Sayfa 742/1230 İlkİlk ... 242642692732740741742743744752792842 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 5,929 - 5,936 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Riski fazla...arkadaş zaten temettü hissesi dediği için listeye giremez.

Ama Pegasus alımlarım devam ediyor...benim açımdan sıkıntı yok...kusa vade olumsuz olsa sa—-eğer batmayacaksa—-orta uzun vade çok olumluyum.

Zaten son yükselişte Pegasus dan iyi kar ettim...sadece kar ettiğim rakamla Pegasus alıyorum..bu saatten sonra batacaksa koyduğum para helal olsun.
    Risk budur diyorsunuz.
    Benzer mantıkla benimde thyao da pozisyonum var. Bakalım orta vadede ne olacak..

Batuhan
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

2. Üstadlar iyi akşamlar isyat hakkında fikirleriniz nelerdir temettü dağıtımından sonra hisse fiyatı düşecekmiş verdiği temettü oranında.Bu arada yeni yatırımcıyım yeni yeni öğrenmeye çalışıyorum
    Saygılar

3.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Bugün F/K : 2 ve PD/DD : 0.50 değerlerini görünce, bir de, 3 ay önce 86.60 fiyattan işlem gördüğünü hatırlayınca, tabandan (26.10) PGSUS'a daldım. Bakalım zaman ne gösterecek
    Daldım derken...portföydeki herhangi bşr hisse oranı max %20 olmalı, ayrıca planlanan miktar en az 5 parçada, ideal olarak 10 parçada alınmalı.

Pegasus yükselirken çok kişinin canını yaktı...bir kısım alamadığı İçin hayıflandı, bir kısım da deli gibi yükselirken sürekli short yaptı,,,çok kişinin de canını yaktı bu açıdan.

O zamanlar hayıflananlara, aha fırsat diyorum...biraz cesaret, biraz da hisseye güven gerekiyor...bir sene sonra ya nasıl battı deriz, ya da 20 li fiyatlardan almanak hataydı diye konuşuruz.

Unutmayın, hareket sonlara yaklaştıkça abartma huyu vardır..daha bşr ay önce doğru dürüst virüs etkisi hesaplamayan uzmanlar, şimdi %10-20 çeyrektik küçülmeleri konuşur oldu...Pegasus İçin de batıyor satışları var...borsanın geneli için de böyle...bakalım borsaları batırabilecekler mi? En azından Pegasus u batırmayı becerecekler mi, göreceğiz.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

4. Unutmayın, hareket sonlara yaklaştıkça abartma huyu vardır..daha bşr ay önce doğru dürüst virüs etkisi hesaplamayan uzmanlar, şimdi %10-20 çeyrektik küçülmeleri konuşur oldu...Pegasus İçin de batıyor satışları var...borsanın geneli için de böyle...bakalım borsaları batırabilecekler mi? En azından Pegasus u batırmayı becerecekler mi, göreceğiz.

tam 1 sene önce de bunca felaket yaşanmamışken bu fiyatlar da imiş, buradan da bakmak lazım.

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Kademe kademe alım yapmak şartıyla,

Toaso, froto, Tüpraş, Arçelik, aksa, kordsa, şişe, tavhl, ttrak....7 TL altına inerse de Ereğli.

İki uyarım olsun,

I-) oranın altı yok, burayı kırmaz vs laflarını kafanızdan çıkarın,,,kriz anlarında mantık aranmaz...normalde 80 bin altına inmesini beklemem...ama olurda inerse 70 binden de 60 binden de alım yapabilecek nakit olmalı.

İi-) bu tür zamanlarda u-50 dışına pek çıkmamak lazım..hele bünyesi zayıf, borçlu firmalara hiç bakmamak lazım...bu kadar hisse bedava fiyata gelmiş neredeyse, alternatif çok. Macera aranmamalı

Not: burada genelde aktif bşr şekilde belli büyüklükte portföy yöneten kişilere yönelik konuşuyoruz. Aylık düzenli ve sabit alım yapanlar aynen devam edebilir...ilave olarak şöyle bir önerim olabilir...endeks 100 bin altında kaldıkça, normal aylık alım miktarının iki katı alım yapılabilir.
    Üstad, listede hektaş ın yer almasının özel bir nedeni var mıdır ? Varsa bgi verebilirseniz çok sevinirim.

AL SAT TUT YTD

6.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Su anda portföyum: %50 hisse ve 50% altından oluşuyor ve dun ilk parca alimimi yaptim. Bu surecte 100% hissede olmayi planliyorum ama bunu kimseye tavsiye etmem, sizin yerinizde olsam Sn. Cautionary'i dinlerdim. Ben ogrenciyim; bakmakla yukumlu oldugum bir ailem yok, yasim genc, risk toleransim yuksek. Bu nedenle ornek teskil etmem kimseye.

Fakat henuz alim stratejimi netlestiremedim; su anki durumda sirketleri ikiye ayiriyorum.

a-) Ortalama veya gorece az bir dusus yasayip temel faaliyetleri bu sartlardan az etkilenecekler.

b-) Ciddi dusus yasayan ve temel faaliyetleri de bu sartlardan etkilenecek sirketler.

Acikcasi su anda bu iki grup arasindan hangisini secmeliyim veya nasil bir dagilim olusturmaliyim karar veremedim. Onumuzdeki gunlerde bu konuya odaklanmayi planliyorum.
    Benim tecrübelerime göre a) şıkkı daha az riskli ve kazançlı olur.

7. C yok mu

Ciddi düşüş yaşayıp temeli az etkilenecek şirket.

YTD

Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Su anda portföyum: %50 hisse ve 50% altından oluşuyor ve dun ilk parca alimimi yaptim. Bu surecte 100% hissede olmayi planliyorum ama bunu kimseye tavsiye etmem, sizin yerinizde olsam Sn. Cautionary'i dinlerdim. Ben ogrenciyim; bakmakla yukumlu oldugum bir ailem yok, yasim genc, risk toleransim yuksek. Bu nedenle ornek teskil etmem kimseye.

Fakat henuz alim stratejimi netlestiremedim; su anki durumda sirketleri ikiye ayiriyorum.

a-) Ortalama veya gorece az bir dusus yasayip temel faaliyetleri bu sartlardan az etkilenecekler.

b-) Ciddi dusus yasayan ve temel faaliyetleri de bu sartlardan etkilenecek sirketler.

Acikcasi su anda bu iki grup arasindan hangisini secmeliyim veya nasil bir dagilim olusturmaliyim karar veremedim. Onumuzdeki gunlerde bu konuya odaklanmayi planliyorum.

8. Herkese iyi akşamlar portföyümde 14 tane hisse var. Temettü emekliliğine inanmış sıradan bir çalışanım bende. Portföyümde 14 tane hisse var. Bunların 10 tanesi yüzde 5 ve üzeri temettü verimi olan şirketler.
    Eregli,froto,toaso,alkim,aksa,aygaz,tavhl,. Enjsa, bunlar temettülerini açıkladılar.

Adana,hekts,sasa,vesbe henüz temettü haberi yok.hekts ve sasa vermeyecekler sanirim ama adana ve vesbeden bekliyorum.

Kords ve sarky'daa temettü verimini düşük buluyorum.

Sizlere sorum şu bu süreçte sarky da kafa kafayayim zararim yok. Sasa'da %10 zarardayim. Kords'da %25 zarardayim.

Bu üç kağıttan çıkıp maliyetimin yüksek oldugu
    Froto(70tl),toaso(25tl),Vesbe(18tl) bunlara kaydırsam mı ? En azindan maliyetimi daha da düşürüp hemde temettü mü alırım diye düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz bu hamleyi yapmalımıyim. Açikcasi froto toaso vesbe bu fiyatlardan almak istiyorum. Nakitimde yok eklemede yapabilecegimi dusunmuyorum. Bu işlemi sizce yapmalimiyim. Lütfen fikirlerinizi belirtirseniz özellikle tecrubeli cautionary ve dudu abi .
    Herkese saygilar sevgiler

Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 742/1230 İlkİlk ... 242642692732740741742743744752792842 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •