Sayfa 250/1230 İlkİlk ... 150200240248249250251252260300350750 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 1,993 - 2,000 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,340
    Bu kredi kartı merakı 90 lı yılların ikinci yarısına başladı...İstanbul büyük şehir belediyesi, beyaz masa da çalışırken ilk defa yapı kredi bankası biz çalışanlara kredi kartı verdi...Maaşlarını bordro ile bir zarf içinde alan bizler o kredi kartlarını görünce acaip havaya girdik..Pos cihazı olan yerler aramaya başladık o zaman öğrenciyiz tabi..Öğrenci adama kredi kartı verirsen olacağı bu....devlet memuru alıyor 8 milyon maaş biz sözleşmeliler 13 milyon .......öbür aysonunu zor getirdik...Halbuki o zamana kadar hiçbir sımkıntımız olmamıştı...Biz kendimize kızarken yıllar sonra aslında ne kadar şanlı olduğumu da anlıyorum.Bir ders olarak aklımda kaldı...Asla krdi kartı ile harcamaya sıcak bakmadım..sadece sağlık ve faturların otomatik talimatı gibi durumlarda kullanıyorum.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,340
    neyse mevzu uzamasın....biraz başlığa hem hareket gelsin hemde faydalı bir paylaşım olsun istedim...başını ağrıttıklarım varsa kusura bakmasın...herkese kolay gelsin.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

3. toaso uygun yerlere geldi ama elim varmıyor bir türlü nedense

4.  Alıntı Originally Posted by krabby Yazıyı Oku
    toaso uygun yerlere geldi ama elim varmıyor bir türlü nedense
    TOASO özelinde söylemiyorum. Yatırım tavsiyesi olarak da alma ama böyle zamanlarda hisse almayacaksan ne zaman alacaksın. Aklına yatanı kademeli olarak alıp beklemekten başka ne yapılabilir ki? Dibi birisi söylemez bize...

5.  Alıntı Originally Posted by krabby Yazıyı Oku
    toaso uygun yerlere geldi ama elim varmıyor bir türlü nedense
    sn.krabby kriz psikolojisini yaşıyoruz. 23 lirayken ucuz dediğimiz toaso'yu 16 liradan alırken tereddüt ediyoruz. toaso özelinde değil sadece birçok hisse için aynı şey geçerli. ama bursada yaşayan biri olarak şunu söyleyebilirim ,toaso demek bursa sehri demek. bu da geçer deyip kaliteli şirketlerde maliyetlenmek doğru olur diye düşünüyorum bende. saygılar

yatırım tavsiyesi değildir.

6. Benim de aklımda toaso özellikle su anda froto nun 3 te 1 fiyatına olması cezbediyor. Ilerde oran 2 de 1 e duserse frotoya pair trade ederim diye almak istiyorum.

Bu kriz daha uzun soluklu olacağa benziyor buralar toplamak için fırsat olabilir.
    Krizlerde insanların alım yapmaya cekinmesinin nedeni de bir daha işlerin hiç düzelmeyeceğini düşünmeleri olabilir.
    Ben elimde ki altın dolar portföyünü bozsam mı diye bazen düşünüyorum ama altında da 5 yıl içinde de çok ciddi ralliler yaşayacağımızı düşünüyorum.fakat her ne kadar gitse de borsanın yerini tutmaz. Daha uzun vadeler alım fırsatları olacak gibi.
    Bir de bu işe 2017 de başladığınız düşünün küllün zarardasin istediğin kadar temettü al.
    Bu arada kriz dönemi tabi ki buralar yeri değil fakat toaso pp/dd değeri hala bir miktar daha pahalı gibi duruyor. 2008 krizinin de çok uzağında değerleri. Çünkü bir çok hissenin pp/dd değerleri 2008 seviyelerinde ama toaso değil. Ama uzun vade ise gömülmek lazım.

8.  Alıntı Originally Posted by tosunpasa Yazıyı Oku
    Bu arada kriz dönemi tabi ki buralar yeri değil fakat toaso pp/dd değeri hala bir miktar daha pahalı gibi duruyor. 2008 krizinin de çok uzağında değerleri. Çünkü bir çok hissenin pp/dd değerleri 2008 seviyelerinde ama toaso değil. Ama uzun vade ise gömülmek lazım.
    Hocam her krizin kendine has sebepleri ve oluş şekli var. 2008 krizi dış dünyada talep daralmasının etkisiyle yaşanan bir krizdi ve ihracatçı olan olmayan her şirketi aşağıya çekmişti. Bu krizi Türkiyenin iç talebindeki daralmayla irdelemek gerekiyor. TOASO ihracatçı özelliğinden dolayı şu an için kısmen etkileniyor. Dış dünyada da talep hızla daralırsa işler daha da ters gidebilir tabi.

Sayfa 250/1230 İlkİlk ... 150200240248249250251252260300350750 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •