Sayfa 507/1230 İlkİlk ... 74074574975055065075085095175576071007 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 4,049 - 4,056 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,808
    HOPI ve ZUBIZU uyelikleri de var..

BP den alinca akaryakiti Hopi ile "paracik" kazaniyorum..

Hangi kart ile odedigim onemli degil..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Her durum her kampanya icin ayri kart var bende...

YKB bakti kartini kullanmaz oldum bi suredir bana ozel kampanya duzenlemis..

10-30 Eyl arasinda toplam 500 TL lik akaryakit al 30 TL kazan demis..

Kacar mi tabii ki kacmaz..

Kaptim 30 TL sini hemen..

Simdi de demis ki 15.000 harca 200 TL kazan.. Yok uymadi dedim..

Syg,
    Günaydınlar, korkulur valla sizden.
    Hisse senedi almak için hangi bankayı kullanıyorsunuz? Ya da her hafta düzenli ufak miktar alım yapan birine hangisini önerirsiniz? Ben de bunu sorayım.
    Saygılar, güzel haftalar dilerim.

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    100 bin aşağı geçilirken, ema ortalamaları ile oluşturduğum sistem sat verdi...bu durumda mecbur portföy hedge işlemi devreye girdi ( endeks 30 short)...tekrar yukarı kırıldığında bu hedge pozisyon kapanır.

Sanırım bir süre daha 90-100 bin arası debeleneceğiz.
    Şimdiden öğrenmeye başlayın şu short açma işini...şimdiden başlarsanız, 2-3 yıl sonra işlem yapacak düzeye gelirsiniz. Hem şu an portföy küçük oksa da, 40 dan sonra, bu portföye güvenip erken emekli olacaksınız...portföyü koruyabilmek de en önemli konu olacaktır.

Yani gelecekte rahat etmek, gelecekte kullanmak İçin öğrenmeye başlayın.

Ayrıca bakmayın siz kumarbazların vadeli işlemler tehlikeli demesine..yeterli olgunluğa ve bilgi birikimine sahip..uzun vade hisse işine gönül vermiş yatırımcılar çok faydalı bir şekilde kullanabilir bu enstrümanı.

4. Kumarbazlar her ortamda kumar oynayabilir...hisse işinde olup, vadeliye göre daha fazla risk alan kumarbazlar da var...kredili işlemler, gün içi portföyün 2-3 katı pozisyon açanlar...hatta bankadan kredi çekip, bir de üstüne kurumda kredili pozisyonu olanlar var...dediğim gibi isteyen her türlü kumarını oynuyor zaten

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
    Bu tarz havalar permanent portfolio çok fazla etkilenmiyor.
    Defansif düşünenler için bir hatırlatma.

https://joshkaufman.net/permanent-portfolio/
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

6.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Bu tarz havalar permanent portfolio çok fazla etkilenmiyor.
    Defansif düşünenler için bir hatırlatma.

https://joshkaufman.net/permanent-portfolio/
    25% Total Stock Market Index - via the Vanguard Total Stock Market ETF (Ticker:*VTI)25% Long-Term Government Bonds - via the iShares Barclays 20+ Year US Treasury Bond ETF (Ticker:*TLT)25% Gold - via Central Gold-Trust, which holds gold bullion (Ticker:*GTU)25% Cash - via the iShares Lehman 1-3 Year US Treasury Bond ETF (Ticker:*SHY)

Bitcoin yok..

7.  Alıntı Originally Posted by umbamba Yazıyı Oku
    25% Total Stock Market Index - via the Vanguard Total Stock Market ETF (Ticker:*VTI)25% Long-Term Government Bonds - via the iShares Barclays 20+ Year US Treasury Bond ETF (Ticker:*TLT)25% Gold - via Central Gold-Trust, which holds gold bullion (Ticker:*GTU)25% Cash - via the iShares Lehman 1-3 Year US Treasury Bond ETF (Ticker:*SHY)

Bitcoin yok..

Henüz sec’in onayından geçen bir bitcoin etf’i yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Şimdiden öğrenmeye başlayın şu short açma işini...şimdiden başlarsanız, 2-3 yıl sonra işlem yapacak düzeye gelirsiniz. Hem şu an portföy küçük oksa da, 40 dan sonra, bu portföye güvenip erken emekli olacaksınız...portföyü koruyabilmek de en önemli konu olacaktır.

Yani gelecekte rahat etmek, gelecekte kullanmak İçin öğrenmeye başlayın.

Ayrıca bakmayın siz kumarbazların vadeli işlemler tehlikeli demesine..yeterli olgunluğa ve bilgi birikimine sahip..uzun vade hisse işine gönül vermiş yatırımcılar çok faydalı bir şekilde kullanabilir bu enstrümanı.
    Bu hafta VIOP hesabımı açacağım ben de..

Portföy yaşımı ve öğrenci olduğumu düşünürsek belli bir büyüklüğe ulaştı artık.

Sayfa 507/1230 İlkİlk ... 74074574975055065075085095175576071007 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •