Special Days Image
Sayfa 908/1230 İlkİlk ... 4088088588989069079089099109189581008 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 7,257 - 7,264 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Kimse kaygilanmasin, kayit disi yuksek olan ekonomiler batmazlar, batamazlar...

Bizde bireyler zengin, dovlet fakirdir.

Herkesin gozu dovletle is yapmakta, dovleti becermektedir...

Sikistilar mi salarlar cesit cesit vergiyi, kacabilen, kacinabilen, sistemin acigini arayan bulan, kacar, kacamayan oder, bu kervan da aksak topal da olsa yola devam eder...

Syg,
    sn dudu, bu konuda kesinlikle yanılıyorsun. o eskidendi, devlet fakir, halk nispeten daha zengindi. eskiden devlet fakirdi, devlet memuru da fakirdi. hatırlarsın, öğretmenlerin gece taksi şöförlüğü haberlerini. asistan olarak üniversitede göreve başladığım da, yadırganmış idim. şimdi ise herkes devlet memuru olma peşinde.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,956
     Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    amanın , forumun niyeti bozuk. vatandaş razıysa yapıverirler. az bir dolarım var, onları çekeyim de , bankadaki kasama koyayım.
    Yok simdi olmadi iste..

Dolarlari kasaya koymayin, kacmayin

Herkes biraz biraz odesin, bu yuk ancak bu sekilde tasinir..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3. Bu vergi toplama işinin bir kısmını özelleştirse devlet, gelirlerinde artış olur mu acaba ? Topladığı vergiden %10 vs komisyon karşılığında

Af çıkar diye Trafik cezasını ödemeyen adama, kurımların vergilerini incelemeye firmalara esnafa, taksi dolmuş pazarcılara gitse özel firma müfettişleri vergiler ne kadar artar acaba?

Dünyada şuan yapan var mı acaba.
    YTD

4.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    O yasayi cikarmak demek her seyi kurcalamak demektir..
    Siyasetin finansmani dahil buna..
    O nedenle oyle bir sey cikaramazlar..
    Syg,
    Nacizane görüşüm gelir adaletsizliğine yol açan problem giderilmeli.

Ben liberalim ama neoliberalizm/küreselleşmenin etkisi olarak :

Efektif kişisel vergiler 40 yıl öncesine göre aynı kalırken

Efektif kurumsal vergiler 40 yıl öncesinin yarısından bile az

Bunun sonucu olarak temettü ve üst düzey çalışanlara verilen maaşların artması gelir adaletsizliğinin en önemli sebeplerinden, servet vergisini semptoma karşı yapılmış bir hamle olarak görüyorum.
    Saygılar.

5.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Nacizane görüşüm gelir adaletsizliğine yol açan problem giderilmeli.

Ben liberalim ama neoliberalizm/küreselleşmenin etkisi olarak :

Efektif kişisel vergiler 40 yıl öncesine göre aynı kalırken

Efektif kurumsal vergiler 40 yıl öncesinin yarısından bile az

Bunun sonucu olarak temettü ve üst düzey çalışanlara verilen maaşların artması gelir adaletsizliğinin en önemli sebeplerinden, servet vergisini semptoma karşı yapılmış bir hamle olarak görüyorum.
    Sadece üst düzeyin geliri artmıyor. Alttakilerin de geliri artıyor. Güvenlik, temizlik vs işleri daha cok para kazanmaya başladı.

Sorun orta düzey becerilere sahip orta düzeyin tamamen ortadan kaybolması. Teknoloji direk orta kesimin işlerini elinden alıyor. ATM cıkıyor bankacıya gerek kalmıyor gibi. Bir kaç yazılımla mimara ve mühendis calıştırmanıza gerek yok artık.

6. kafası bozulan bu ara servet düşmanı oluyor ben kazanamıyorum kimse kazanmasın mantığı psikolojiyi bozmuş baya

7.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    kafası bozulan bu ara servet düşmanı oluyor ben kazanamıyorum kimse kazanmasın mantığı psikolojiyi bozmuş baya
    Londra bu sakat düşüncenin ekmeğini yiyor zaten. Para kuş gibidir, ürkerse güvenilir yerlere kacar. 2020'de hala bunu anlayamamışlar.

Ben devletin yerinde olsam Türkiye'ye para getirene ekstra para veririm.

8.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Londra bu sakat düşüncenin ekmeğini yiyor zaten. Para kuş gibidir, ürkerse güvenilir yerlere kacar. 2020'de hala bunu anlayamamışlar.

Ben devletin yerinde olsam Türkiye'ye para getirene ekstra para veririm.
    oliver bullough para vatan kitabını tavsiye ederim belki de okumuşsunuzdur paranın nasıl özgürce hareket edebileceği yerlere kaçtığı bu uğurda nasıl senaryolar yazıldığı mükemmel şekilde anlatılıyor zengin illa ki rahat ortamı bulur bir şekilde

Sayfa 908/1230 İlkİlk ... 4088088588989069079089099109189581008 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •