Sayfa 801/1230 İlkİlk ... 301701751791799800801802803811851901 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 6,401 - 6,408 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Nerde kalmıştık ?

İşyatırımın raporu..
    http://rapor.isyatirim.com.tr/2_20200407174931454_1.pdf
    Teşekkürler yıllar sonra PCden girince itibar puanı da yapıstırdım

2.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Altın portfoy oranımız cok benzer %50 üzerinde benimde, bozdurmayı düsünmüyorum(şimdilik), siz de bes de olduğuz için satmayı düşünmüyorsunuzdur ama altının yükselisini düzeltmesi için ara ara altın short yapıyor musunuz ?
    mesela, benim için 360'lar nisan ayında görmeyi beklediğim seviye değildi.

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Yükseldi diye hiç bir enstrümanı short lamam...endeksi bile, sat sinyali gelince shortluyorum...kaldı ki hem dolartl, hem ons çok dalgalı hareket edebiliyor...sıradışı bir dönem yaşıyoruz...bu nedenle kısa vade sat sinyalini, altın İçin dikkate almam.

Ayrıca bu sene için ons hedefim 1900, dolartl 7 diye paylaşmıştım sene başında...ons lehine pek çok ilave gelişme oldu...b7 nedenle şu anki gram fiyatı bana abartı gözükmüyor...gideceği yere biraz daha erken gider görüntüsü var sadece, bunun da benim açımdan bir sakıncası yok.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

3. İş yatırım raporunu okudum...virüs sonrası ilk kapsamlı rapor sanırım...Salgın ve etkilerine dönük beklentileri makul, hisse değerlemelerinde de sürpriz yok...ben de paralel düşünüyorum açıkçası.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Duhul
    Apr 2020
    İkamet
    Kayseri
    Gönderi
    13
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Tüpraş tavana gidiyor...iki hafta önce 65 lerdeydi, şu an 93 100 binden itibaren kademeli alımlar yapmıştım...70 altında bile alımım vardı...ortalama maliyetim 80 filandı...Tüpraş ları uzun vade taşıma niyetindeydim, ama bu çıkış biraz abartıldı bence...bu nedenle vedalaşıyorum Tüpraşâ€™la...tekrar 80 altına gelirse alırım yine..bu hareketle kocaoğlan şanına yakışır hareket etti...yine bir sürü çöküşçüyü madara etti
    Hocam Opec toplantısını neden beklemediniz? Yoksa fiyatlandığını mı düşünüyorsunuz?

5.  Alıntı Originally Posted by RoHS Yazıyı Oku
    Hocam Opec toplantısını neden beklemediniz? Yoksa fiyatlandığını mı düşünüyorsunuz?
    Portföy düzenlemesi yaptım, satılmayabilirdi de...kusa sürede sert tepki verdi, %50 ye yakın arttı dipten.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,050
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    İş yatırım raporunu okudum...virüs sonrası ilk kapsamlı rapor sanırım...Salgın ve etkilerine dönük beklentileri makul, hisse değerlemelerinde de sürpriz yok...ben de paralel düşünüyorum açıkçası.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

PİYASALARDA BAŞARILI OLABİLMENİN EN ÖNEMLİ KURALLARINDAN BİRİ BANA GÖRE İŞLEME BAŞLAMADAN RİSK PRİMİNİZİ BELİRLEMENİZDİR. DAHA DETAYLI OLARAK İSE POZİSYON BÜYÜLÜĞÜ BİR BAŞKA DEYİŞLE RİSK(PARA) YÖNETİMİ UYGULAMAKTIR.

BUNU YAPARSANIZ HER POZİSYONDA NE KADAR PARA KAYBEDEBİLECEĞİNİ BAŞTAN BİLİRSİNİZ TABİ BUNUN İÇİN ZARAR KES NOKTASINDA TETİĞİ ÇEKMEKTİR. BUNLARI BELİRLEYİP VAY ÇOK DÜŞTÜ DESTEĞE GELDİ BURADAN DÖNECEK, YABANCI ALMAYA BAŞLADI, ÇOK ÖNEMLİ BİR İHALE ALACAKMIŞ, AMCAMIN OĞLU TUT DEDİ VB. HİÇBİR TEMELE OTURMAYAN BİLGİLERLE SON NOKTA MUTLAKA HÜSRAN OLACAKTIR. BU ÇOK GÖRÜLMÜŞ VE GENEL GEÇER BİR KURALDIR.

BİR İŞLEME BAŞLADIĞINIZDA FİYATIN NEREYE GİDECEĞİ KONUSUNDA HERKESİN BİR FİKRİ OLABİLİR ANCAK FİYATI KİMSE TAHMİN EDEMEZ VE ZATEN ETMESİ DE GEREKSİZDİR. BİZİM PLANIMIZDA FİYAT NE OLURSA BİZ NE YAPACAĞIZ MANTIĞI OLMALIDIR.

HER İŞLEMDE KAZANMAK GİBİ DÜŞÜNCENİZ VARSA ZATEN PİYASALARDAN UZAK DURUN ÇÜNKÜ KAZANAMAZSINIZ. ÖNEMLİ HUSUS NEDİR BENCE ZARARLARI ÇOK HIZLICA KESMEK YANİ TETİĞİ ÇEKMEK, KARLI POZİSYONLARDA İSE MÜMKÜN OLDUĞUNCA UZUN OTURABİLMEK.

PGSUS DA BASİT BİR SİSTEM ÖRNEĞİNİ @murat77632757 TWITTER ADRESİMDEN PAYLAŞTIM. İNCELERSENİZ NE DEMEK İSTEDİĞİMİ ANLAYACAKSINIZ. KURAL BASİT SİSTEM YANİ OYUN PLANI YAPMAK VE EN ÖNEMLİSİ UYGULAMAK HER ZAMAN İYİ SONUÇLAR VERİR.

Benim stratejim al noktasında taşıdığım pozisyonun %60'ı ile ilk alımımı yaparım....daha sonra fiyat yükselince benim yıllar önce çok deneyimli birisinden öğrendiğim ve sisteme yazdığım bir noktadan o pozisyon için ayrılan miktarın geri kalan %40'ı ile ikinci bir alım yapıp pozisyonu tamamlarım....

İzlediğim strateji mal yükselirken ortalama yapmaktır...buna piramitleme deniyor...temel kuralı; yükselen piyasada yapılması ve stop lose kurallarına mutlaka uyulmasıdır. Neden ilk alım daha yüksek oranlı derseniz bu tecrübe ile kanıtlanmış bir yöntemdir ve hep işe yarar.

Bir sonraki yazımda pozisyon büyüklüğü ayarlamada denilen para/risk yönetimine kısaca değineceğim....forumu okuyan çok ama fikir beyan eden, araştırıp öğrenmek isteyen pek yok...herkesin bunları bildiğini görmek çok umut verici...inşallah öyledir... benlik bir şey yok öğrenmek isteyen talep eder....birkaç kişi de bile bir farklılık yaratabilirsek bu iş amacına ulaşmış demektir.

Sayfa 801/1230 İlkİlk ... 301701751791799800801802803811851901 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •