Sayfa 733/1230 İlkİlk ... 233633683723731732733734735743783833 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 5,857 - 5,864 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Herkese merhaba,

Uzun suredir pek yazamiyorum, bir soruyla donus yapayim. Sizce sektorel olarak mevcut durumdan ve belki bir adim otesinde resesyondan en az etkilenecek sektorler hangileridir?

Tesekkurler.

2.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Herkese merhaba,

Uzun suredir pek yazamiyorum, bir soruyla donus yapayim. Sizce sektorel olarak mevcut durumdan ve belki bir adim otesinde resesyondan en az etkilenecek sektorler hangileridir?

Tesekkurler.
    Ben turkceli bu konuda cogu sirketten önde goruyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by mrgreen Yazıyı Oku
    Hedge için altın dışında neleri kullanıyorsunuz?
    Altını tüm varlıklarım için hedge gibi düşünüyorum...buna ülke riskini hedge etmek için altın tutuyorum da diyebilirim...yani parasal varlıklarımın %60 ını altında tutarak, askında TL bazlı olan evimi, bağımı bahçemi de hedge ediyorum aslında. Bu hedge uzun vadeli, 2016 dan bu yana tutuyorum, ons altın düşüş trendine girmedikçe de tutmaya devam ederim.

Ancak hisse portföyümü hedge için sadece ve sadece u-30 endeks short kontrat tutuyorum...orta vade sat sinyali gelince hisse portföyü miktarınca short açıyorum, orta vade al sinyali de gelince hedge pozisyonu kapatıp, yalın hisse pozisyonu ile devam ederim. İçinde bulunduğumuz aşırı ve hızlı düşüşlerde (kriz anlatı) orta vade yerine kısa vade al sinyali gelince de hedge pozu kapatma durumum olabiliyor.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

4.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Ben turkceli bu konuda cogu sirketten önde goruyorum.
    Evet, bence de 1.sırada yer alır.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Altını tüm varlıklarım için hedge gibi düşünüyorum...buna ülke riskini hedge etmek için altın tutuyorum da diyebilirim...yani parasal varlıklarımın %60 ını altında tutarak, askında TL bazlı olan evimi, bağımı bahçemi de hedge ediyorum aslında. Bu hedge uzun vadeli, 2016 dan bu yana tutuyorum, ons altın düşüş trendine girmedikçe de tutmaya devam ederim.

Ancak hisse portföyümü hedge için sadece ve sadece u-30 endeks short kontrat tutuyorum...orta vade sat sinyali gelince hisse portföyü miktarınca short açıyorum, orta vade al sinyali de gelince hedge pozisyonu kapatıp, yalın hisse pozisyonu ile devam ederim. İçinde bulunduğumuz aşırı ve hızlı düşüşlerde (kriz anlatı) orta vade yerine kısa vade al sinyali gelince de hedge pozu kapatma durumum olabiliyor.
    Hedge için de olsa hatalı sinyaller gelebilir. Bu durumda ufak zararlar oluyordur değil mi? Mesela al sinyali geldi ama piyasa aşağı döndü tekrar sat sinyali geldi gibi

6. Bende hedge konusunda viop icin bir soru soruyum.

Mesela 100k bir portfoy icin viopa ne kadar para ayirmak lazim sizce ve kac kontratla islem yapmak gerekli?

LG-H815 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by cemcemi Yazıyı Oku
    Hedge için de olsa hatalı sinyaller gelebilir. Bu durumda ufak zararlar oluyordur değil mi? Mesela al sinyali geldi ama piyasa aşağı döndü tekrar sat sinyali geldi gibi
    Tabii ki...ama orta vade zaten sık sinyal vermez...sat-al sinyali yılda 4-5 kez gelir ya da bu kadar bile gelmez...bu nedenle fark sinyal ihtimali düşük...dur orta vade sinyalin son durumunu ekleyeyim bari☺ 97 binde al veren sistem, 120 binde sat demiş..daha be desin, resim kabak gibi ortada

8. Aynı soruyu sormaya geldim. Biraz viop videosu izledim ancak hiç bir şey anlamadım. 1 kontrat kaç TL ? Short pozisyonunu açtım diyelim nasıl kapatacağım ? Atıyorum xu30 1 kontrat sat emri girersem ve terste kalırsam endeks sürekli yükselirse vade somunda zararım maksimum kontrat büyüklüğü kadar mi olur?
    Kafam iyice bulandı. Umarım Cauti bey bu karantina günlerinde bizi aydınlatır

Sayfa 733/1230 İlkİlk ... 233633683723731732733734735743783833 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •