Sayfa 757/1230 İlkİlk ... 257657707747755756757758759767807857 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 6,049 - 6,056 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Alıntı Originally Posted by 10lukhisse Yazıyı Oku
    arkadaşım corona virüsü zaten vardı. bu yeni tip corona virüsü. hani ders kitaplarından bir konu çıkardık. EVRİM konusu varya işte eskisi evrim geçirmiş. ayrıca dünya zaten bir resesyona gidiyordu. Son dönemde epey yazılıp çizildi. Virüs süreci hızlandırdı sadece. Borsalar ABD de zaten balon fiyatlara gelmişti. Evet belki Türkiye ucuzdu ama bizimde kendi sorunlarımız var. İşsizlik, ihracat azlığı, milli gelir, gelir adaletsizliği, adalet sistemi, eğitim sistemi, torpil.... bunları düşününce biz nasıl kalkınalım. Boş ver virüsmüş, komplo teorisiymiş... gerçekler başka....
    Yalnız bu sefer talep çöktü diyorlar. Finansal balondan daha tehlikeli bir durum. Bugün yeni zellanda 48 saat sonra sokağa çıkma yasağına geçeceğini açıkladı. Hizmet sektörü durdu. Akaryakıt tüketimi düştü. Talebin çökmesi finansal problemlerden daha büyük sorun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Alıntı Originally Posted by CahilCuhela Yazıyı Oku
    Nikke 225 Vadeli -%10'a değdi şu an -%6 civarı
    Dow30 Vadeli -%5 devre kesti
    Dünya piyasalarının vadelilerine kadar öğrendik

Sabaha kadar biraz da olsa toparlar umarım
    Günaydın herkese
    Geceye göre çok daha iyi durumdalar

Dow30 vadeli -%3.80
    Nikkei 225 vadeli -%0.06

Bizim vadeliler -%3.70
    Konicivalar pozitif ayrışıyor demek
    Son düzenleme : CahilCuhela; 23-03-2020 saat: 09:43.

3. Böyle giderse;
    GARAN 6,29
    THYAO 6,50-6,60
    PGSUS 20-21
    ASELSAN 16-17 seviyelerine inebiliriz.

4. Pegasus üzse de, deva, uluun ve konfurt la teselli buluyorum...böyle zamanlarda bir hissenin portföydeki oranının belli bir seviye üzerine çıkamaması kuralının önemini anlıyoruz.

Bu arada doas, klimasan gibi eski göz ağrıları da portföye girmeye başladı...ağırlığı çok az olanlar olsa da, 18 farklı hisse oldu portföyde..80 bin altına inip 75 lere kadar sarkma olabilir...ama 80 bin altında haftalık kapanış beklemiyorum. Bu nedenle tüm kurşunları harcamamaya dikkat ediyorum...umarım işler o kadar kötüye gitmez de 80 bin altını görmeyiz.

Sene başında 2020 bist beklenti aralığımı 105-125 bin aralığından, son gelişmeler sonrası 80-120 bin aralığına revize ettim.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

5.  Alıntı Originally Posted by Wshark Yazıyı Oku
    Genel anlamda sokaga cikma yasagi vb durumlar soz konusu olursa, gerek bizde gerekse avrupa amerika gibi ulkelerde borsalar ve banka islemleri icin bankalar acik olur mu?

Bu konu hakkinda cok spekulasyon yapiliyor ondan soruyorum. Yoksa hepimizin bildigi gibi finansal piyasalarda firsatlar asla bitmez Sakin olup kendimiz ve sevdiklerimiz icin sagliga oncelik verip, insallah hepberaber bunuda atlatacagiz
    Sn Cautionary ve Sn Dudu, konu hakkinda goruslerinizi paylasirsaniz sevinirim. Suanlik gidisata gore cogu ulkenin sokaga cikma yasagi uygulamasi buyuk olasi gibi duruyor. Bu olursa, piyasalar calismaya devam edermi? Piyasalar icin olumlu/olumsuz etkileri nasil olur?
    Tesekkur ederim

6.  Alıntı Originally Posted by Wshark Yazıyı Oku
    Sn Cautionary ve Sn Dudu, konu hakkinda goruslerinizi paylasirsaniz sevinirim. Suanlik gidisata gore cogu ulkenin sokaga cikma yasagi uygulamasi buyuk olasi gibi duruyor. Bu olursa, piyasalar calismaya devam edermi? Piyasalar icin olumlu/olumsuz etkileri nasil olur?
    Tesekkur ederim
    Şahsi fikrim borsalar, Piyasalar her ne olursa olsun açık kalmalı..darbe girişimi sonrası bile piyasaları açık tutmuş bir ülkeyiz...bu nedenle bizde kapama olmasını beklemiyorum şu an.

Ancak işler ne kadar kötüye gidecek bilemiyoruz...ben Çok daha fazla kötüleşme beklemiyorum...ama herşeye hazırlıklı olmak gerekir...borsadaki paranıza en az 3 ay dokunmayacaksınız, erişim hakkınız olmayacak gibi en kötüye göre kendimizi ayarlamalıyız.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,982
    Ben de 32 senedir bu piyasada birisi olarak sunu diyebilirim ki hayat devam ettigi surece borsalar kapanmaz.
    1999 depremi sonrasi 2 hafta gibi kapandi ama sirketlerden hasar belirlemeleri ve biste bildirmeleri icin.
    Ben bunu da atlatacagimiza inaniyorum/inanmak istiyorum.
    Atlatamaz isek paranin da bir anlami kalmaz zaten.
    Canimizin derdine duseriz.
    Bu itibarla her zaman 1 senelik gecinme parasinin kenarda durmadan yatirim yapmamanizi tavsiye ederim.
    Yatirim hep blok alim yerine aylik tasarruf seklinde duzenli alimlarla olmali.
    Sakin ha bir miktar para ile ben ayda su kadar alsam trade ederek gecinirim, calismama gerek yok, gecimimi borsadan saglarim gibi bir mantik ile buraya gelinmesin.
    Bu beklenti ile gelip de sonra sifirlanip giden o kadar cok kisi tanidim ki gecmiste anlatamam.
    Paranin buyuklugu de burada bir faktor degildir.
    Allah yardimcimiz olsun.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

8. Sn Cautionary ve Sn Dudu
    Cevaplariniz icin cok tesekkur ederim. Bende sizlerle ayni sekilde dusunuyorum. Insallah hepberaber tum sevdiklerimizle bu sureci atlatacagiz
    Allah yardimcimiz olsun

Sayfa 757/1230 İlkİlk ... 257657707747755756757758759767807857 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •