Sayfa 775/1230 İlkİlk ... 275675725765773774775776777785825875 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 6,193 - 6,200 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Covid 19 sonrasi hangi sektorlere yatirim yapmali?

Syg,
    Benim favori sektörüm ilaç...özelde deva..bu son olaylar iki sektörü ön plana çıkardı bence...biri ilaç, diğeri tarım...her ülke kendi yerli ilaç ve tarım sektörlerini daha çok desteklemek zorunda...işler biraz sarpa sarınca her ülke ilaç ve tarım sektöründe ihracat engeli koyuyor...parayla bile alamıyorsun bazı ürünleri.

Yükte ağır, pahada hafif tarım sektörü kıymete binecek yani...Türk traktör, hektaş, Ulusoy un ve konfurt gıda favorilerim ( hektaş dalında diğerleri zaten portföyümde).
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    @firklover,

Petrol düşüşü, trade açısından fırsat verebilir...benim esas merak ettiğim kusa-orta-uzun bist teki belli hisseleri nasıl etkiler...Tüpraş, Petkim, aksa,öpegasus vs.

Bu konuda detaylı bir rapor mı? Sensitivite analizi vs ...yoksa kaba hatlarıyla kim ne kadar etkilenir ben de biliyorum...ama detay bir analiz çok işe yarardı.
    Detay değil ama twitterdan denk gelmiştim geçen hafta;

https://twitter.com/Syavuz3452/statu...821437952?s=19

Raiffeisen Centrobank #tuprs notu

Özetle;

* 400-500 milyon $ stok zararı yazabilir
    * Dizel marjları yatay, jet yakıtı ve benzin marjları düşüşte
    * Ağır petrol daha ulaşılabilir (Tüpraş lehine bir durum)
    * Şimdilik rafineri faaliyetlerinin durdurulmasına yönelik karar yok https://t.co/6NN2PUn5ZI

* Riskler; ürün marjlarının azalmaya devam etmesi, Avrupa'da karantinaların uzaması, olası üretim durması

* Katalistler ise; ağır petrol farkının daha da artması, brent petrolde keskin toparlanma

1ç20 için zayıf sonuçlar bekliyorlar, 2Ç20 ve sonrası için salgın seyri önemli

YTD

3.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Kardeş, sen uzun vade hisse yatırımında bu forumun tecrübelilerinden birisin...şahsi görüşüm uzun vade düzenli max getiri için ideal yapı hisse+vob...neden hisse işinden vazgeçtin.

Öte yandan vob topiğinde aşırı uçlardaki yorumlardan etkileniyor gördüm seni...orada bugün kıyamet kopar, ertesi gün aya otoban yapılır...yani etki altında kalmamak İçin çok sağlam bir psikoloji gerekir...vob başlığındaki son yorumların nedeniyle endişelendim senin için
    VOB topıgı tamamen bos zamanda laklak... cok uzun yıllardır trade ıle kısısel dusuncelerımı ayırdım ben, tamamen mekanık gıdıyor alım satımlar... son bırkac gundur cok yazmıssam fazla bos zamanım olmus demektır... pıyasa hareketlenınce ısıme bakarım yıne...

hısse ısını bıraktım cunku pay vadelıler 1.5 yıldır ıslem hacmımı rahatlıkla kaldıracak derınlıge ulastı... tamamen pay vadelılere gectım...
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

4.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    @firklover,

Petrol düşüşü, trade açısından fırsat verebilir...benim esas merak ettiğim kusa-orta-uzun bist teki belli hisseleri nasıl etkiler...Tüpraş, Petkim, aksa,öpegasus vs.

Bu konuda detaylı bir rapor mı? Sensitivite analizi vs ...yoksa kaba hatlarıyla kim ne kadar etkilenir ben de biliyorum...ama detay bir analiz çok işe yarardı.
    Karşılaşmadım henüz öyle bir raporla. Bakalım herhangi bir aracı kurum yapacak mı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,115
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Benim favori sektörüm ilaç...özelde deva..bu son olaylar iki sektörü ön plana çıkardı bence...biri ilaç, diğeri tarım...her ülke kendi yerli ilaç ve tarım sektörlerini daha çok desteklemek zorunda...işler biraz sarpa sarınca her ülke ilaç ve tarım sektöründe ihracat engeli koyuyor...parayla bile alamıyorsun bazı ürünleri.

Yükte ağır, pahada hafif tarım sektörü kıymete binecek yani...Türk traktör, hektaş, Ulusoy un ve konfurt gıda favorilerim ( hektaş dalında diğerleri zaten portföyümde).
    Avrupanin bizden un talebinde artis oldugunu okumustum.
    Hekts ana kagidim.
    Grafik pahali ama kalite ucuz olmaz.
    Tutmaya devam edecegim.
    Traktor de iyi bir secim gibi duruyor..
    Syg,
    Son düzenleme : Dudu; 31-03-2020 saat: 11:19.
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

6.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku

Cautionary hocam ulusoy unu hangi fiyattan satmayı düşünüyorsunuz? Benimde porfoyümün %80i ulusoy un şu son düşüşte başka hisselerdeydim tüm portföyüm%40düştü zarar büyük ulusoydan ümitliyim. İnş çıkarırım zararımı ulusoydan. Birince çeyrekten sonra sizce fiyat ne olabilir?

7. Şuan piyasalarda yalancı bir bahar havası var gibi. Hala virüsün yıkıcı gücü netleşmiş değil. Fabrika kapanmaları ertelendikçe erteleniyor. FOMO'ya uymayın aman dikkat. VIX'in ciddi düştüğünü görmeden piyasa düzeldi demek doğru değil sanırım.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,397
     Alıntı Originally Posted by firklover Yazıyı Oku
    Şuan piyasalarda yalancı bir bahar havası var gibi. Hala virüsün yıkıcı gücü netleşmiş değil. Fabrika kapanmaları ertelendikçe erteleniyor. FOMO'ya uymayın aman dikkat. VIX'in ciddi düştüğünü görmeden piyasa düzeldi demek doğru değil sanırım.
    ozaman iş işten geçmiş olur......piaysalar fırlar sen arkadan bakarsın...
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 775/1230 İlkİlk ... 275675725765773774775776777785825875 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •