Sayfa 984/1230 İlkİlk ... 48488493497498298398498598699410341084 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 7,865 - 7,872 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Bu satirlari Datca Palamutbukunden yaziyorum.
    Cok degil 3 ay evvel acaba bir daha oralari gorebilecek miyim, sabah gunes dogarken kalkip yuzumu denizde yikayabilecek miyim, yarim saatlik bir yuzmeden sonra bir simit ile guzel bir kahvalti edebilecek miyim diye dusunuyordum.
    Yasadigimiz her anin tadini bir daha gelmeyecekmis gibi cikararak yasamak lazim. Dahasi hayatta en guzel seyler bedava olan seyler, bunun icin para da gerekmiyor.
    Param olsun sunu da yapacagim param olsun bunu da yapacagim diye bahane yaratip her seyi ertemeden ama zamaninda ve dozunda yapmak lazim.
    Bugune kadar bir cok seyi kiralayarak yaptim.
    Benim olmasi o kadar da onemli degil.
    7 yildizli otellerde de kaldim.
    Yatlar da kiraladim, yazliklar da.
    Bundan sonra da bu sekilde devam edecegim.
    Cunku:
    Demir tava geldi komur bitti, akil basa geldi omur bitti.. demek istemiyorum.
    Syg,
    Kiralamak yerine sahip olsaydim dediginiz oldumu? Bende genelde kiralamayi tercih ediyorum. Acaba hata mi yapiyorum diye kendime soruyorum

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. 3 milyon tl bir yazlığa verecekseniz neden olmasın bu fikir belki de caziptir sizin için .

Beyaz yaka 70 li yıllar olmak lazımdı.

O yıllarda çalışıp İstanbul’da en lüks semtte ana caddede Köşk .

En Gözde tatil yöresinde denize sıfır villa sahibi olabiliyormuş .

Klasik otosuda var o yıllardan kalma hala kullanıyor .

Çocukları kaç kere motor patlattı spor arabalarının modifiye ettiklerinden ve hepsini tek maaşla ek bir herhangi bir gelir olmadan yapmış .

Malı baby boomers götürmüş yani .

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,070
     Alıntı Originally Posted by 1event Yazıyı Oku
    Kiralamak yerine sahip olsaydim dediginiz oldumu? Bende genelde kiralamayi tercih ediyorum. Acaba hata mi yapiyorum diye kendime soruyorum

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Pek olmadi, son yillarda ise hic olmadi, hic hatirlamiyorum.
    Her seyin guzel gorunen yuzunden ayri bir de daha az cazip gorunen, bakim, onarim, bekcilik yapma, koruma kollama, vergi yuku, hasedlik v.s gibi sayamadigim bir cok olumsuz yuzu daha var malesef.
    Bir seye sahip olunca bir sure sonra bana agirlik yapmaya basliyor.
    Bunu gecmiste cok net gordum, bu nedenle hisseler haric fazla bir seye sahip olmak istemiyorum.
    Detaylar beni SIKIYOR, rahatsiz ediyor, kafami mesgul ediyor, ozellikle bu yasdan sonra

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Burayı başından beri takip ediyorum cauti bey sayesinde kredi kartından ucak bileti icin puan toplamaya başladım. dudu beyin sloganını bende kullanıyorum huzurla temettumuzu bekliyoruz. Hatta sağ olsun boeing hissesi alırken sorduğum sorulara kısa sürede cevap verdi.
    Cauti bey bende double major yaparim hayallerinden bu kadar yetere geldim. Zora fazla gelemiyorum. Bizim zamanımızda güneydeki saha topraktı. Sosyeteye gitmezdik cunki 2 ayakkabım vardı biri spor çamur olsun istemezdim. Favori yerim pentagondu. Orhan pamuk gibi gemileri seyrederdim boğazın trafiğini. Izmirin en büyük eksikliği körfezin çok durağan olması.

Sonra hava trafik diye bir bolum buldum eskişehirde 1.basamak sınavıyla oraya girdim hazırlık atlayıp 2 senede okulu bitirdim diplomayı aldim 3 hafta sonra devlet havalimanlarından eve mektup geldi gelin ise başlayın diye. Ben ocağa kadar backpacker olarak gezdim şimdilerde kps ile alıyor dil sınavı var. Başka bolum bitirdiyseniz bile ankara da 6 aylık eğitimden sonra ise başlayabiliyorsunuz açık çok fazla eğitim sirasında bile öğrenci maaşı alıyorsunuz. Esas paradan çok benim için önemli olan haftada 8 gunde 2 gündüz 2 gece calisiliyor ve 6 gunduz sizin. Tavsiye ederim is olarak.

5. gecikmiş bir trafik cezam vardı daha önce hiç olmadığı için beklemeye almıştım.

az önce muayene sebebi ile ödemek durumunda kaldım aylık 5% faiz işleniyormuş

230 lira cezaya 130 lira faiz ödedim.

çok güzel soyuluyoruz cidden.

yıllıke nflasyonu 10% açıkla gecikme cezası 60% olsun.

6.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    gecikmiş bir trafik cezam vardı daha önce hiç olmadığı için beklemeye almıştım.

Öpme ve öpme teknikleri konusunda 20 senede kitap yazdilar hocam.
    Öpülmek icin siramizi bekliyoruz sadece.
    Saygilar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,070
     Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    gecikmiş bir trafik cezam vardı daha önce hiç olmadığı için beklemeye almıştım.

Niye beklemeye alirsin ki?
    Ben hemen oderim %25 indirimi kullanip.
    Geciktirmek dovletin isine gelir hep..
    Nasilsa en gec muayenede veya araci satarken oder deyip her ay gecikme faizini yerlestirir..
    Dunyada cezalari ve gecikme faizlerini butceye gelir kalemi olarak yazan belki de tek ulkeyiz.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Evet aylık %5 faiz gelir ama faiz toplamı , ceza tutarını geçemez. Yani yıllar da geçse max %100 oluyor. Bu ara ben de cezaları , %25 erken ödeme indirimli öderim.

Pandemi yasaklarından önce başıma bir olay geldi. 2019 Temmuz ayında , caddede ters yola girmişim , 1002 tl ceza 2020 Mart başında geldi, olaydan 7,5 ay sonra. %25 erken ödeme indirimli ödeyecek iken , trafik cezalarını 45 veya 60 gün de muhatabına iletilmesi gerektiği ile ilgili bir kaç mahkeme sonucu okudum yaptığım araştırmada. İtiraz dilekçesi verdim ilgili Sulh kalem müdürlüğüne . Zaten çok kısa bir süre sonra adliyelere girişler kısıtlandı. Sonucu bekliyoruz bakalım.

Sayfa 984/1230 İlkİlk ... 48488493497498298398498598699410341084 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •