Sayfa 136/1230 İlkİlk ... 36861261341351361371381461862366361136 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 1,081 - 1,088 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Al unut diye bir uzun vade yatırım stratejisi olmaz.."al ve takip et, belirli dönemlerde (çeyreksel bazda olabilir) durum değerlendirmesi yap" olabilir strateji...ister 1 hisse olsun, ister 10; ister 10 tl olsun, ister 10 bin tl...önemli olan yöntemin doğru ya da yanlışlığı zaten.

Uzun vadeli yatırım bazen yanlış algılanıyor...her gün takip etme, her gün işlem yapma...ama 18 yıllık hisse yatırımı diye bir şey de olamaz, gelişmiş ülkeler gibi oturmuş piyasalarda bile olmaz, bizim gibi ülkelerde böyle bir şeyi konuşmak bile abes olur.
    Sn Dudu'nun anlattığı Aygaz yatırımcısı gibi istisnai örnek değilsek veya firmanın 18 yıl boyunca kararı aldığımız anki kalite ve karlılıkta yönetileceğine emin olmamızı sağlayan bir güvencemiz yoksa(ki böyle bir şey olabilir mi bilmiyorum) Sn Cationary'e katılıyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Arçelik,isdmr,soda,trkcm, petkim,ASELSAN,toaso,hektaş ,Aygaz ..sn. miriel

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Sayın human01 bugünlerde bu listedeki hangi hisselerden alım yaparsınız? Tavsiyede bulunursanız çok sevinirim. Sorumluluk bana aittir. Uzun vade. Tşkler

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,340
    Tavsiye edemem ..yasak....
     Alıntı Originally Posted by Ahmtslk Yazıyı Oku
    Sayın human01 bugünlerde bu listedeki hangi hisselerden alım yaparsınız? Tavsiyede bulunursanız çok sevinirim. Sorumluluk bana aittir. Uzun vade. Tşkler
    MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by hobolo Yazıyı Oku
    Yeni doğan kızıma gelen altınları saklamak zor olduğu için bir hisse senedine çevirip saklamayı düşünüyorum. Miktar çok fazla değil o sebepten tek hisse seçmek sıkıntı olmaz.

Vade ise en az 18 yıl. Al ve unut yapmayı düşünüyorum, temettüler gelirse üzerine ekleme yapacak şekilde. Ama bu kadar uzun vadede bir hisse senedi seçmek çok zor geldi. Ne sektörlerin ne de şirketlerin 18 yıl sonra ne halde olacağını hiç kestiremedim. Cam sektörünün Türkiye'de hala güçlü olabileceğini düşündüm sadece.

İnceleme için önerebileceğiniz sektör veya şirketler var mıdır acaba?
    Borsa yatırım fonlarını bir düşünün isterseniz, tüm borsaya yatırım yapmış gibi olursunuz, sektörel fonlar da var. Bunlardan alırsanız takip etmenize gerek kalmaz yıllarca tutabilirsiniz (getirisi ne olur bilinmez tabii)

5. Değerli forumdaşlar,

İlgili topicte yazdım ama cevap bulamadım.. Bir tanıdığımın amcası halka arzdan (2000 yılı) 4000 lot anhyt aldığını söylüyor aile çevresine.. yeğeni geçenlerde bankadan araştırdığında hesabında sadece 162 adet hisse bulunduğunu öğreniyor..Bankanın açıklaması şu şekilde:01.01.2005 tarihinden itibaren Türk Lirasında altı sıfır atılmış ve 1.000.000 TL = 1 YTL değişim oranı esas alınarak para birimimiz Yeni Türk Lirası'na dönüştürülmüştür. Paylarda, 1.000 TL Nominal = 1 adet kaydi olarak takip olunan eşitlik, dönüşüm sonrasında, 1 YTL Nominal = 1 adet olarak düzenlenmiştir. Dolayısıyla yatırım hesaplarında bulunan pay adetleri 1.000'e bölünmek suretiyle YTL'ye dönüştürülmüştür. Bu çerçevede yatırım hesabınızda bulunan 37.690,731 adet pay dönüşüm ile birlikte 37,691 adet pay olmaktadır..şeklinde.. benim ekstreden anladığım halka arzdan alınanan 4000 lot yani bankanın dediği gibi 4 adet değil.. Ekstre ve bölünme tablosu ektedir.. Değerli görüşlerinizi bekliyorum..

anadoluhayat.jpg

anadolu hayat 2.jpg

6.  Alıntı Originally Posted by Altank Yazıyı Oku
    Değerli forumdaşlar,

İlgili topicte yazdım ama cevap bulamadım.. Bir tanıdığımın amcası halka arzdan (2000 yılı) 4000 lot anhyt aldığını söylüyor aile çevresine.. yeğeni geçenlerde bankadan araştırdığında hesabında sadece 162 adet hisse bulunduğunu öğreniyor..Bankanın açıklaması şu şekilde:01.01.2005 tarihinden itibaren Türk Lirasında altı sıfır atılmış ve 1.000.000 TL = 1 YTL değişim oranı esas alınarak para birimimiz Yeni Türk Lirası'na dönüştürülmüştür. Paylarda, 1.000 TL Nominal = 1 adet kaydi olarak takip olunan eşitlik, dönüşüm sonrasında, 1 YTL Nominal = 1 adet olarak düzenlenmiştir. Dolayısıyla yatırım hesaplarında bulunan pay adetleri 1.000'e bölünmek suretiyle YTL'ye dönüştürülmüştür. Bu çerçevede yatırım hesabınızda bulunan 37.690,731 adet pay dönüşüm ile birlikte 37,691 adet pay olmaktadır..şeklinde.. benim ekstreden anladığım halka arzdan alınanan 4000 lot yani bankanın dediği gibi 4 adet değil.. Ekstre ve bölünme tablosu ektedir.. Değerli görüşlerinizi bekliyorum..

anadoluhayat.jpg

anadolu hayat 2.jpg
    4 lot olması muhtemel. 1.570.000 TL yatırmış bahsi geçen kişi 2000 yılında , o zamanki asgarî ücret 87.000.000 TL . Asgarî ücretin %2 lik bir kısmı ile alım yapılmış. Günümüze oranlarsak 32 TL gibi bir rakam yapıyor. Bankanın açıklaması doğru görünüyor.

MI 4W cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

7. cevap için teşekkürler.. ancak ekstrede 4,000.000 yazıyor... lot/adet dönüşümü gereği 4000 adet olmalı diye düşündüm bi an..bi de halka arzdan sadece 4 adet gelmesi tuhaf geldi..

8. faizlerdeki artış bu topiğin müdavimlerinin faydasına mı oldu zararına mı?

basit hesap yapalım ve 1 milyon tl miz var diyelim.

aylık 20k kadar faiz geliri olur, 8k kadarını harcasan kalanı bankada kalsa bu düzen ne kadar gider acaba?

90 larda faizden geçinen insanlar duyuyorduk o zaman sanırım reel faiz vardı şu an ise olmadığı için muhtemelen bir yerde tıkanacaktır.

Sayfa 136/1230 İlkİlk ... 36861261341351361371381461862366361136 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •