bilgiyi copmus gibi kenara atiyorsun. O zamandan bu yana tavsiye verecegim kisileri dikkatli secerim. Benden tavsiye isteyen adam once gelecek, gosterecek; ben parayi bulunca arabaya, telefona basan bir tip degilim; buyur, bu aldigim evim, bu altinim, bu dolarim. Ben de tamam diyecegim. Neyse, yatirima baslamadan once ilk kistas ev sahibi olmaktir. İnsan barinma ihtiyaci icin her ay 1500-3000 tl arasi parayi cope atmamali. Eger durumunuz boyleyse, hisse senedine hic bulasmayin. Ve imkaniniz varsa, ideal ev sayisi 2'dir. Birinde oturur, digerinden kira alirsiniz. En kotu sartlarda bile, hisse senetleri dibi boylasa, issiz kalsaniz dahi bir kiraniz olur. Corbanizi kaynatirsiniz.

Evet, ne demistik? Cok acil degilse, bir yillik temettu araba almaya yetiyorsa alin.

Ve bir baska altin kural.. Sisteminizi oyle bir ayarlayin ki, bir sure sonra sadece yatirimlarinizdan gelen tutarlar ile gecinin. Calisarak kazandiginizin %100'unu yatirima ayirin. Neden? Cunku calisarak kazandiginiz para sizin paraniz degildir. Koku sizde degildir. Gecicidir. Yarin hastalansaniz, yarin yok o para. Geri kalan tek sey yatirim gelirleri olacak.

Bir diger detay.. Bu temettu yatirimi konusunu diger sosyal mecralarda cok dillendirmemek lazim. Bu konular yayilirsa, bizim milletimiz herkesi geri cekmeyi sever, bilirsiniz. Bu hem elestiri konusu olur, yarin obur gun devlet de cikar temettuye alt limit olmadan %40 vergisini koyar. Net temettu uzerinden koyar bunu. O nedenle, sessiz. Biraz esnaf mantigi gudun. En iyi piyasada bile "abi corbamda et yok, makarnamda sos yok, ekmegim iki gunluk ama cok sukur doyuyorum" ifadeleri on planda olmali. Temettuyu her yerde ovmeyin. Dile dusmesin. Dile dusen her iyi seyi budarlar buralarda.
    ...

7.  Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Arac almadaki hedef su olmali;

Ev icinse.. Ev bence hisse senedi/temettu yatirimina baslamadan once alinmali. Cunku kendinize yapabileceginiz ilk yatirim evdir. Artik evi olmayan insanlara yatirim yontemleri anlatmiyorum. Birkac defasinda emek verdigim birkac dostum, hisse senedine yatirim yaptigi birikimi belli bir seviyeye gelince satip araba aldi. 100 lira civarindan Tuprs, 7-8 liralardan kordsa satti mesela. Dedim, ben o tavsiyeleri fanatik gazetesinden okuyup vermiyorum sana, onca yilin emegi var. Beklentisiz, iyi niyetle cok degerli bir bilgiyi sunuyorum ki yararlan. Sen o bilgiyi copmus gibi kenara atiyorsun. O zamandan bu yana tavsiye verecegim kisileri dikkatli secerim. Benden tavsiye isteyen adam once gelecek, gosterecek; ben parayi bulunca arabaya, telefona basan bir tip degilim; buyur, bu aldigim evim, bu altinim, bu dolarim. Ben de tamam diyecegim. Neyse, yatirima baslamadan once ilk kistas ev sahibi olmaktir. İnsan barinma ihtiyaci icin her ay 1500-3000 tl arasi parayi cope atmamali. Eger durumunuz boyleyse, hisse senedine hic bulasmayin. Ve imkaniniz varsa, ideal ev sayisi 2'dir. Birinde oturur, digerinden kira alirsiniz. En kotu sartlarda bile, hisse senetleri dibi boylasa, issiz kalsaniz dahi bir kiraniz olur. Corbanizi kaynatirsiniz.

Evet, ne demistik? Cok acil degilse, bir yillik temettu araba almaya yetiyorsa alin.

Ve bir baska altin kural.. Sisteminizi oyle bir ayarlayin ki, bir sure sonra sadece yatirimlarinizdan gelen tutarlar ile gecinin. Calisarak kazandiginizin %100'unu yatirima ayirin. Neden? Cunku calisarak kazandiginiz para sizin paraniz degildir. Koku sizde degildir. Gecicidir. Yarin hastalansaniz, yarin yok o para. Geri kalan tek sey yatirim gelirleri olacak.

Bir diger detay.. Bu temettu yatirimi konusunu diger sosyal mecralarda cok dillendirmemek lazim. Bu konular yayilirsa, bizim milletimiz herkesi geri cekmeyi sever, bilirsiniz. Bu hem elestiri konusu olur, yarin obur gun devlet de cikar temettuye alt limit olmadan %40 vergisini koyar. Net temettu uzerinden koyar bunu. O nedenle, sessiz. Biraz esnaf mantigi gudun. En iyi piyasada bile "abi corbamda et yok, makarnamda sos yok, ekmegim iki gunluk ama cok sukur doyuyorum" ifadeleri on planda olmali. Temettuyu her yerde ovmeyin. Dile dusmesin. Dile dusen her iyi seyi budarlar buralarda.

İstanbul’da krediyle ev almaktansa temettüden elde ettiğim geliri kiranın üzerine çıkarmayı tercih ederim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Arac almadaki hedef su olmali;

Çok güzel tavsiyeler...yılların deneyimi, bedava Bilgi

Gerçekten tavsiye, görüş, öneri, tecrübe...ülkenizde kıymeti bilinmeyen en değerli şeyler...bu nedenle herkesle paylaşmamak lazım..yoksa çöp Bilgi muamelesi görüyor...ben filtrelemeyi şöyle yapıyorum...tasarruf bilinci var mı, bir de aç gözlü olmaması lazım..kumarbaz ruhlu adamı anlarım, piyasalar söz konusuysa selam bile vermem böylelerine.

Bu arada bana da soruluyor,,,kazanç nasıl diye...standart cevap “ teker dönüyor, çorba kaynıyorâ€

Sayfa 513/1230 İlkİlk ... 134134635035115125135145155235636131013 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •